Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez milyen szabadság az oltotta...

Ez milyen szabadság az oltottakra ha úgy is fertőz? Pfizer vs Moderna. Melyik?

Figyelt kérdés

Szomszédom lánya, és a férje pozitívak, oltatlanok. 2 hete voltak ünnepségen, és 8 oltottak voltak ott. 1 oltott elkapta a koronavírust, és utána a többi oltott is elkapta.


Nálunk Felvidéken aki be van oltva, és elkapja a koronavírust nem muszáj neki karanténba menni. De úgyszintén fertőzhet. Most hétfőtől csak a beoltottak mehetnek bevásárlóközpontba. Kivételt az élelmiszer, gyógyszertár. A beoltottak mehetnek mindenhova, de friss negatív AG, vagy pcr tesztel nem lehet sehova menni. Értitek? Friss tesztel nem lehet menni sehova. De ha van negatív teszted akkor egészséges vagy, de aki be van oltva, ott lehet tudni mennyi a fertőzött? Mert nem muszáj nekik teszteltetni saját magukat, és nyugodtan hordozza a vírust mindenhol, és még hogy mi nem beoltottak vagyunk felelőtlenek. Álljanak már le.


És munkában hetente 2x kell AG negatív teszt. A cég nem akarja megfizetni a tesztet ami 20€. Mire jó ez? Bevásárlóközpontban oltás, és munkában negatív teszt? És hetente 2x fogok járni tesztre. Mi ennek a logikája? Elmondja nekem valaki? Hát akkor miért nem csak az oltottakat eresztenek munkába? Beteg állam. Nincs szavam.


Elmennék oltatni, de félek, hogy milyen mellekhatásaim lesznek. Ma munkában az egyik kolléganőm össze esett, de ő neki problémája van a magas vérnyomással, szed tablettákat is.


Melyik vakcinát ajánljátok?

Pfizert, vagy a modernát. Melyik a hatásosabb, és miért?

Félek, hogy bele halok.

23 éves fiú vagyok, egészséges, semmilyen problémámim nincsenek.


2021. nov. 18. 19:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
8-as. Egy gombnyomással érvényteleníteni tudják QR alapján a kártyát ha akarják.
2021. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

11

Tudják. De nem akarják. Még úgysem, hogy előtte behazudták.

2021. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nagyon félsz, akkor csináltass előtte teljes vérképet, oltás után pihenj sokat két-három hétig és utána csináltass újra egy vérképet. Ki fog jönni, ha valami gáz van.
2021. nov. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
És ha a háziorvosom nem fog akarni csinálni nekem teljes vérképet? Mit tegyek?
2021. nov. 19. 05:55
 15/20 anonim ***** válasza:
Menj el magánba...
2021. nov. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
És a teljes vérkép az mit mutat ki?
2021. nov. 19. 07:29
 17/20 anonim ***** válasza:
Azt, ha van változás. Mi évente csináltatunk, elég sok minden látszik rajta.
2021. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Fél itt már mindenki mindentől, vírustól,oltástól, politikától. Sajnos semelyik se teljesen alaptalan, viszont az állandó rettegésnek sincs értelme, amire erősen ráharap a média is és csak továbbszítja ezt az őrületet. Figyi, senki nem tudhatja milyen hatással lesz rád. Belehalni jó eséllyel nem fogsz (igen, tudom, ez nem vigasztalja azokat akiknek a hozzátartozó meg mégis, de ez főleg Astra-hoz és Janssen-hez kötődik), hogy szarul leszel-e tőle: lehet. Több napig. Lehet. Hetekig. Lehet. Meg se érzed. Lehet. Könnyen átvészeled a covid-ot oltás nélkül. Lehet. Iszonyatosan megvisel a covid oltás nélkül. Lehet. Figyelj. Bármi lehet, én Pfizert kaptam és az első oltás után nagyon szarul voltam. Hosszan. Viszont: élek. Szerencsére, ennek örülök. Esélyes, hogy te is így jársz. A Moderna jóval több mrns-t tartalmaz mint a Pfizer, bizonyos országokba ebből fiatalok márcsak eleve fél adagot kapnak. Engem a Pfizer is kiütött, hiába "gyengébb". Helyedben ha választani kéne, nem szívesen, de akkor inkább a Pfizer-nél maradnék. Hosszabb ideje ismert, jóval többeken alkalmazták már, kevesebb az mrns. Döntsd el, első oltás után meg esetleg csinálj egy vérvételes antitest vizsgálatot és beszélj orvossal, ha esetleg extrém magas értéked adódna (oltástól rosszullét gyakran inkább azoknál volt akik ezerrel megfertőződtek már előtte, csak esetleg nem tudtak róla). Már amelyik még képes beteget fogadni..... Mo.-n nincs velük már évek óta semmi jó tapasztalatom. Parázni, ne parázz, azzal csak elcseszed az életed.
2021. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Csak ebből a kettőből választhatsz?
2021. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, ez covid oltás mizéria hatalmas éket ütött az orvostudományban/gyógyszeriparban/szakértőkben eddig hívő emberekben. Ezt a bizalomvesztést már nagyon nehéz lesz helyrehozni.
2021. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!