Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki el tudná magyarázni mi...

Valaki el tudná magyarázni mi is pontosan a probléma? A vakcina miért is csökkenti az immunrendszerünk hatékonyságát? Hozzáértők válaszát várom.

Figyelt kérdés

[link]


Addig az megvan, hogy miért nem jó ötlet járvány közepén oltani (csak a mutáció létrejöttét segítjük)

De azt már (laikusként) nem értem, hogy miért lenne ilyen hatással a vakcina az immunrendszerre.


Szeretném, ha a hozzáértők elmagyaráznák nekem.



2021. márc. 27. 08:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%

Eleve legyengített vírusokat juttatnak be a szervezetedbe, tehát tudatosan megfertőzik úgymond a szervezetet. Ez minden oltás alapja. Ilyenkor a szervezet reakcióba lép oltás után, elkezdi gyártani az ellenanyagokat. Viszont nyilván az se mindegy, hogy az oltás többi összetevője mit tartalmaz.

Minden ember szervezete más, van, akinek semmilyen mellékhatás nem jelentkezik, van, aki több órán, vagy napon keresztül szenved a mellékhatások miatt. Gondolom ez a szervezet ellenállóképességén múlik.

2021. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
“ Eleve legyengített vírusokat juttatnak be a szervezetedbe, tehát tudatosan megfertőzik úgymond a szervezetet. Ez minden oltás alapja. ” ennek kicsit nézz még utáns
2021. márc. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

mRNA alapú oltások nem juttatnak be vírust a szervezetbe.

Az ok, hogy vannak mellékhatások. De a videóban nem erről van szó.

Ez azt mondja, hogy vakcina gyengíti a természetes immunreakciót. És én ezt nem értem.

2021. márc. 27. 09:03
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Azért nem érted, mert ez nem igaz
2021. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
4: komolyan ennyire gátlástalanul hazugok és manipulatívak lennének az emberek?
2021. márc. 27. 09:46
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Pont ezen a videón vergődtem tegnapelőtt. Mélyen konteóhívő haverom küldte nekem, hogy figyelmeztessen a veszélyre. Na most alapvetően elég biztos vagyok benne, hogy amit te is kérdezel, az hazugság, de ennyire nem értek hozzá, hogy magabiztosan és nem találom rá a bizonyítékot.

A másik gondom, hogy megkérdezte, hogy mégis mi előnye származna ezeknek a drága, az emberiség jövőjéért aggódó arany embereknek abból, ha direkt hazudnának? Őszintén mondom, nem tudom, mit tudnék erre válaszolni, mert azon kívül, hogy ők ezt tényleg elhiszik, nem találok más okot. De attól még hülyeség. Ötlet?

2021. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
*magabiztosan megcáfoljam magamtól
2021. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! Nem ertek nagyon jol nemetul, a magyar forditasokkal meg - ilyen esetekben - kisse szkeptikus vagyok. Utananeztem a dolognak es megtalaltam az angol nyelvu dokumentumot, referenciakkal. Azt irod, hogy azt erted, hogy a szelekcios nyomas kedvez az adaptiv immunvalaszt elkerulni kepes variansok terjedesenek. Ennek, mivel maganak az adaptiv immunvalasznak tobb komponense van, tobb modja is lehet. A felhivas a specifikus antitestekre fokuszal, aminek szinten tobb fajtaja lehet. A legegyszerubbnel maradva, a neutralizalo antitestek a spike proteinhez kapcsolodva akadalyozzak a virusok receptorhoz valo kotodeset es igy a sejtekbe valo bejutasat. Ezek a fokent IgG izotipusu antitestek a leginkabb a verben talalhatok, vakcinaciot vagy sulyosabb fertozest kovetoen. Jelenletuk tehat nem akadalyozza a felso legutak nyalkahartyain az epitelsejtek fertozodeset, enyhithetik azonban a betegseg sulyossagat. Az adaptiv immunrendszer nyomasa alatt azonban kiszelektalodhatnak olyan variansok, amelyek eseteben pl. a spike protein szerkezetenek megvaltozasa miatt a neutralizalo antitestek tobbe nem kepesek a receptorhoz valo kotodest megakadalyozni. Es itt jon kepbe az innate immunrendszer. Az eredeti virus a legtobb emberben enyhe tunetekkel jaro vagy tunetmentes fertozest okoz. Ennek oka, hogy a vedelem elso vonala - az innate immunrendszer kulonbozo sejtjei es molekulai - a fertozes korai szakaszaban megallitjak a virust. (Ez gyakoribb, mint az emberek gondolnak. Patogenekkel normal korulmenyek kozott nap mint nap talalkozol, nem minden talalkozasbol lesz fertozes es nem minden fertozesbol lesz betegseg. Ez az expoziciotol (a patogennek valo kitettsegtol) es az innate immunrendszer aktualis allapotatol fugg.) Az innate immunrendszer reszet kepezik az un. termeszetes antitestek. A specifikus, neutralizalo antitestek a rezisztens varians eseteben ugyan nem kepesek megakadalyozni a virus receptorhoz valo kotodeset, ugyanakkor a legtobb esetben tovabbra is kepesek a virushoz valo kotodesre, un. szubneutralizalo antitestkent. (A virus evolucioja soran a valtozasok nem nagy leptekuek, a spike protein olyan merteku valtozasa, ami lehetove teszi a tovabbi fertozest a neutralizalo antitestek jelenlete mellett, elegendo az adott varians sikeressegehez. A tovabbi evolucio soran persze tovabbi valtozasok johetnek.) A szubneutralizalo antitest kototese pedig fizikailag akadalyozza a termeszetes antitestek kotodeset. Fontos hangsulyozni, hogy az innate immunrendszer nem csupan termeszetes antitestekbol es az adaptiv pesig nem csupan specifikus antitestekbol all. Azert ezt irtam le, mert a felhivassal kapcsolatban kerdeztel, az pedig erre fokuszal.
2021. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

[link]


Ha egy angolul jól tudó hozzáértő van, akkor a linken ott a cáfolat.

Én csak annyit olvastam belőle, hogy miért nem igaz ez meg az.. de tömény..



Viszont nem szakértőként azt nem értem, hogy miért lenne rosszabb egy adott adag tüskefehréje a szervezet számára, mint egy komplett vírus csak úgy immunrendszerre hagyott terjdedés, ha az igazából elég jól tudja álcázni magát, hiszen a tünetek később jelennek meg és utána is elég szemét módon sokáig akinél nagy a baj, már csak akkor veszi észre, mikor nem kap levegőt..

2021. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Köszi nyolcas. Próbálom felfogni a te irományodat is, meg a linkelt angol szöveget is, hát, egyelőre vannak problémáim a szövegértéssel... :D De a nonsense szóba kapaszkodom. O:)
2021. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!