Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covidosnak miért írják fel az...

Covidosnak miért írják fel az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, vírus ellen nem hatékony az antibiotikum. (Nem vagyok beteg hála az égnek, csak olvasom itt is több helyen, hogy szedi az antibiotikumot is, amit a doki felírt, mégse javul stb én meg nem értem, hogy miért kell az antibiotikum).

2021. dec. 11. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A coviddal többnyire együttjáró gyulladásos megbetegedésekre írnak fel antibiotikumot.
2021. dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikum tényleg nem segít a vírusok ellen, de pár embernél komplikációként bakteriális fertőzés is kialakul, az ellen kapják.
2021. dec. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem. Szerencsére még soha nem kellett antibiotikumot szednem betegségre, csak bölcsességfog műtét után biztonság kedvvéért, és így derült ki 25 évesen, hogy penicilin érzékeny vagyok :s. Remélem nem kapom el és nem kell antibiotikum. Ez a vírushelyzet már annyira kistresszel.
2021. dec. 11. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bakteriális felülfertőződés megelőzésére / kezelésére.
2021. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy bizonyos orvosok kvázi cukorkaként osztogatják az antibiotikumot, a beteg örül, mert kapott valamit, és jobban is lett, igaz lehet antibio nélkül is jobban lett volna.

Aztán meg csak pillázunk, hogy az antibiotikum rezisztens baktériumok meg csak jönnek és csak jönnek...

2021. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az én dokim soha nem írt fel semmire antibiotikumot nekem, bár jó az immunrendszerem és nem volt rá szükségem szerencsére.

Remélem nem lesz rá szükség soha, főleg a penicilin érzékenység miatt.

2021. dec. 11. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!