Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha kaptál oltást covid ellen,...

Ha kaptál oltást covid ellen, akkor miért oltattad be magad?

Figyelt kérdés

2021. nov. 30. 10:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

Beoltattam magam.


- Alapvetően a HáziPatika.com-nak, Webbeteg-nek, WHO-nak, CDC-nek hiszek és nem random, állítólag tudományos arcoknak, akik jobb esetben YT-n, rosszabb esetben a Face-n papolnak valami videóban.

- Az egész világ védekezik, intézkedéseket hoz a COVID ellen. Nem, nem tudom elképzelni, hogy ez egy globális összeesküvés, amiben csaknem minden fejlett ország részt vesz.

==> Tehát az influenzánál és a náthavírusoknál sokkal veszélyesebbnek tartom a betegséget.

- Erre rá is tesz az ismerősi köröm. Sokan hunytak el (28, 33, 37, 44, 50, 57 évesek), sokan kerültek hetekre kórházba (28, 29 évesek is), sokan szenvedtek hónapokig a különböző szövődményektől.

- Több krónikus betegségem is van, ezek közül néhány miatt veszélyeztetett vagyok. Eleve romló mitralis prolapsus, enyhe asztma, reflux miatt irritált és krónikusan gyulladt nyálkahártya (ami az első védelmi vonal lenne, az nálam nem létezik).

- Nagyon gyakran kapok el felsőlégúti fertőzéseket amik gyakran szövődményesek és az utóbbi időben évente van 2-4 hónapra elhúzódó fura köhögésem is. Nem tudom, hogyan reagálna egérút (oltás) a COVID-ra az immunrendszerem, de nem is akarom megtudni. Valószínűleg az elején nem lenne hatékony és gyors (nem a korosztályomnak megfelelően működik), később veszélyes gyulladásokat okozna.

- Szeretnék találkozni a 60 év feletti, COPD-s, alkoholista apummal és ugyan ő is háromszor oltott, szeretném, ha nem vinném át neki a kórt, vagy enyhe tünetekkel, azaz kevés vírust adnék át neki, azaz megvédené őt a 3 oltása.

- Szeretnék találkozni az ő frissen műtött, amúgy egész évben Medrolt szedő párjával.

- Van egészségügyis családtagom. Szorgalmazta, hogy vegyem fel a 3. oltást, amint lehet és az mRNS legyen (sajnos a kínaitól épphogy pozitív lett az antitest-teszt 2 hónappal rá).

- Volt munkatársam, akinek a párja egészségügyis. A munkatársam mesélt elegendő horror-sztorit és FFP2 maszkot viselt akkor is, amikor az nem volt kötelező.


29N

2021. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Kénytelen voltam, munkahely miatt, egyébként átestem rajta, elég erős az immunrendszerem, alapból nem akartam volna beoltatni magam. Örültem volna eldönthetem én, hogy be akarom e adatni vagy nem.
2021. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%
"elég erős az immunrendszerem" Agyhalott...pont az erős(nek hitt) immunrendszer miatt történik gebasz...de mindegy, ahogy látom itt is az életiskolájás ostobák vannak felpontozva, akik már általános iskolából is kibuktak.
2021. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
8%

Mondjuk aki ebbe a kategóriába írogat, arról az ember azt feltételezi, hogy érdekli az emberi test működése. Ha minimálisan utánaolvasunk, akkor már meg is tudhatjuk, hogy vírusfertőzés esetén lényegében az immunrendszer öli meg az embert. Citokinvihar, brutál erős gyulladások, szívizomgyulladás.


De az ide írók zöme azt se tudja, hogy náthánál, influenzánál, koronavírusnál a tüneteket is maga az immunrendszer okozza.


A poszt-COVID-ot is.


Oltás esetén a nem kívánt mellékhatásokat is.

2021. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%
Eleinte csak a korlátozások meg az utazás miatt. Mióta egyre több egészséges fiatal is meghal, vagy kemény tünetekkel szenved, azóta már biztonságérzetet is ad, úgyhogy a harmadikra már emiatt mentem.
2021. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%
Mert nem vagyok hülye.
2021. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
36%

13 " Agyhalott...pont az erős(nek hitt) immunrendszer miatt történik gebasz.."


Istenem. Teljesen idióta vagy! Mesélj még...

2021. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
56%

#9


Kivancsi lennék a sok lepontozód szakmájára, iskolai végzettségére..

Talán át hiszik hazudsz. Vagy annyira be vannak már tojatva, hogy inkább erőből tagadják, hogy ne kelljen szembesülniük a tényekkel.

2021. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

#18

Ugyan, számítottam rá, hogy nem ez lesz a legnépszerűbb válaszom, még ha magára a kérdésre tökéletesen is válaszoltam. De hogy bizonyítsam? Töltsem fel ide a diplomáinkat és a munkaszerződéseinket? Ezt nyilván nem fogom megtenni.

2021. dec. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
60%

# 19


Hagyd a fenébe. Nem kell semmit bizonyítanod, de még ha meg is tudnád tenni se hinnék el.

Én vegyész vagyok. Engem is lehülyéznek olyanok, akik egy mondatot nem képesek leírni helyesen.

Konkrétan szemtanúja voltam annak, amikor egy üzletben, egy bolti eladó kioktatta az anesztes főorvost a járványról, a betegek kezeléséről..

Az se tudtam sírjak-e vagy nevessek.

2021. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!