Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jó pár ember miért hiszi azt,...

Jó pár ember miért hiszi azt, hogy 2-3 oltás után már nem lehet covidban meghalni és intenzívre kerülni?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogyha valaki leírja, hogy kétszer, háromszor beoltott ismere, családtagja, akárkije van kórházban, akár súlyos állapotban, egyesek ezt hazugságnak gondolják. Ez ma már teljesen nyilvánvaló, hogy oltott emberek is kórházba kerülnek. Orvos az egyik legjobb barátnőm, a kollegái akik covidon dolgoznak bizony elmondták, hogy oltott 30 évesek is könyörögnek, hogy ne tegyék fel őket gépre. Nem csak oltatlanok... Itt valami teljes agymosás van ha ezt hiszik egyes emberek, hogy 2-3 oltás után már megmenekültek és más, aki ezeket látja, tapasztalja az hazudik.
2021. nov. 15. 12:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Valamiben hinniük “kell.” Komolyan... A legtöbb embernek jó a tudat, hogy be van oltva és tuti nem lesz beteg, talán még placebo hatással is bír ez a jelenség. Még mindig jobb, mintha nem lenne semmi ellenszer és mindenki rettegne.


Én úgy vélem, a semminél jobb az oltás, de van akinek meg a vakcinára reagál rosszul a szervezete. Beoltattam magamat, de csak azért mert kórházba kerültem covidtól, és valahogyan muszáj csökkentenem az esélyeket hogy oda visszakerüljek.


A lényeg, hogy mindenkinek át kell vészelnie a betegséget, vagy az oltásba hisz, vagy az immunrendszerében vagy mindkettőben, aztán lesz ami lesz.


Vitázni pedig nem érdemes, mert mindenkinek igaza van a maga módján.

2021. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%

Már megmondták, hogy az oltás se garancia, de elvileg jobban véd és kevesebb lesz a súlyos eset.


Ha ennyire szar a helyzet, akkor a védekezést kéne szigorítani, úgy, hogy a csapatsportokat zártkapusra teszik, és nekik is kelljen a maszk. (Volt időszak USA egyik államában ahol az iskolás csapat maszkban fociztak. Ha ők meg tudták tenni, akkor a nagyok miért nem?

2021. nov. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem senki nem állította, hogy az oltás 100% védelmet nyújt. Ha valaki ezt várja, az valamit nagyon félreértelmezett. A Pfizer pl 95 százalékos hatékonyságú, de a mutansokra+idővel ez a hatékonyság csökken, emlékeztető oltassal visszaallithato az eredeti hatékonyság. Sajnos lesz 5% (10, 20, 25, oltastol fugg) akinél nem használ, vagyis olyan lesz,mintha be sem oltották volna, így sajnos lesz olyan oltott, aki ugyanúgy fog reagálni a virusra mintha nem oltották volna be. De az emberek nagyobb része védett lesz. Sokkal nagyobb eséllyel ussza meg a súlyos szovodmenyeket egy oltott, mint egy oltatlan személy, de ettől még elo fog fordulni, hogy 2x oltott meghal ,sajnos. Ilyen egy vilagjarvany.
2021. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Szerintem az intézkedések, a távolságtartás, maszk, tilalmak teszik rosszabbá a helyzetet, emiatt nem csak coviddal kerülnek oltottak kórházba. Tanú rá egyik volt kollegám, aki valami más vírussal feküdt kórházban októberben. Lehet vígasztaló, hogy nem covid, de akkor is dögrováson volt és 3x oltott. A régi vírusok is megzavarodtak, felerősödtek, mutálódtak csak arról nem beszélnek. Minden a társadalmi elszigetelődés miatt. Ez egyértelmű, olyan mint mikor a gyerek bekerül az óvodába első 1-2 évben mindig beteg, mert nincs meg a közösségi immunitása ami most felnőttek esetén is elveszett.
2021. nov. 15. 12:38
 5/26 anonim ***** válasza:
Mert a Rusvai azt mondta.
2021. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
46%
Az átlag ember hiszékeny, és megvezethető. Szerintem sokan konkrétan halhatatlannak gondolják magukat 2-3 oltás után. Erre csak ráerősít a védettségi kártya. Természetesen semmi ellen nem véd, még covid ellen se, így az elnevezés rendkívül megtévesztő.
2021. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

Senki nem mondta, hogy nem lehetséges oltottként lélegeztetőgépre kerülni vagy meghalni, csak jóval-jóvaL kisebb az esélye, mint oltatlanul.

Valaiknek meg nem mindegy, hogy 2% esélyük van megdögleni, vagy 0,1%.

Nekem pl. nem mindegy.

2021. nov. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
14%
Mert ez remek indok arra, hogy tiltakozni lehessen minden korlátozás ellen, aki oltás után is szigorítást akarna, azt le lehessen h*lyézni meg munkakerülőzni, a halottak számára meg legyinteni, és azt mondani, hogy "magára vessen".
2021. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
10%

Nem értem,miért lettem lepontozva, amikor ugyanazt írtam, mint a többiek :D

Most írok még egyet, gondolom sok antivaxer erre is lepontoz, nembaj: ha már a kormányunk nem képes két éve időben és érdemben reagálni egy világjárványra, az lenne a legokosabb,ha mindenki hallgatna a szakemberekre, és -hacsak nincs ellenjavallat- beoltatná magát, és ezen kívül is vedekezne (maszk, távolságtartás), hiszen továbbra sem 100% az oltás hatékonysága, és nem is kaphat mindenki. Kis társadalmi felelősségvállalást kéne gyakorolnunk, és gondolni azokra, akik koruk vagy betegségük miatt nem kaphatnak oltást.

Az egész egy orosz rulett, csak nem mindegy, hogy 6 lövésből sül el 1 golyó, vagy 600-ból.

2021. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%

7#

Amíg nem oltottak, 0,02% esélyed volt rá.

2021. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!