Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltott állattól el lehet...

Oltott állattól el lehet kapni a veszettséget így?

Figyelt kérdés

A veszettség elleni oltás csak a kutyát védi vagy az embert is,aki vele érintkezik?


Tehát,pl ha megnyal a kutyám,úgy,hogy előtte mondjuk a kertben valamilyen állattal érintkezett,elvileg elkaphatom tőle?

Mivel csak ő van védve,én pedig nem.


Vagy ha véletlenül belelépek mondjuk a vizeletébe?


Benti kutyus.

Sajnos előfordul,hogy megjelöli a konyhában a szék lábát,nem akar róla leszokni,és ilyenkor félek,hogy beleléphetek,és észre sem veszem.


2021. nov. 26. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kapod el! Ha nem lenne oltva se kapnád el a vizeletébe lépve meg akkor se ha megnyal. Ugyaniss nem alap állapota a veszetség... Azt neki is el kellene kapnia egy másik, veszett állattól. Az meg a kertben nem igazán akad, max az erdőbe ha bemenne a róka (de a róka sem mind veszett, szal)
2021. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk,egy rét közelében,így ki tudja rágcsálók időnként megfordulhatnak az udvaron,amikor kiengedem az udvarra érintkezhet állatokkal.


Van,hogy a padláson is hallom,hogy kapar valami,ezért félek.

2021. nov. 26. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, a kutya és te sem fogsz megveszni. Ha netán mégis, ami ha oltott szinte nulla % és te sem kaphatod el, nah de ha mégis, max kapsz te is egy oltást.
2021. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De ez az,ha neki nincsenek tünetei,és én elkapom,akkor én nem is tudok róla,ha megfertőződöm.


Oltatlan kutyánál nem tudom,hogy ha neki vannak tünetei,akkor ha az embert megfertőzi,utána mennyi idővel használ az oltás sorozat.


Csak úgy meg nem adják be senkinek,csak indokolt esetben,így meg sajnos állandóan szorongok,hogy elkaphatom.

2021. nov. 26. 16:59
 5/10 simad ***** válasza:
Pfizerrel lett oltva?
2021. nov. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es a veszettségnek jól látható tünetei vannak. Nincs olyan, hogy tünetmentes veszettség. A kutyád meg oltva van. Maximum egy veszett állat nyála ha a szőrére kerül, mert megmarta és te megsimogatnád a sérült kezeddel.
2021. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De a beoltott kutyától nem fogsz elkapni semmit, mivel védett a veszettség ellen,magyarán nem is fogja terjeszteni sem.
2021. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szinte minden emberben van egy pici egészséges félelem a betegségekkel szemben. De amit te előadsz, az túlzás. nem lehet rettegésben leélni egy életet.

Keress pszichiátert, vagy pszichológust, // nem tudom melyik tudja ezt kezelni//, segíteni fog elengedni ezt a túlzott rettegést.

2021. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nehéz elengedni sajnos az udvaron sem merek megfogni tárgyakat,pl a kint hagyott felmosóvödröt sem fogtam meg,mert mi van ha egy egér összenyálazta.


Nekem meg folyton sérült a kezem a sok kézmosástól,és ennyi elég hozzá,hogy megfertőzzön.


Tudom,hogy ez gáz,de sajnos ez van.

2021. nov. 26. 23:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez nem gáz, hanem betegség És van rá megoldás legalább annyi, hogy enyhüljön.

Csak úgy eszembe jutott...mi lenne, ha olyan vékony gumikesztyűt használnál pl az udvaron? Segítene enyhíteni a félelmeden?

Nem gond, ha sokat mosol kezet, de patikában kérjél kézre való krémet, amit ők kevernek ki. Nyugodtan mond meg, kényszeres kézmosó vagy, arra kell krém. Nem fognak elámulni,sem lenézni, mert sokféle beteg emberrel találkoznak a munkájuk során.

Ha megvan a krém, használd minden alkalommal. Talán rendbe jön legalább a kezed. És tényleg menj orvoshoz, ha teheted.

2021. nov. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!