Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Újra lehet fertőződni rövid...

Újra lehet fertőződni rövid időn belül a Coviddal?

Figyelt kérdés
1-3 hónapra pl a gyógyulás után.

2022. jan. 5. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem lehet megállapítani, hogy valaki fertőzött-e, mert a tesztek sokszor adnak fals pozitív eredményt.
2022. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Észrevenném, ha újra ugyanolyan beteg lennék, nem kellene teszt.
2022. jan. 5. 18:59
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Kicsi az esélye ennek, mert a szervezet már felkészültebb a betegségre. Az lehet, hogy az influenza megtámad és vele jön a cov19 vírus is, és aztán azt diagnosztizálják, hogy a covid támadott meg, holott csak egy influenza.
2022. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Valós betegség szinte biztosan nem fog kialakulni, de ettől még a vírus RNS-ét ki lehet mutatni a garatból.
2022. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Az a baj, hogy az az olcsó pcr más korona vírusokat is kimutat, ami például a megfázást is okozza. Ezért mondom, hogy nem számít a teszt, az állapot számít. De aki átesett a kovidon az 1-3 hónapon belül biztosan nem kapja el ugyan azt a vírus törzset. Akkor az valami más.
2022. jan. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Hát nekem sosem mutatta a ki a megfázást a teszt, pedig sokszor voltam megfázva tesztelve.

Amúgy a kérdésedre a válasz, hogy igen. Tesztelés során többen is mondták, hogy x hónapja voltak covidosok és most újra. El lehet kapni, nem olyan, mint a bárányhimlő. Sőt, akár a második/sokadik kör akar súlyosabb is lehet. Nagyban függ az immunrendszer aktuális állapotától

2022. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

#6

Nem nagyon értetted amit írtam. A megfázás nem egy vírus, hanem egy állapot amit vírusok okoznak. Érted? A megfázást rengeteg sokféle vírus okozhatja, többet között koronavírusok is. Amit tetszik vagy sem, kimutat a pcr teszt, nem csak a COVID-19-et.

2022. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Értem, miről beszélsz, a lényeg azon volt, hogy megfázva teszteltek és nem lett pozitív, pláne nem covidra.

Te pedig megérteni nem akartad, amit írtam

2022. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Értettem, hogy azt írtad, hogy "neked nem mutatta ki a megfázást". Nem ezt írtad? De. Mintha azt mondanád, hogy neked nem mutatja ki a fejfájást... Ezért pontosítottam.

És nem lehet elkapni ugyan azt 3 hónapon belül. Akkor az más. Ha volt pozitív teszted nem jelenti azt, hogy COVID-19-es vagy, hanem volt a szervezetedben koronavírus. De az lehet, egy másik koronavírus is.

2022. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Lehet. Háromszor voltam covidos igen rövid időn belül.
2022. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!