Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok erről? 👇

Mit gondoltok erről? 👇

Figyelt kérdés
A kötelező oltásról. Én magam 3db Pfizer oltást kaptam , most voltam covidos igaz a 3. oltást 4,5 hónapja kaptam már. 4 napig voltam igazán beteg , asztmás vagyok és nagyon féltem hogy majd fulladni fogok , szerencsére nem így lett , amit én az oltás védelmének tudok be! Viszont ugye a covidot bárhányszor el lehet kapni , sajnos az Omikron ellen pedig a mostani vakcinák csak részlegesen védenek, ezért elvileg hamarosan lesz Omikron specifikus oltás. Viszont az is kiderült hogy nem kell súlyos covidosnak lenni ahhoz hogy hogy után nyögd a post covidot (főleg oltás nélkül), szetroncsolja az ereket, tönkreteszi a szívet/vesét. Viszont pont attól lesz egyre több mutáció hogy nem hajlandóak az emberek beoltatni magukat , így a vírus akiket megfertőz könnyen mutálódik újra és újra , így pedig tényleg soha nem lesz vége.. Viszont ha mindenki teljesen be lenne oltva akkor már nem tudna kit megfertőzni , vagy csak elenyésző szinten (lásd kötelező védőoltás) , nem tűnt el a kanyaró sem , csak egyszerűen nem okoz tüntet /meg se fertőz hiszen mindenki be van oltva ellene , így kialakul egy “átoltottság”. Ott ahol ez nem kötelező , ott mai napig vannak kanyaró járványok! A koronavírus RNS vírus , ami azt jelenti hogy nincs benne DNS-repair , vagyis ha történik egy mutáció az RNS-be , akkor az azonnal kifejeződik a vírus felszínén (tüske fehérje ) . Pl az influenza vírus , mely szinten RNS vírus a felszínén tüske helyett hemagglutinin “H” és neuraminidáz “N” van a felszínen. Mivel nincs hibajavitás , nagy számú genetikai rekombináció megy végbe , így született a H5N1 mint madár influenza , vagy H3N2 madár influenza alvariáns. Ezek nem újkeletű dolgok , mégis az emberek úgy viselkednek mint az őrültek h “Jajj oltás “ stb.. Nyilván hosszú távon nem az a megoldás hogy 4 havonta újra oltsuk magunkat hanem hogy specifikus oltást csinálni hogy elég legyen egy éve egyszer! Viszont pont az emberiség okozza az újabb mutációkat mert a vírus mindekit elér és aki nincs beoltva , abba sokkal hosszabb a vírus generációs ideje , így matematikailag nagyobb az esélye egy újabb mutáció kialakulására! Furcsa hogy az emberek ezt nem értik meg és az egész emberiség a saját vesztébe rohan! (Nem csak a vírus tekintetben hanem környezetszennyezés stb ).. minden átitat a politika , és tökfej politikusok hoznak szakmai döntéseket az egész világban! Az mRNS minden élő szervezetben benne van , hiszen e nélkül nem lennének aminosavaink ami értékes fehérjéket építenek stb.. DNS-ről mRNS másolat készül , az kikerül a citoplazmába , arról a riboszómák fehérjét állítanak elő az mRNS által kódolt aminosav sorrend szerint. Az mRNS nagyon bomlékony ezért védi 3’ végén PolyA farok és 5’ végén 7-methilguanozin cap. Emberi testben 48-72 óra alatt eltűnik , és NINCS olyan receptor ami vissza viszi a sejtmagba hogy aztán ott “módosítsa a DNS-t”! Oltásnál meg a tüske fehérjét kódoló mRNS részt oltják be , ami bekerül a sejtek citoplazmájába a riboszómák ugyanúgy fehérjét - tüske fehérjét állít elő — tehát antigént , amit az immunrendszer észrevesz , és antitestet termel ellene , az mRNS meg eltűnik a rendszerből. Vagyis maguk a funkcióképes mRNS 2 napig van bennük kb amiről tüske fehérje keletkezik aztán az el is tűnik. Szerintem bámulatos h 2 nap alatt termelődik annyi antitest hogy hónapokig , esetleg 1 évig is elég legyen. A kérdést nem provokatív jelleggel írtam ki , csak kiváncsi vagyok mások véleményére , és hogy az emberek mennyire vannak tisztába alávető biológiai folyamatokkal , ma 2022 ben az internet és az okos eszközök világában!

2022. jan. 22. 12:18
1 2 3 4 5 6
 51/51 A kérdező kommentje:
Nem írtad milyen statisztika én pedig nem vagyok jós! Én tudok olvasni de te nem igazán , mert az előző kommentekben már válaszoltam ilyen jellegű dologra!
2022. jan. 24. 13:51
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!