Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinek éri meg fizetni, hogy...

Kinek éri meg fizetni, hogy beadassam a vakcinát?

Figyelt kérdés

Nem kamu kérdés, mielőtt támadni kezdene mindenki.

Erdélyi vagyok, egy gyógyszertárban dolgozom. NEM vagyok oltásellenes, de nem szeretném felvenni egyelőre.

Nem szeretném megnevezni a gyógyszertárat, de jött egy levél amiben az áll, hogy 700 lejt (kb. 50 ezer forint) kap a személyzet minden tagja aki beoltatja magát.

Ennek hatására sem döntöttem másképp, viszont érdekelne hogy kinek éri meg ezért fizetni..


2021. nov. 6. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kitől jött a levél? Az államtól? Hát akkor az államnak éri meg.
2021. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
53%
Az országod egészségügyi rendszerének. Hogy ne más országokba kelljen vinni a betegeket, mert nem tudják ellátni. Nyugtass meg, hogy takarítasz a gyószertárban!
2021. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Valahogy terelni kell a birkákat, most a pénz a pásztorbot.
2021. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az elsővel, annak éri meg fizetni, aki a levelet küldte.

Amúgy meg gondolkodj logikusan: Gyógyszertárban dolgozol, hozzátok főleg beteg vagy gyenge emberek járnak vásárolni. Ha elkapod a covidot, akár úgy is, hogy észre sem veszed, akkor is van esély rá, hogy pont ezeket a beteg, gyenge embereket fertőzöd meg. Akkor is, ha maszkot viselsz, ha ők viselnek maszkot, ha plexi választ el tőlük, semmi nem száz százalékos védelem. Ha meg ők megbetegednek, akkor ugye az immunrendszerüktől/oltásuktól/akármitől függően bele is halhatnak, de mindenképp tovább lesznek betegek, ami egyrészt azt jelenti, hogy a betegbiztosításnak többet kell a gyógyulásuk érdekében fizetnie, plusz hosszabb időre kiesnek a munkából. És hát ugye morálisan sem néz ki jól, ha ők meghalnak.

Ha oltatod magad, akkor kevesebb eséllyel betegedsz meg, tehát kevesebb eséllyel fertőzöd meg őket. Vagyis kevesebb költség, több produktivitás, és kevesebb erkölcsi felelősség.

Így átgondoltan szerinted kinek éri meg fizetni?

2021. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Konkrétan kitől jött a levél? Be tudod linkelni?
2021. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A levél a gyógyszeripari vállalat vezetőségétől érkezett. De mondtam, nem szeretném megnevezni.
2021. nov. 6. 20:45
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon egyszerű. Egy nap ellátás a többszörösébe kerül az államnak, mint 50 ezret kipengetni az oltásért.
2021. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Értem, én meg a télapó vagyok és éppen most kaptam levelet holle anyótól. De nem szeretném belinkelni, remélem megérted.
2021. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszeripari vállalat? Romániában nem magánkézben vannak a gyógyszertárak? Gyógyszergyár biztos nem lehet, mert az pénzt kap az oltóanyagért, nem pedig pénzt ad.
2021. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 grafno ***** válasza:
67%
Romaniaban csak 40% az oltottak szama. Es lathato, korhaz es szemelyzet nelkul sokan fognak meghalni.
2021. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!