Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok erről? 👇

Mit gondoltok erről? 👇

Figyelt kérdés
A kötelező oltásról. Én magam 3db Pfizer oltást kaptam , most voltam covidos igaz a 3. oltást 4,5 hónapja kaptam már. 4 napig voltam igazán beteg , asztmás vagyok és nagyon féltem hogy majd fulladni fogok , szerencsére nem így lett , amit én az oltás védelmének tudok be! Viszont ugye a covidot bárhányszor el lehet kapni , sajnos az Omikron ellen pedig a mostani vakcinák csak részlegesen védenek, ezért elvileg hamarosan lesz Omikron specifikus oltás. Viszont az is kiderült hogy nem kell súlyos covidosnak lenni ahhoz hogy hogy után nyögd a post covidot (főleg oltás nélkül), szetroncsolja az ereket, tönkreteszi a szívet/vesét. Viszont pont attól lesz egyre több mutáció hogy nem hajlandóak az emberek beoltatni magukat , így a vírus akiket megfertőz könnyen mutálódik újra és újra , így pedig tényleg soha nem lesz vége.. Viszont ha mindenki teljesen be lenne oltva akkor már nem tudna kit megfertőzni , vagy csak elenyésző szinten (lásd kötelező védőoltás) , nem tűnt el a kanyaró sem , csak egyszerűen nem okoz tüntet /meg se fertőz hiszen mindenki be van oltva ellene , így kialakul egy “átoltottság”. Ott ahol ez nem kötelező , ott mai napig vannak kanyaró járványok! A koronavírus RNS vírus , ami azt jelenti hogy nincs benne DNS-repair , vagyis ha történik egy mutáció az RNS-be , akkor az azonnal kifejeződik a vírus felszínén (tüske fehérje ) . Pl az influenza vírus , mely szinten RNS vírus a felszínén tüske helyett hemagglutinin “H” és neuraminidáz “N” van a felszínen. Mivel nincs hibajavitás , nagy számú genetikai rekombináció megy végbe , így született a H5N1 mint madár influenza , vagy H3N2 madár influenza alvariáns. Ezek nem újkeletű dolgok , mégis az emberek úgy viselkednek mint az őrültek h “Jajj oltás “ stb.. Nyilván hosszú távon nem az a megoldás hogy 4 havonta újra oltsuk magunkat hanem hogy specifikus oltást csinálni hogy elég legyen egy éve egyszer! Viszont pont az emberiség okozza az újabb mutációkat mert a vírus mindekit elér és aki nincs beoltva , abba sokkal hosszabb a vírus generációs ideje , így matematikailag nagyobb az esélye egy újabb mutáció kialakulására! Furcsa hogy az emberek ezt nem értik meg és az egész emberiség a saját vesztébe rohan! (Nem csak a vírus tekintetben hanem környezetszennyezés stb ).. minden átitat a politika , és tökfej politikusok hoznak szakmai döntéseket az egész világban! Az mRNS minden élő szervezetben benne van , hiszen e nélkül nem lennének aminosavaink ami értékes fehérjéket építenek stb.. DNS-ről mRNS másolat készül , az kikerül a citoplazmába , arról a riboszómák fehérjét állítanak elő az mRNS által kódolt aminosav sorrend szerint. Az mRNS nagyon bomlékony ezért védi 3’ végén PolyA farok és 5’ végén 7-methilguanozin cap. Emberi testben 48-72 óra alatt eltűnik , és NINCS olyan receptor ami vissza viszi a sejtmagba hogy aztán ott “módosítsa a DNS-t”! Oltásnál meg a tüske fehérjét kódoló mRNS részt oltják be , ami bekerül a sejtek citoplazmájába a riboszómák ugyanúgy fehérjét - tüske fehérjét állít elő — tehát antigént , amit az immunrendszer észrevesz , és antitestet termel ellene , az mRNS meg eltűnik a rendszerből. Vagyis maguk a funkcióképes mRNS 2 napig van bennük kb amiről tüske fehérje keletkezik aztán az el is tűnik. Szerintem bámulatos h 2 nap alatt termelődik annyi antitest hogy hónapokig , esetleg 1 évig is elég legyen. A kérdést nem provokatív jelleggel írtam ki , csak kiváncsi vagyok mások véleményére , és hogy az emberek mennyire vannak tisztába alávető biológiai folyamatokkal , ma 2022 ben az internet és az okos eszközök világában!

2022. jan. 22. 12:18
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
83%

Bizonyíték? Nézem a statisztikákat, megnézem a körülöttem levőket, megnézem az oltott országokat. Mindenhol lezárások, korlátozások, már a 3. semmitérő oltás. Még be sem adták a 3-dikat de már 4-dikről beszélnek...Magyarázzák, hogy az omikron már nem olyan, mint az eddigi variánsok, kevésbé hatásos rá az oltás, de azért csak az véd meg.


Hagyjuk már ezeket a kamu szarokat. Nyilván a chipes, konteós hülyeségek is akkora baromságok. Szimplán el kellene engedni végre ezt a dolgot, látjuk, hogy az oltás nem befolyásolt semmit a vírus tekintetében. Sőt, mostmár odáig fajult a dolog, hogy a természetes immunizáció (aka. átesel a fertőzésen) nem jelent védettséget jogi értelemben.


Sajnos még sokan elhiszik, hogy az oltás a megoldás. Ezek az oltások nem. Ha kifejlesztenek valóban hatékony oltásokat a covid ellen, akkor esetleg. Eddig nem sikerült.


Aki pedig "idehány" dolgokat mindenféle bizonyíték nélkül azok az oltásfanatikusok, akik még a valóságnak sem hisznek. Addig terjed az agyi kapacitás, hogyha azt mondják, hogy oltatni, akkor szaladnak gondolkodás nélkül és terjesztik az igét tovább.


De ha már annyira nagy bizonyíték, akkor megkérdezem, hol van arra bizonyíték, hogy az oltás hatékony(a biztonságosságot fel sem hozom, mert akkor eldurvulna a téma)?

2022. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
#21 hat te tényleg egy kretén vagy , remélem elkapod legalább annyira a covidot mint én.. idióta..
2022. jan. 22. 20:27
 23/51 A kérdező kommentje:
De amúgy is túlnépesedés van, nem kell mindekit beoltani!
2022. jan. 22. 20:29
 24/51 anonim ***** válasza:
72%
Köszi a jókívánságokat. Látszik, hogyha nem tudsz magyarázatot adni, akkor inkább másnak kívánsz rosszat, és egyből az a "kretén". Pont hozzáértő magatartástól tettél tanúbizonyságot. Ja, nem. Pont az ilyenek miatt tartunk most is itt még, mint Te és az oltás fanatikus haverjaid. Nulla hozzáértés de a pofa annál nagyobb. Aki meg mást mond vagy kérdezni mer, az h*lye. Így még sokáig itt lesz a vírus vagy legalább is a "járványhelyzet".
2022. jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
29%

"Nézem a statisztikákat"


Hol? Gődény és társai? Orvosok a tisztánlátásért? hírcsárda? Mi hazánk?


Vagy inkább The Lancet, BMJ, NEJM, Nature vagy esetleg az országok által közölt hivatalos adatok?


Mindegy is, hiába linkelgetnék neked bármilyen statisztikát, mert a hugyagyú fejeddel úgy se tudnád értelmezni azt, egyből jönne a "fizetett neked is soros" "kamu az egész" "én nem ezt látom (az amúgy 5 fős "reprezentatív") környezetemben".


Csatlakozz inkább Gődényhez a NÉP pártba, akkor legalább nem itt rontod a levegőt.

2022. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Kár meggyőzni azt akinek a szürkeállománya kevesebb mint a normális átlag. Ők sajnos így fognak meghalni!
2022. jan. 22. 22:06
 27/51 anonim ***** válasza:
76%

"Hol? Gődény és társai? Orvosok a tisztánlátásért? hírcsárda? Mi hazánk?"


Közöm nincs és nem is volt ilyenekhez. Mint olvashattad, azok sem érdekelnek. A "hugyagyú" fejemmel pedig több diplomát is összehoztam már, biztosan kettőnk közül én vagyok a hülye, Te meg a helikopter.


Próbálok lealacsonyodni a szintedre, bár nem fog menni de ezt itt hagyom neked:

Na hordd el magad h*lyegyerek, mert az oltásfanatizmusod már nem menő. :D


Nem veszitek észre de miattatok van még járvány, vagy legalább is nagyban hozzájárultok ezzel a magatartással. Ha meg valaki bármit megkérdez vagy másképp gondol akkor d*göljön meg (mint a "kedves" kérdező kívánta nekem) és még bolond is. :) Teljesen logikus...ja nem. És az a gond, hogy a sok "hozzáértőnek" titulált "szakember" is ugyanazt a kottát fújja. Egyedül Rusvai gondolkodott el végre és mutatott hajlandóságot mást is meglátni, mint azt, amit leírnak előre nekik.

2022. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor küldjed szépen a linkeket, statisztikákat, amiből egyértelműen és félreértelmezhetetlenül az bizonyosodik be, hogy az oltások SEMMILYEN módon nem hatásosak.


Várom.

2022. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
66%

"Kár meggyőzni azt akinek a szürkeállománya kevesebb mint a normális átlag. Ők sajnos így fognak meghalni!"


Győzz meg! Meggyőzhető vagyok. Tök jó, hogy ismeretlenként tudod, hogy "mekkora" a szürkeállományom. Én meg merem kockáztatni, hogy kettőnk közül nekem van több és magasabb szintű végzettségem de amúgy ez mit befolyásol? :D

Megint jön az, hogy aki "tanulatlan" (mondjuk inkább azt, hogy nem a kottát fújja és mást gondol) az biztos h*lye.


Visszatérve: sorold az indokokat, bizonyítékokkal. De olyannal, amelyek egyértelműen bizonyítják az oltás hatásosságát. :)

2022. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

Én is várom azokat a TUDOMÁNYOS folyóiratokat ahol be van bizonyítva tényeken alapulva hogy az oltás semmire sem jó!


Hajrá! :)

2022. jan. 22. 22:18
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!