Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Biztos, hogy a harmadik oltás...

Biztos, hogy a harmadik oltás most már tényleg védettséget ad?

Figyelt kérdés

Ugye úgy volt korábban, hogy elég kettő. Most láttam a tévében, hogy most már azt mondják, a három oltás adja a legnagyobb védettséget.

Ugye ebből nem az lesz, hogy majd a negyedik, ötödik... adja a még nagyobb védettséget?



2021. okt. 30. 18:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
90%
Akarhanyat kapsz,nem lesz teljes védettség. Hordhatod meg a sajat otthonodban is a szaros maszkot, akkor se vagy 100%osan védett. El kene fogadni, es tovabb kene lepni mar ezen a témán.
2021. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim válasza:
88%
Azt mondják ezt mi nem tudhatjuk
2021. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
93%
De!4,-5,-6 is lesz annak aki vevő rá
2021. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
79%
Kb. fél év alatt drasztikusan csökken a hatásfoka, és oltottként ugyanúgy hordozó lehetsz. Csak a nálad fellépő tüneteket enyhíti ebben a fél évben. SENKI nem akarja kimondani de ez nem vakcina hanem agyon hype-olt immunerősítő. Majd ha lesz valódi vakcina akkor majd oltakozok. De nem lesz mert az emlékeztetőkkel a gyógyszergyártók újra és újra le tudják venni az egyes kormányokat.
2021. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
79%
Minden következő oltásra beígérik a biztos védelmet! Sokan az elsőnél tudták, hogy ez csak a gyártóknak jó biztosan de van aki így a harmadik negyedik körül eszmél csak. Én azt mondom jobb később mint soha!
2021. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
17%

Biztos, hogy elég 1 Di-Per-Te oltás? És 2? Vagy mondjuk 6 már elég?


Vagy esetleg HiB oltásból elég 2? Vagy inkább 5 kell?

2021. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:
Én még nem oltattam, csak így nagyon le leszek maradva, mivel rengetegen már a harmadikat adatják be.
2021. okt. 30. 19:07
 8/70 anonim ***** válasza:
36%

Semelyik oltas nem ad 100% vedettseget. Mar vagy 2-3 eve ebben elunk, azota sem tanultatok meg olvasni?

Tudod, influenza virusok ellen minden évben oltanak, már jó sok éve. :) Nagyszuleim mar jo regota kerik. Ez olyan dolog, amit bizonyos idokozonkent meg kell ujitani, hogy az immunrendszerunk ne felejtse el.

A koronavirus elleni vakcina is igy mukodik. Tehat nem ugy, hogy kapsz ket oltast, es te vedett vagy orokre.

1. Nem ved orokre.

2. Ugy ved, hogy elkaphatod a betegseget, de a szervezeted nagyobb esellyel lekuzdi, es nem kerulsz korhazba, vagy boncasztalra, es kevesebb esellyel adod tovabb.

Hozzafuznem meg, hatha vegre mar megtanultak ertelmezni az emberek, hogy attol, mert beoltanak, nem biztos hogy a lüke immunrendszered elkezdi (vagy nem megfelelo mertekben) termelni az antitesteket. Ezert van az, hogy sokaknak nem hat honapot, vagy egy evet kell varni a kovetkezo ismetlo oltasra, hanem akar mar a második oltas utan egy honappal megkaphatjak.

Pl a kinai nagyon sok mindenkinel alacsony immunvalaszt valtott ki.



“Ugye ebből nem az lesz, hogy majd a negyedik, ötödik... adja a még nagyobb védettséget?“


Mint irtam, ez ugy mukodik, hogy beoltanak.

1. A szervezeted sikeresen termeli az antitesteket, emlékszik a virusra. Joesetben ez megmarad 6-12 honapig. Majd jon az ismetlo oltas, mert a szervezeted azt sem tudja mi az a covid mar. Ezért igen, kelleni fog 4., 5., 25. oltas is.

2. A “rosszabb” eset, hogy a szervezeted nem ugy termeli, ahogy kellene, igy kell rovidebb idon belul, mint egy ev ismetlo oltas, a harmadik. Aztan majd 4., 5., 25.


Nem ad nagyobb vedettseget a 25. oltas, hanem UGYANOLYAT ad, mint az az elso 2 (3), amit korabban megkaptal. Mert hogy a szervezetet ujra emlékeztetni kell.

2021. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
28%

“ Én még nem oltattam, csak így nagyon le leszek maradva, mivel rengetegen már a harmadikat adatják be.”


Nem leszel lemaradva. Mint mondtam, annak kell harmadik, akinel nem termelodik az elso ketto utan eleg antitest. Ezt ugy tudod meg, hogy vagy elmesz antitest vizsgalatra, vagy nem, hanem csak siman kivarod a 6-12 honapot, es kered a harmadikat. Utana eltelik megint egy ev, es a negyediket.


De nincs ertelme szamolni. Akkor a nagyszuleim mar a tizenx-edik oltast kapjak influenza ellen? Nem is tudom. Egyszerubb azt mondani:

“Igen, minden evben beoltatom magam korona/influenza ellen, mert nem akarom hogy fel Mo. a korhazban fekudjon minden osszel, telen, es ennek kovetkezteben emberek haljanak meg”

2021. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
#9: Köszönöm a válaszod!
2021. okt. 30. 19:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!