Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok erről? 👇

Mit gondoltok erről? 👇

Figyelt kérdés
A kötelező oltásról. Én magam 3db Pfizer oltást kaptam , most voltam covidos igaz a 3. oltást 4,5 hónapja kaptam már. 4 napig voltam igazán beteg , asztmás vagyok és nagyon féltem hogy majd fulladni fogok , szerencsére nem így lett , amit én az oltás védelmének tudok be! Viszont ugye a covidot bárhányszor el lehet kapni , sajnos az Omikron ellen pedig a mostani vakcinák csak részlegesen védenek, ezért elvileg hamarosan lesz Omikron specifikus oltás. Viszont az is kiderült hogy nem kell súlyos covidosnak lenni ahhoz hogy hogy után nyögd a post covidot (főleg oltás nélkül), szetroncsolja az ereket, tönkreteszi a szívet/vesét. Viszont pont attól lesz egyre több mutáció hogy nem hajlandóak az emberek beoltatni magukat , így a vírus akiket megfertőz könnyen mutálódik újra és újra , így pedig tényleg soha nem lesz vége.. Viszont ha mindenki teljesen be lenne oltva akkor már nem tudna kit megfertőzni , vagy csak elenyésző szinten (lásd kötelező védőoltás) , nem tűnt el a kanyaró sem , csak egyszerűen nem okoz tüntet /meg se fertőz hiszen mindenki be van oltva ellene , így kialakul egy “átoltottság”. Ott ahol ez nem kötelező , ott mai napig vannak kanyaró járványok! A koronavírus RNS vírus , ami azt jelenti hogy nincs benne DNS-repair , vagyis ha történik egy mutáció az RNS-be , akkor az azonnal kifejeződik a vírus felszínén (tüske fehérje ) . Pl az influenza vírus , mely szinten RNS vírus a felszínén tüske helyett hemagglutinin “H” és neuraminidáz “N” van a felszínen. Mivel nincs hibajavitás , nagy számú genetikai rekombináció megy végbe , így született a H5N1 mint madár influenza , vagy H3N2 madár influenza alvariáns. Ezek nem újkeletű dolgok , mégis az emberek úgy viselkednek mint az őrültek h “Jajj oltás “ stb.. Nyilván hosszú távon nem az a megoldás hogy 4 havonta újra oltsuk magunkat hanem hogy specifikus oltást csinálni hogy elég legyen egy éve egyszer! Viszont pont az emberiség okozza az újabb mutációkat mert a vírus mindekit elér és aki nincs beoltva , abba sokkal hosszabb a vírus generációs ideje , így matematikailag nagyobb az esélye egy újabb mutáció kialakulására! Furcsa hogy az emberek ezt nem értik meg és az egész emberiség a saját vesztébe rohan! (Nem csak a vírus tekintetben hanem környezetszennyezés stb ).. minden átitat a politika , és tökfej politikusok hoznak szakmai döntéseket az egész világban! Az mRNS minden élő szervezetben benne van , hiszen e nélkül nem lennének aminosavaink ami értékes fehérjéket építenek stb.. DNS-ről mRNS másolat készül , az kikerül a citoplazmába , arról a riboszómák fehérjét állítanak elő az mRNS által kódolt aminosav sorrend szerint. Az mRNS nagyon bomlékony ezért védi 3’ végén PolyA farok és 5’ végén 7-methilguanozin cap. Emberi testben 48-72 óra alatt eltűnik , és NINCS olyan receptor ami vissza viszi a sejtmagba hogy aztán ott “módosítsa a DNS-t”! Oltásnál meg a tüske fehérjét kódoló mRNS részt oltják be , ami bekerül a sejtek citoplazmájába a riboszómák ugyanúgy fehérjét - tüske fehérjét állít elő — tehát antigént , amit az immunrendszer észrevesz , és antitestet termel ellene , az mRNS meg eltűnik a rendszerből. Vagyis maguk a funkcióképes mRNS 2 napig van bennük kb amiről tüske fehérje keletkezik aztán az el is tűnik. Szerintem bámulatos h 2 nap alatt termelődik annyi antitest hogy hónapokig , esetleg 1 évig is elég legyen. A kérdést nem provokatív jelleggel írtam ki , csak kiváncsi vagyok mások véleményére , és hogy az emberek mennyire vannak tisztába alávető biológiai folyamatokkal , ma 2022 ben az internet és az okos eszközök világában!

2022. jan. 22. 12:18
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, teljesen őszintén mondom, hogy nagyon intelligens vagy ha ezt saját ismereteid alapján írtad és nem egy angol szöveget fordítottál le.


Nem is tudok elsőéves mentőtiszt hallgatóként belekötni. Nekem jelenleg kettő Pfizer oltásom van még, nyilván fel fogom venni a harmadikat is, mert alapból szükség lesz rá a tanulmányaimhoz.


Viszont azt gondolom, hogy nem igazán sikerült hatásos vakcinákat fejleszteni. Szükség lenne újabb vakcinára és semmiféleképpen nem volna szabad ráerőltetni a társadalomra a gyengébbiket. Vegye fel mindenki saját belátása szerint önkéntes alapon. Lehet igazad van azzal kapcsolatban, hogy mi vagyunk a felelősek az újabb mutációkért, de akkor sem várhatjuk el a társadalomtól, hogy oltassa magát 4-6 havonta. Influenza ellen sikerült egy hatékony oltást kifejleszteni, hasonló hatásfokot kell elérni a koronavírus elleni vakcinákkal is. Sajnos itt már inkább a pénz dominál, mint a népegészségügyi érdek.

2022. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm #1 biológus vagyok , ez a saját “szellemi tulajdonomból “ írtam . :D Azzal nem értek egyet hogy nem hatásos , mert szerintem az! Azzal viszont egyet értek , hogy —mint ahogy írtam — valóban nem megoldás 4-6 havonta az oltás, remelem most csinálnak egy hatásos , Omikron specifikus oltást! Az Omikronnal további probléma , hogy mivel nem generál annyi antitestet , mint az alfa vagy a delta — hiszem “gyengébb “— ezért sokkal rövidebb idő alatt , mégegyszer el lehet kapni újra és újra.. mai hát.. nem túl jó, mert az Omikron még távol van a náthától egyrészt , másrészt mivel ezek random mutációk , senki nem tudja hogy a következő mennyire lesz súlyos, mert hát a vírus nem fogja azt mondani h “köszönöm szépen én már nem fertőzök tovább “ . Tehát a vírus evolúciós szinten soha nem fog annyira mutálódni hogy ne tudjon fertőzni , mert az neki már nem előnyös. Így viszont jöhet egy újabb , omikronnál megint súlyosabb mutáció.
2022. jan. 22. 12:46
 3/51 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kérdező! Nem kötekvés képp, de ebben a kérdésben leírt számokra/arányokra mit mondanál?


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..

2022. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Azt h marhaság.. Erről beszélek … még is hogy “fertőzné meg az oltás az embereket”.. ha ilyeneket valaki elhisz , az meg is érdemli utána a következményeket.
2022. jan. 22. 12:56
 5/51 anonim ***** válasza:
0%
#4 “fertőzné meg az oltás az embereket” Ezt mégis hol olvastad?
2022. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
54%

#4 Vagy tessék elolvasni ezt a tanulmányt: [link]


Ez még bőven a járvány kitörése előtt készült!!


Erről mi a véleményed?

2022. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Alapvető biológiai tény hogy minél több antitested vannak annak nagyobb a semlegesítő/neutralizáló hatása. Ami azt jelenti hogy minél több , annál védettebb vagy . Én oltás után személyesen végig követtem havonta az antitest szintemet és folyamatosan csökkenő tendenciát mutatott , oltás utáni hónapokban hirtelen zuhant nagyot , aztán egyre kevesebbet csökkent. Ez egy normális dolog. Viszont ahhoz, hogy újra legyen vagy megfertőződés kell , vagy újabb oltás . Viszont az Omikron nem vált már ki akkora immunreakciót , ennek a nagy hátránya , hogy akár 1-2 hónap múlva újra el lehet kapni. Így ez egy “önmagát gerjesztő ciklus”. Ahhoz hogy hosszabb távon védettek legyünk vagy nagyon magas IgG kell , vagy pedig specifikus oltás. A jelenlegi oltások csak részlegesen , ideig óráig védenek az Omikron ellen, de meg így is ellensúlyozza a súlyos tüneteket.
2022. jan. 22. 13:09
 8/51 A kérdező kommentje:
2011 es cikket linkelni.. arról nem beszélve hogy akkor meg nem volt covid-19. Persze a nátha egy részét is koronavírus okozza , úgymond béta-koronavírusok. Másrészről ez egy igen hiányos cikk 2011 ből. A tudomány pedig nem igazolta ezt! Ennyi..
2022. jan. 22. 13:19
 9/51 A kérdező kommentje:

[link]


Tessék itt a válasz , ez azért friss cikk!

2022. jan. 22. 13:36
 10/51 anonim ***** válasza:
57%

A mostani tanulmányokkal az a bajom hogy ott már megvan az esélye hogy politikai nyomásra publikálták az adott eredményt.


Ezért keresek kizárólag 2018 előtti tanulmányokat a témában.

2022. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!