Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Linkelnétek néhány HITELES...

Linkelnétek néhány HITELES tanulmányt a coviddal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Ami meggyőz arról, hogy ha fiatal, egészséges szervezet vagyok ÉS genetikailag(!) is védett voltam az eddigi(!) variánsok ellen (beleértve a tágabb családomat is, - azon belül idős, erősdohányos, alkoholt sem megvető, elhízott embereket), akkor nekem feltétlenül szükségem lenne akár 0,0001%-nyi kockázatot is vállalnom bármilyen szuperbiztonságos vakcinával (pláne 4-gyel és még nincs vége a jövőben sem és minden adag újabb kockázati tényező).


2. Ami meggyőz arról, hogy mivel az oltottak is továbbadhatják, csak tünetmentesen (ezért kell nekik is maszk - aminek a hatásosságát megint ne feszegessük, pláne a gyakorlatban), ezért én annyival komolyabb veszélyt jelentek a társadalomra. Főleg, mikor mindig, régebben is ügyeltem arra, hogy ha fájt is a torkom figyelmeztettem a találkozó partneremet, hogy biztos akar-e találkozni, stb. Főleg annak fényében, hogy ki sem adják hivatalosan a statisztikákat, hogy a halottak közül ki volt oltott, ahogy az oltásba belehaltakról sem vezetnek statisztikát.


3. Végül pedig, hogy ha feltételezzük, hogy rám nem veszélyesek a covid eddigi variánsai és azt is feltételezzük(!), hogy a vakcinának semmilyen(!) mellékhatása nincs, akkor a 4 beszúrása és a jövőben még a folyamatos ismétlések nem fogják-e legyengíteni az eredeti immunrendszeremet, akár csak olyan értelemben, hogy adaptálódik(!) ahhoz, hogy mindig megkapja az ellenanyag kifejlesztéséhez szükséges kódot.


Mint arra számtalan példa van és lassan már azért is a tudósok kampányolnak, hogy nem kell naponta sem, pláne naponta többször fürödni, mert károsítjuk a bőrünk természetes védekezőképességét és nem azonnal, de évek múlva jó kis bőrbetegségek, allergiák, autoimmun betegségek alakulhatnak ki belőle.


Vagy hogy a gyereknek valóban meg kell ennie bizonyos mértékű koszt, hogy kifejlődjön az immunrendszere.


Mert értem én, hogy attól, hogy én egészséges vagyok még nem kellene veszélyeztetnem másokat, de azt sem tartom korrektnek, hogy az én covid-védett genetikai állományomat pusztítsuk le olyan szintre, mint azoké, akiknek úgy kell az oltás, mint egy falat kenyér, mert nélküle lélegeztetőgépre kerülnének.


A tudományos érvek érdekelnek, tanulmányokkal(!) alátámasztva, a politikai mocskolódást hagyjuk meg a Politika témakörnek. Köszönöm!



2021. nov. 20. 11:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#14: Abból a szempontból igaza van, hogy a tudomány nem cáfol, hanem állítást bizonyít: [link]


Viszont a kérdés szempontjából ez lényegtelen, hiszen én vállalnám a saját testemmel való bizonyítást, alávetném magam genetikai vizsgálatoknak is.


Addig viszont személy szerint kénytelen vagyok az empirikus bizonyítékokat magasabb súllyal kezelni.


És ami a legfontosabb: Én nem térítek senkit és rá sem beszélek arra, hogy ne oltassa magát. Ha nem akarna az oltott-hadsereg úthengerként maga alá gyűrni, ha nem úgy kezelne, mint annak idején a pogányokat vagy a gyarmatosított területek lakóit, akkor a kérdést sem írtam volna ki, hanem élném békében tovább az életemet, ahogy eddig.


Itt én vagyok az, akit jelenleg el akarnak nyomni, én vagyok az, akire rá akarnak kényszeríteni valamit, amiről nincs jogom dönteni. Sőt, az is én vagyok, akinek ahhoz nincs joga sem a jogállamiság csúcsainak számító fejlett világokban sem, hogy egy zónát kijelöljenek, ahol békében folytathatnám tovább az életemet.


Ja és egy fogas kérdés: Ha az oltottak annyira bíznak abban, hogy ez megfellebbezhetetlen tudományos álláspont, akkor miért aggódnak? Hm? Ha az oltás működik, akkor csak idő kérdése és előbb-utóbb MAGÁTÓL megoldódik a probléma? Az oltatlanok kipusztulnak, a megmaradtak meg már olyan kisebbségben lesznek, hogy kisebb lesz az esélye találkozni eggyel, pláne, hogy elérhető közelségbe kerüljön, mint szexelni egy HIV pozitív emberrel.


Ha szabadon lehetne dönteni, akkor az oltáspárti kocsmatulaj megkövetelhetné az oltási igazolványt, az oltatlan pedig beengedhetne bárkit. A fóliasisakos gyíkemberhívő pedig csak azokat, akiknek a születési dátumának összege prímszám, mert az biztosan nem Soros ügynök.


Az oltáspárti kocsmákban egyre többen lennének, mert az oltatlanos koedukált helyeken megbetegednek vagy túl sok a gyíkemberhívő és nem éreznék jól magukat.


Szóval akkor a probléma megoldódna magától is, nemde? Nem kéne kikényszeríteni karhatalommal, nemde?


A kemoterápiát is sokan elutasítják és jóval súlyosabb mellékhatásai vannak, mint az oltásnak, mégis valahogy nem látok katonai rendészeket az emberek tarkójára fogott gépfegyverrel az onológiai osztályokon.


Ha érzik az emberek a valós veszélyt, akkor önként fognak jelentkezni oltásra. Nem kell sem kényszer, sem ráhatás, sem diszkrimináció. Meg pénzosztás, ételjegyek meg egyéb abszurd dolgok még más országokban. Mert ez már annyira elrugaszkodott a tudománytól, hogy sokkal inkább a krumpliosztásért szavazó emberek gyűjtésére hasonlít, meg mikor választókörzeteken át utaztatják őket, illetve a kopogtatócédulás "ugye esküszöl anyád életére, hogy ránk szavazol?" dolgokra. Ez már nagyon messze nem tudomány.

2021. nov. 20. 13:57
 12/16 anonim ***** válasza:
18%

Szóval te azt állítod, hogy genetikailag védett vagy, de ez csak egy hipotézis, semmivel nincs alátámasztva. Értem.


"Itt én vagyok az, akit jelenleg el akarnak nyomni, én vagyok az, akire rá akarnak kényszeríteni valamit, amiről nincs jogom dönteni. Sőt, az is én vagyok, akinek ahhoz nincs joga sem a jogállamiság csúcsainak számító fejlett világokban sem, hogy egy zónát kijelöljenek, ahol békében folytathatnám tovább az életemet."


Egy világjárvány nem magánügy.


"Ja és egy fogas kérdés: Ha az oltottak annyira bíznak abban, hogy ez megfellebbezhetetlen tudományos álláspont, akkor miért aggódnak? Hm? Ha az oltás működik, akkor csak idő kérdése és előbb-utóbb MAGÁTÓL megoldódik a probléma? Az oltatlanok kipusztulnak, a megmaradtak meg már olyan kisebbségben lesznek, hogy kisebb lesz az esélye találkozni eggyel, pláne, hogy elérhető közelségbe kerüljön, mint szexelni egy HIV pozitív emberrel."


Nem, nem fog kipusztulni minden oltatlan. De addig, amíg ők kórházba kerülnek, és én emiatt nem fogok valamilyen teljesen más nyavaja/baleset miatt megfelelő ellátásban részesülni, mert tele van intenzíves covid betegekkel a kórház, addig jogos felvetés, hogy mindenkinek be kell oltatnia magát. Nembiztos, hogy Te leszel ott, de a kórházban lévők nagy része oltatlan.


"A kemoterápiát is sokan elutasítják és jóval súlyosabb mellékhatásai vannak, mint az oltásnak, mégis valahogy nem látok katonai rendészeket az emberek tarkójára fogott gépfegyverrel az onológiai osztályokon."


Ha nem fogadod el a kemoterápiát, azzal (fizikálisan) csak és kizárólag saját sorsodról döntesz. Más nem fog ettől megbetegedni (max lelkileg).


Az eredeti kérdésfelvetésed meg teljes téboly.


A gyermekkori kötelező védőoltások között is vannak olyanok, amik idegbénulást okozhatnak (le van írva feketén-feketén fehéren a betegtájékoztatóban, el lehet olvasni), mégsem érdekel senkit.


De ugyanez vonatkozik a gyógyszerekre is. Ja jó, tudom, hogy itt mindenki "én soha nem szedtem gyógyszert" "majd én eldöntöm, hogy beszedem-e" típusú ember, de kétlem, hogyha már 1 hete tüszős mandulával fekszel otthon, nem kérsz egy doboz antibiotikumot :)


A másik, a végletekben való gondolkodás. Miért foglalkozik mindenki csak a halállal? A post-covid is jelentős.


Fiatal ismerősömön full tünetmentesen ment át tavaly novemberben a covid, még egy hőemelkedése se volt. Cserébe azóta gatya az íz és szag érzékelése, majdnem minden ételtől undora van. Ez jó szerinted?



A többi állításod is elég demagóg:


"Egyszerűbb, gyorsabb és hatékonyabb, nem utolsósorban stabilabb, ha megfizethető áron kínálunk olyan megoldásokat, amikkel életük végéig(!) élniük kell az embereknek, legyen az cukorbetegség, akármilyen ételallergia (gluténmentes, laktózmentes biznisz, utóbbi valójában kamu is, mert csak laktáz enzimet adnak hozzá vagy olyanra írják rá, hogy laktózmentes, amiből nincs is laktózos, például vegán zöldségkrém)."


Miért, mi a pélót egyen egy cölikáliás ember, ha nem gluténmentes dolgokat? A laktózmentes termékek előállítása meg valóban laktáz enzimmel történik. Igen, és? Van a végtermékben vagy nincs?


Az meg, hogy fikázod az orvosokat, hogy pénzéhes gyökerek, az csak az egyéni pökhendi, megmondóemberes nárcisztikus személyiségedet írja le.

2021. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
...szóval HIV esetén találtak olyan gént, ami genetikailag védetté teszi a hordozót, és akkor már tutibiztifix hogy COVID esetén is van ilyen és te ráadásul pont ilyen vagy..? Hogy mi a tessék?
2021. nov. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"A gyermekkori kötelező védőoltások között is vannak olyanok, amik idegbénulást okozhatnak (le van írva feketén-feketén fehéren a betegtájékoztatóban, el lehet olvasni), mégsem érdekel senkit."

De érdekel, pl. engem.

Mindazonáltal az összes gyermekkori és felnőttkori védőoltás nem eredményezett több évtized alatt annyi súlyos egészségkárosodást és halált, mint a COVID elleni vakcinák 1 év alatt.

[link]

A felelős pozíciókban lévők azok, akiket ez nem érdekel, sajnos.

2021. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
40%

Hagyjuk már ezt a VAERS-t :)


Fogom, és beírom Magyarországról, hogy kinőtt a harmadik fejem a Modernától, és ugyanúgy belekerül a rendszerbe. A hivatalos oldal is felhívja a figyelmet, hogy:


"DISCLAIMER:

VAERS accepts reports of adverse events and reactions that occur following vaccination. Healthcare providers, vaccine manufacturers, and the public can submit reports to VAERS. While very important in monitoring vaccine safety, VAERS reports alone cannot be used to determine if a vaccine caused or contributed to an adverse event or illness. The reports may contain information that is incomplete, inaccurate, coincidental, or unverifiable. Most reports to VAERS are voluntary, which means they are subject to biases. This creates specific limitations on how the data can be used scientifically. Data from VAERS reports should always be interpreted with these limitations in mind.


Key considerations and limitations of VAERS data:


Vaccine providers are encouraged to report any clinically significant health problem following vaccination to VAERS, whether or not they believe the vaccine was the cause.

Reports may include incomplete, inaccurate, coincidental and unverified information.

The number of reports alone cannot be interpreted or used to reach conclusions about the existence, severity, frequency, or rates of problems associated with vaccines.

VAERS data are limited to vaccine adverse event reports received between 1990 and the most recent date for which data are available.

VAERS data do not represent all known safety information for a vaccine and should be interpreted in the context of other scientific information.


"


= Fokozott elővigyázatossággal kell kezelni az adatokat, és nem lehet messzemenő következtetéseket levonni belőlük.


[link]


Az adatok valódiságáról az is árulkodik, hogy eszerint 2007-ben is adtak be covid-19 vakcinát, és bele is halt egy ember.

2021. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ó hát persze, a VAERS és a többi mellékhatás-bejelentő oldal nem számít semmit, csak azért létezik, hogy a trolloknak legyen szórakozási lehetőségük. Ismerem már ezt a szöveget.

"VAERS has demonstrated its public health importance by providing health scientists with signals about possible adverse events following immunization. In one instance, VAERS detected reports for intussusception over what would be expected to occur by chance alone after the RotaShield rotavirus vaccine in 1999. Epidemiologic studies confirmed an increased risk, and these data contributed to the product's removal from the US market. In another example, VAERS determined that there may be a potential for a small increase risk for Guillain-Barre' syndrome (GBS) after the meningococcal conjugate vaccine, Menactra. As a result of this finding, a history of GBS became a contraindication to the vaccine and further controlled studies are currently underway to research this issue."

A bejelentett esetek kb. 70%-a egészségügyi dolgozóktól és gyógyszergyártóktól származik. Nyilván ők is csak trollkodnak, főleg, amikor pontosan leírják azt is, milyen kezelésben részesült a páciens és milyen laboreredményei lettek.

De nem kell nekem hinni, menj fel a VAERS-re és olvasgasd az egyes jelentéseket. Van 894 ezer belőlük.

2021. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!