Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A 3. oltás már csak három...

A 3. oltás már csak három hónapig ad védettséget?

Figyelt kérdés

Ugur Sahin a Der Spiegel című német hírmagazin hírportálján közölt interjúban kiemelte:, "ha az omikron tovább terjed, és úgy tűnik, hogy ez így is lesz, akkor tudományos szempontból ésszerű lenne már három hónap után felkínálni az emlékeztető oltást, ahogyan az Egyesült Királyságban teszik – fejtette ki a BioNTech vezetője."



Nem értem, először még az volt, hogy valószínűleg nem elég egy, két oltás kell, ami teljes védelmet ad.

Azután nem elég a kettő, kell a 3. ismétlődő oltás a védettséghez, de ez már tényleg megvéd. Most meg van pofája kijelenteni a gyártónak, hogy "bocsi gyerekek, de a 3. oltás csak három hónapig véd" De semmi baj, már dolgozunk egy teljesen új vakcinán, na majd az lesz a igazán jó!


Tulajdonképpen csak egy kérdést lehet ilyenkor feltenni: ezek a nagyon profitéhes "tudományos szakemberek" teljesen hülének nézik az embereket? Talán valami kísérleti p@tkányok vagyunk, hogy rajtunk profitot keresve még tud. eredményeket, statisztikát "produkáljunk" nekik, amit 70 évre titkosítani szeretnének?


És mi van azokkal az oltottakkal, akik tüdőembólát kaptak, vagy a vérrögök maradandó károsodást okoztak? Azok "úgy jártak"?


2021. dec. 10. 06:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Az a baj, hogy tévedéseidet tényként írod le. Nem vagy egyedül vele.

Orvoslásban soha semmi 100%. És nem is mondanak ilyent.

Még az olyan rutinműtét esetén, amit tucatszám végeznek el naponta, kapsz tájékoztatást a kockázatokról, alá is kell írnod.

Rengeteg régóta bevált gyógyszernél is le van írva, hogy esetlég még árthat is.

Hogy a Covid-19 valóban labirszökevény vagy sem, nincs egyértelmű válasz. De veszélyes mutációk keletkeztek egy egyébként évezredekbóta jelen lévő, és évezrdek óta változó vírusból.

Gyorsan kellett lépni, de nem összecsapott munka ez.

Az eljárások, technológia stb. már megvan, csak alkalmazni kellett.

Kicsit egyszerűsítve, mintha msot egy 55,93 mm-es csapágyat kellene gyártani, ami nem volt korábvan. Ehhez nem kell újra feltalálni, csak alkalmazni a tudást.

Számos olyan vírus van, aminél hasonlóképpen újra és újra kell emlékeztető oltás.

Ilyen pl. a kullancs terjesztette vírusos agyhártyagyulladás.

Abból három kell, gyirs egymásutánban, majd egy évvel később újra, és a tivábbiakban minden kétévben.

Ha egy vírus ennyir virulens, ilyen gyirsan változik, muszáj újra és újra oltani.

A legelső előtt is mondták, higy a kórházakra zúdúlt terhelést kell csökkenteni a védőoltással, a korlátizásokkal. Hogy ne arról kelljen egy orvosnak döntenie, higy van három, megmenthető betege, de csak egyre van kapacitás, kiket engedjen el.

2021. dec. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Na, mi van? Hová lettek a nagyon szakértő oltáspártiak? Csicseregjetek már valamit!
2021. dec. 10. 07:17
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, te hol élsz, eddig is teljesen nyilvánvaló volt, hogy minimum évente oltatni kell majd. Az influenzaoltás is csak egy szezonra véd megfelelően, csak nyáron annak sincsen szezonja, ezért ősszel oltanak újra mindig. És abból is minden évben új koktélt találnak ki, hogy az aktuális típusok ellen a lehető legjobban védjen, ami vagy bejön, vagy nem.
2021. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Én nem vagyok szakértő, de te tudsz esetleg jobb megoldást az oltásnál? Mert én nem hallottam eddig más/ jobb megoldásról. Te tudsz valami? Mert akkor kivele! Érdeklődéssel hallgatom.

Mi van azokkal az oltottakkal akik tüdőembóliát kaptak és vérrögöt? El kell keserítselek, ezeket sajnos bármikor kaphatsz oltás nélkül is. Mi van azokkal, akik a Covid miatt maradandó károsodásokat szenvedtek? Mi van azokkal akik a Covid miatt meghaltak? Meg sem próbáljunk túlélni? Esélyt se adjunk a betegség enyhébb lefolyásának ha elkapjuk? Ezt így gondolod?

Őszintén szeretnék hallani egy jobb megoldást az oltásnál.Eddig még senki nem tudott, csak azt szajkózza, hogy az oltás milyen rossz.... Nos, válaszokat kérnék. Már ha lesz olyan aki tud ...

2021. dec. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

"Na, mi van? Hová lettek a nagyon szakértő oltáspártiak? Csicseregjetek már valamit!"


Ezek után aztán van kedve bárkinek is elgondolkodni a kérdésen és megpróbálni normális választ adni... Ja nem.

2021. dec. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Először azt hittem csak egy idióta volt aki az angol parlamentben azt mondta, hogy 3 havonta kell oltatniuk azoknak akik érvényes oltásigazolványt szeretnének. De ha Pfizeres ürge is ezt mondja akkor szerintem ez tényleg egy előkészítés akar lenni, hogy az emberek szokják a gondolatot. Őszintén szólva nem értem kinek szánják ezt a narratívát? Legyen bárki bármekkora oltáspárti nem hiheti, hogy most már tényleg szó szerint lecseréljük az immunrendszert egy rendszeres oltásra? Mert különben kipusztít minket ez a nátha?
2021. dec. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Számomra hasznosak voltak a válaszaitok (még ha nem is értek egyet velük), mert ebből érzékelni lehet, hogy a szakértőink mekkora szellemi előrelátással rendelkeznek! Ezért ment a zöld pacsi!


Értem amit válaszoltatok, és ne haragudjatok de az én olvasatomban röviden tömören összefoglalom amit írtatok:


Hátˇizé, nem egészen úgy van, de majdnem... Nem tudunk semmi biztosat még, de amit tudunk az-az, hogy az oltás az egyetlen megoldás!

Nem számít, hogy az oltások tömeges elterjedése után, tömegesen megemelkedett a sztrók is, tüdőembólia és a korábban gyógyult rákos betegeknél újból "berobbantak" a rákos megbetegedések!

Nem számít az sem, hogy az össz halálozási mutatók az idén márciustól mintegy 10-11% megnőttek, onnantól ahogyan beindult az oltási kampány, mert ezt az összefüggéseket úgy is letagadjuk!


A szomorú tényekkel sem kell szembe néznünk, mert csak azt vesszük majd figyelembe, hogy covidban hányan haltak meg! Elég tagadni a tényeket, a valósággal nem kell szembe néznünk, mert a statisztikai adatokat úgy alakítjuk, hogy az az oltási kampány érdekeit szolgálja! Az, hogy hányan szenvednek maradandó és tartós károsodást nem számít, úgyis letagadjuk, a fontos, hogy megfeleljünk a nemzetközi szervezetek (WHO, IMF, EÜ ,Roskafeller klán stb) elvárásainak, nehogy elzárják a pénzcsapokat! Végül is az, hogy hány magyar ember döglik ebbe bele, azt statisztikailag elcsaljuk majd!



Tulajdonképpen ezek után sok ember zsebében "kinyílik a bicska", és felmerül az a kérdés, hogy mi a fenéért tartjuk el ezeket a szagértőket, ha csak ennyit tudnak!?


Ha bükki füves embert tettük volna meg tiszti főorvosnak, vagy a MOK vezetőjének, akkor is jobb eredményt tudtunk volna elérni!

A gyógyfüveivel, vagy azzal, hogy ingyenessé tette volna a D vitaminokat és a C vitamint a sarkon minden ember ajándékba kapta volna, sokkal hatásosabb lett volna a járvány kezelése!


Elköltöttünk cirka 1500 milliárd forintot, beadtunk az embereknek 13millió vakcinát, és rosszabbul állunk, mintha semmit sem csináltunk volna?

Erre csak egy valamit lehet mondani: vakok vezetnek világtalan emberek tömegeit! Ha pedig vak vezet világtalant, mind a ketten gödörbe esnek!



Szégyelljék magukat akik ebben közvetve, vagy közvetlenül részt vettek! Remélem egyszer még a számonkérés is meg fog történni ezekért az ostoba, az előrelátás teljes hiánya miatti, bűnös tájékozatlan és felelőtlen döntésekért!


Írja mindezeket egy olyan "nem beoltott", akinek már szerintetek régen meg kellett volna "dögleine"! És mégis boldogan élek, nem rettegek, mert nincs mitől félnem hiába is fenyegetőztök!


Oltás nélkül tisztán, szabadon!

2021. dec. 10. 09:27
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
6-os De, egy oltásfanatikus még sorba is fog állni érte ha kell. "Mert hiszek az orvosokban és a tudományban" Mint egy vallás fanatikus, akit nem tudsz meggyőzni hogy téveszmés.
2021. dec. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

7.! Bizonyára ezeket az állításaidat mind alá is tudod támasztani. Van hiteles statisztika, amit te magad elfogadsz annak.

Mert szerintem csak marhaság és hazugság egymás hegyén-hátán. De meggyőzhető vagyok.

2021. dec. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
7-es Egy globalizált világban élünk ahol az államok csak látszólag függetlenek. Ha valamelyik ország túl sokat okoskodik, porrá zúzzák mondva csinált indokok miatt. Vagy elzárják teljesen a pénzcsapot és szankciókat vezetnek be államcsődöt előidézve. Ez sajnos egy ilyen világ! Black Rock, Vanguard, Berkshire Hathaway, Morgan Stanley...
2021. dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!