Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha soha nem vagyok lázas...

Ha soha nem vagyok lázas megbetegedés esetén, az jót vagy rosszat jelent?

Figyelt kérdés

Így visszagondolva nagyjából 15-20 éve lehettem utoljára lázas. Olyan mintha nem tudnék annyira megbetegedni, hogy aktiválódjon nálam a láz. Ez nekem persze nem baj, csak tudom hogy a láznak jótékony hatásai vannak megbetegedés esetén, úgyhogy elgondolkodtam, hogy vajon jót jelent-e a hiánya, vagy inkább rosszat, hogy pl nem működik megfelelően az immunrendszerem.

Köszi a válaszokat! BUÉK



2022. jan. 1. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jót jelent, azt, hogy erős az immunrendszered.

A belázasodást akkor szokta használni a szervezet, mikor már végképp semmi más fegyvere nincs a fertőzés ellen, csak hát ugye a láz a saját sejteket is pusztítja.

2022. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egy orvos azt mondaná, hogy ILYEN a szervezet, mindenkié másmilyen.


Én is nagyon ritkán vagyok lázas, illetve én SOHASEM vagyok fáradékony, álmos, levert, ha beteg vagyok. Ellenben elképesztően gyakran kapok el dolgokat, lassan gyógyulok és gyakran van sokféle szövődmény, például az elhúzódó, enyhén hurutos köhögés szinte garantálható.

Azt látom, hogy akik tök levertek betegen, látszik rajtuk, hogy odavannak, náluk szokott 3-5 napig tartani, évente csak 1-2-szer és sohasincs szövődményük.

2022. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 1-es ez igazán megnyugtató.


#2 amúgy velem is inkább ez szokott lenni, hogy ha valami légúti fertőzést elkapok, akkor az van hogy elhúzódik hetekig, viszont a közérzetem egyáltalán nem rossz, csak sok ideig köhögök. Hálistennek nem vagyok gyakran beteg, legutóbb 2020 februárjában voltam.:)


Jó egészséget kívánok mindenkinek, aki ezt olvassa!

2022. jan. 1. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3


Na nekem ugyanez, csak éppen havonta.

2022. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer voltam egész életemben lázas (tejláz szülés után). Pedig volt arcüreggyulladásom, tüdőgyulladásom, Covidot is elkaptam tavaly. Viszont én is sokáig köhögök hurutosan minden kis nátha után.
2022. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon ritkan vagyok beteg. Kerdezonek es Kettesnek is valaszom igen egy kiados laz kidobna beloled es nem esnel vissza

Amugy meg sokan kicsit betegek kezdodik es nyomjak magukba a gyogyszereket szerintem a betegsegnek kikene tombolni magat nem vissza tartani gyógyszerekkel mert akkor mindig vissza tér

2022. jan. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#6 nem visszaesni szoktam, hanem elhúzódik általában a dolog, de ez is csak a köhögésre igaz. Háziorvosom szerint ez a legmakacsabb tünet, és sok esetben (nem csak nálam), még akkor is fennáll, amikor a betegség már nem fertőzőképes. Viszont abban egyetértek, hogy lázzal lehet nem tartana ennyi ideig.

2022. jan. 2. 10:09
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

1 hónapig normális a köhögés. Nálam simán tart hónapokig is, legalább elég enyhén (egy nap párszor, főleg étkezés után érzek hurutot).


Amúgy nekem gyógyszer nélkül milliószor rosszabb volt. Akkor se volt lázam és nem voltam levert, pörögtem ugyanúgy. Csak a váladék volt nagyon sok, ami felülfertőzések melegágya volt, legalábbis nálam.

Gyógyszerrel maga a betegség 5-9 nap kb, gyógyszer nélkül tuti hetek voltak. 2-3 hét taknyolás simán.


A szervezet védekezés közben képes keresztbe tenni magának, nem árt ebbe belenyúlni.

2022. jan. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!