Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfázáson, náthán mi segít,...

Megfázáson, náthán mi segít, ha nem tudok gyógyszert szerezni?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, itt minden másnap van koronavírus teszt, de negatív, nem azom van. A Neo Citran itt sajnos vényköteles, amit régen otthon szoktam és használt, a többi gyógyszer nem igazán használt. Egyedül dolgozok a munkahelyen, olyan részén vagyok, szóval nem fertőzök meg mást, viszont a főnököm mondta, ha egy mód van rá, bírjuk ki karácsonyig. Szerintetek ha gyömbérteát iszok sok mézzel, citrommal, az hatásos lehet?

2021. nov. 25. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Amit a 6-os ír jók csak a hársfa teaval óvatosan.
2021. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja es amiket én felsoroltam gyógynövény teakat azokat ugy kell készíteni hogy forrásban lévő vízbe teszed es utána tíz percig hagyod kiázni lefedve es műanyag szűrővel leszűröd. Fém szűrővel nem ajánlott. Én ugy szoktam hogy felforralom a vizet es a bogrebe teszem a gyogynovenyt es raontom a forro vizet es 10 percig hagyom ázni majd leszűröm műanyag szűrővel.


De a kulonbozo gyogynovenyek elkesziteset megtalalod internetten is es a gyogyszeresz is elmagyarazza, hogy pl. Egy kiskanal szalas tea mennyi vízbe. Ezeket kerdezd meg a gyogyszeresztol. De filteres tea is van.


A csipkebogyót hidegáztatással kell előző nap elkészíteni.

2021. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Oh és mielőbbi gyógyulast!
2021. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja es remélem tudod hogy a gyömbérből is csak egy keveset szabad csak egy nap. De úgy értelmezem hogy filteres gyömbér tea. De amugy nyersen pl. Nekem a zoldseges regen ugy magyarazta, hogy kb. Csak akkorát mint egy kisujnyi köröm vagy a kisujj köröm fele nagyságút.
2021. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
No de jóféle pálinkád nincs? Kihozza egyből vagy egy kis jégermatyi
2021. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!