Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fertőző betegségek halottról...

Fertőző betegségek halottról mennyi idő után nem terjednek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 2. 17:31
 1/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Változó. Van olyan kórokozó, amelyik hetekkel a halál után is jelen van a testben, mint pl. az ebola, de van, amelyik a véráramlás megszünésével szinte azonnal elpusztul. A COVID vírus pl ilyen, ha erre voltál kíváncsi.
2021. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát..ö...izé...temetésre gondolsz? Apám halála után - mert egy éven belül kellett ismét kinyitni a sírt -, kértek egy igazolást, hogy nem szenvedett fertőző betegségben.

Ebből nekem az következik, hogy egy évig.

2021. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül a covidra gondolok hanem igazából felsorolasra, hogy melyik betegségnel mennyi
2021. nov. 2. 18:14
 4/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Na, erre ne innen várj választ. :)

A Baktériumok képesek életben maradni a Világűrben is, vagy több ezer évig egy mumifikált testben is. Ez tudományos tény. A vírusoknak gatdatest kell, így a gazdatest halála beállta után nem maradnak sokáig életben.

2021. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na de a vírus eleve nem is él...
2021. nov. 2. 19:00
 6/7 HakapiszikMatyi ***** válasza:
Ahogy mondod, és ahogy én elírtam: "Gazdatest" kell nekik, anélkül nem létezik az "Elemi ösztön", ami minden élőlényben meg van. A szaporodás! Az ember, az már kicsit más... Nem zavarja, ha nincs utódja, mert egoista. Így lesz egy egészségügyi kérdésből társadalmi kérdés.:)
2021. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mire biztosan nem fertőznek azok, amik éltében fertőztek rajta/benne, addigra már lesz olyan, ami éppen a holtában fog a bomlás miatt.
2021. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!