Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hányszor lehet leinni magam...

Hányszor lehet leinni magam egy hónapban úgy, hogy még nem viszem túlzásba?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem szeretem az alkoholt, viszont időnként szeretem leinni magam részegre.


Mennyiséget tekintve részegség alatt legalább 60ml tiszta alkohol megivását értem(15cl vodka, 3 doboz sör), ami gyakran 100, időnként 160 is lehet, tehát nem arról van szó, hogy megiszom egy -két pohár bort(aminek nem is látom értelmét, hiszen az alkoholnak az a lényege, hogy részegek legyünk tőle, amúgy az íze fos).


A kérdés, hogy mi az ami még elfogadható és mi az, ami már sok. Gondolom minden héten leinni magam már nagyon kemény lenne, viszont ha mondjuk egyszer iszom le magam szilveszterkor, azt teljesen elfogadható.



2020. jan. 3. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
egyszer sem
2020. jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi bajom lesz attól, ha egyszer szilveszterkor leiszom magam?
2020. jan. 3. 23:46
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
semmi. ha csak szilveszterkor csinálod nem lesz gond. De nincs ám minden hónapban szilveszter.
2020. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pont erről szól a kérdés, hogy hol a határ. Minden második hónap szilveszter oké?
2020. jan. 4. 00:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Alapvetően nem szeretem az alkoholt, viszont időnként szeretem leinni magam részegre"

Ez már eleve paradoxon.

"hiszen az alkoholnak az a lényege, hogy részegek legyünk tőle"

Tehát szeretsz inni, néha/gyakran többet is, csak tőlünk vársz egy olyan megerősítést, hogy még nem vagy alkesz.

Hát, nem is tudom...

2020. jan. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar ha alkesz vagyok, az viszont igen, ha ez negatívan hathat az életemre olyan értelemben, hogy például ha megnézek egy hajléktalant, azon látszik, hogy az alkohol fizikai és szellemi elváltozásokat okoz és az is, hogy nem fog sokáig élni. A másik oldalon ott vannak az egyetemisták, akik rendszeresen isznak, mégsincs tőle semmi bajuk. (A szovjet tudósokra ugyanez idősebb korban is igaz volt)


Az én elméletem az, hogy havi két lerészegedés bár lehet alkoholizmusnak számít, még nem okoz az életben semmilyen problémát az esetleges közvetlen hatásokon kívül, így ha azt tudom tartani, még nincs semmi gond, de lehet nincs igazam.

2020. jan. 4. 01:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Minek akarsz ennyit vedelni? Normális elméletek szerint a havi 2 is rengeteg...
2020. jan. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az én elméletem az, hogy havi két lerészegedés bár lehet alkoholizmusnak számít, még nem okoz az életben semmilyen problémát az esetleges közvetlen hatásokon kívül, így ha azt tudom tartani, még nincs semmi gond, de lehet nincs igazam."

Hát baromira nincs igazad, úgyhogy az elméletedet kiteheted az ablakba.

Elég, ha egyetlenegyszer vagy részeg, és részegen:

- összehozol egy gyereket

- elüt egy autó és egy életre megnyomorodsz

- te ütsz el valakit ittasan, és lelkileg nyomorodsz meg egy életre

- stb.

Úgyhogy azok a közvetlen hatások, amikre csak legyintesz, örökre megváltoztathatják az életedet.

2020. jan. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ha megnézek egy hajléktalant, azon látszik, hogy az alkohol fizikai és szellemi elváltozásokat okoz és az is, hogy nem fog sokáig élni"

Minden hajléktalan alkesz úgy kezdte, hogy egyre lazább szabályokat állapított meg saját magának. Akárcsak te...

2020. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"összehozol egy gyereket":


Erre ma már van tabletta nem?


Autó:


Nem vezetek részegen

2020. jan. 4. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!