Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges az, hogy a folyamat...

Lehetséges az, hogy a folyamatos maszkviselés legyengítette az immunrendszerünket?

Figyelt kérdés

Már közel 1 éve hordjuk a maszkot. Nem lehet, hogy azért van egyre több megbetegedés stb. mert annyira legyengült az emberek immunrendszere a maszkviseléstől?

Azért feltételezem ezt, mert így nem találkozik a szervezetünk kórokozókkal, ezért egyre kevésbé lesz ellenálló a fertőzésekkel szemben, és könnyebben megbetegszik.


2021. márc. 31. 14:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Mivel az emberek egy kis töredéke figyel oda a helyes maszkviselésre, így nem, valószínűleg éppen fordítva van.
2021. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem.

Sebészek folyton maszkot hordanak, nem gyengébb az immunrendszerük.


Egyébként a már kialakult védettség nem múlik el azért, mert 1 évig nem találkozott valaki az adott kórokozóval. Hiszen akkor minden évben meg kéne ismételni minden védőoltást.


Ja, nem nő a belélegzett CO2 szint sem, mert az ilyen kicsi molekulák átjutnak a maszkon, mint a CO2, meg O2, , stb.


Elhiszem, hogy nyűg a maszk, meg minden, de higgyétek el, nem okoz semmilyen káros hatást! Oltassa be mindenki magát és akkor reméljük, hogy már nem kell sokáig viselni. Engem is nagyon zavar, de muszáj, védjük egymást és magunkat.

2021. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Lehetséges, plusz az oltásokra se egyformán reagálnak a szervezetek. Van, aki bírja, van, aki meghal miatta. Csak sajnos ezt nem propagálják. Mint ahogy azt se, hogy a szervezetnek szüksége van friss oxigénre, ami nem teljesül, ha állandóan maszkban vagy. Én az utcán nem hordom. Minek? Önmagam ellensége és gyilkosa nem vagyok.
2021. márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem!

Én eddig minden éven elkaptam az influenzát idén mivel kb mindenkin maszk van, nem okádják bele a számba a testnedveiket így nem lettem beteg. japánban, Koreában eddig is aki beteg volt vett fel maszkot hogy ne terjessze el.

2021. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1 A tömegközlekedésen, és a boltokban azért jórészt mindenki helyesen hordja a maszkot, mivel muszáj.


#2A sebészek korábban csak a munkájuk során hordtak eddig maszkot, de máshol nem, így találkozott kórokozókkal a szervezetük. Szóval ez rossz példa szerintem.

Figyelj, de ha beoltatom magam, akkor jövőre is be kell majd, és minden évben, mivel folyamatosan mutálódik a vírus. Nem?

Egészséges vagyok, nincs alapbetegségem, ezentúl oltassam magam évente?

2021. márc. 31. 14:23
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Inkább a folyamatosan mutálódó vírusra gyanakszom, egyre erősebb lesz.
2021. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

2es vagyok

Te pedig csak tömegben hordod a maszkot, ugyanúgy találkozol máshol bacikkal, vírusokkal. Sőt, mondok jobbat, a bőrödön, ruhádon, mindenféle dolgon keresztül még több ezer kórokozóval találkozol.

De ha kevésnek érzed, akkor nyalogasd körbe a kukát, vagy nem tudom. Hidd el, nem fog legyengülni az immunrendszered akár attól sem, ha mostantól életed végéig folyamatosan maszkban élsz, ettől kicsit bonyolultabb a dolog.

Fogalmam sincs, hogy be kell-e minden évben adni mindenkinek. Én eddig is oltattam magam minden évben influenza ellen, lassan 10 éve, nagyszülők miatt, soha nem volt semmilyen problémám vele. Ha az oltás az ára, hogy ne kelljen maszkot viselni, állok elébe, nekem aztán mindegy, csak mehessek jobbra-balra, koncertekre, étterembe, fodrászhoz. Ha ez az ára, akkor ez az ára.

2021. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Lehet én látom rosszul, de ugye a kevés oltott több fertőzöttet jelent, ami több mutációt -> gyakrabb oltást..
2021. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 Nem igazán találkozok máshol bacikkal, mivel vásárláson, esetleg interjúkon kívül nem megyek sehova (jelenleg nem dolgozok).
2021. márc. 31. 15:48
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

7es vagyok

De találkozol, csak nem tudatosul. Több milliárd baci él a környezetünkben mindenhol, a kilincseken, a lépcsőházban, a ruhádon, a megvásárolt dolgokon, a rendelt ételeken, az ismerőseiden, barátaidon, az autódon, a buszon, villamoson, metrón, mindenhol. Rengeteg. És sok közülük okozHAT fertőzéseket. De ezeket nap mint nap eliminálja a szervezeted. Staphylococcusok, Streptococcusok, Clostridiumok, Enterobacteriumok, stb, stb, stb.

2021. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!