Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok erről? 👇

Mit gondoltok erről? 👇

Figyelt kérdés
A kötelező oltásról. Én magam 3db Pfizer oltást kaptam , most voltam covidos igaz a 3. oltást 4,5 hónapja kaptam már. 4 napig voltam igazán beteg , asztmás vagyok és nagyon féltem hogy majd fulladni fogok , szerencsére nem így lett , amit én az oltás védelmének tudok be! Viszont ugye a covidot bárhányszor el lehet kapni , sajnos az Omikron ellen pedig a mostani vakcinák csak részlegesen védenek, ezért elvileg hamarosan lesz Omikron specifikus oltás. Viszont az is kiderült hogy nem kell súlyos covidosnak lenni ahhoz hogy hogy után nyögd a post covidot (főleg oltás nélkül), szetroncsolja az ereket, tönkreteszi a szívet/vesét. Viszont pont attól lesz egyre több mutáció hogy nem hajlandóak az emberek beoltatni magukat , így a vírus akiket megfertőz könnyen mutálódik újra és újra , így pedig tényleg soha nem lesz vége.. Viszont ha mindenki teljesen be lenne oltva akkor már nem tudna kit megfertőzni , vagy csak elenyésző szinten (lásd kötelező védőoltás) , nem tűnt el a kanyaró sem , csak egyszerűen nem okoz tüntet /meg se fertőz hiszen mindenki be van oltva ellene , így kialakul egy “átoltottság”. Ott ahol ez nem kötelező , ott mai napig vannak kanyaró járványok! A koronavírus RNS vírus , ami azt jelenti hogy nincs benne DNS-repair , vagyis ha történik egy mutáció az RNS-be , akkor az azonnal kifejeződik a vírus felszínén (tüske fehérje ) . Pl az influenza vírus , mely szinten RNS vírus a felszínén tüske helyett hemagglutinin “H” és neuraminidáz “N” van a felszínen. Mivel nincs hibajavitás , nagy számú genetikai rekombináció megy végbe , így született a H5N1 mint madár influenza , vagy H3N2 madár influenza alvariáns. Ezek nem újkeletű dolgok , mégis az emberek úgy viselkednek mint az őrültek h “Jajj oltás “ stb.. Nyilván hosszú távon nem az a megoldás hogy 4 havonta újra oltsuk magunkat hanem hogy specifikus oltást csinálni hogy elég legyen egy éve egyszer! Viszont pont az emberiség okozza az újabb mutációkat mert a vírus mindekit elér és aki nincs beoltva , abba sokkal hosszabb a vírus generációs ideje , így matematikailag nagyobb az esélye egy újabb mutáció kialakulására! Furcsa hogy az emberek ezt nem értik meg és az egész emberiség a saját vesztébe rohan! (Nem csak a vírus tekintetben hanem környezetszennyezés stb ).. minden átitat a politika , és tökfej politikusok hoznak szakmai döntéseket az egész világban! Az mRNS minden élő szervezetben benne van , hiszen e nélkül nem lennének aminosavaink ami értékes fehérjéket építenek stb.. DNS-ről mRNS másolat készül , az kikerül a citoplazmába , arról a riboszómák fehérjét állítanak elő az mRNS által kódolt aminosav sorrend szerint. Az mRNS nagyon bomlékony ezért védi 3’ végén PolyA farok és 5’ végén 7-methilguanozin cap. Emberi testben 48-72 óra alatt eltűnik , és NINCS olyan receptor ami vissza viszi a sejtmagba hogy aztán ott “módosítsa a DNS-t”! Oltásnál meg a tüske fehérjét kódoló mRNS részt oltják be , ami bekerül a sejtek citoplazmájába a riboszómák ugyanúgy fehérjét - tüske fehérjét állít elő — tehát antigént , amit az immunrendszer észrevesz , és antitestet termel ellene , az mRNS meg eltűnik a rendszerből. Vagyis maguk a funkcióképes mRNS 2 napig van bennük kb amiről tüske fehérje keletkezik aztán az el is tűnik. Szerintem bámulatos h 2 nap alatt termelődik annyi antitest hogy hónapokig , esetleg 1 évig is elég legyen. A kérdést nem provokatív jelleggel írtam ki , csak kiváncsi vagyok mások véleményére , és hogy az emberek mennyire vannak tisztába alávető biológiai folyamatokkal , ma 2022 ben az internet és az okos eszközök világában!

2022. jan. 22. 12:18
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
0%

Mielőtt belekötsz, typo (bár ha értelmes vagy, akkor érted a mondatot és össze tudod rakni, de leírom azért):

"Sajnos nem vagyok képes elfogadni ezt, csak úgy gondolod, hogy neked lehet igazad."


-> Sajnos nem vagy képes elfogadni ezt, csak úgy gondolod, hogy neked lehet igazad.

2022. jan. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
20%

Semmilyen adattal, hivatkozással, linkkel nem cáfoltál hülyegyerek, de szerinted “nem érdemes vitázni”. Valóban, egy hozzád hasonló gyökérrel, aki a vita 1. percében elvérzik, mert 0 bizonyítékot tud felhozni a saját érvei mellett, azzal valóban nem érdemes.


Ezt hívják ügy, hogy KO barátocskám. Sőt, inkább az első pofon után azonnali feladás.

2022. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
78%

mindig lesz egy olyan társadalom réteg aki nem fogja beoltatni magát.

egyrészt azért nagyon sok a buta ember, itt inkább azokra gondolok akik facbookon képezték ki magukat a témában, mert elolvasnak egy kamu cikket meg megnéznek egy videót amin a "német professzor kitálal" és összeesküvésnek tartják ezt az egészet, stb.

szerintem az se segít hogy van politikai köze is a dolognak, mert ha 100 embert megkérdeznénk mi a véleménye a politikáról kb mind azt vágja rá h korrupt tolvaj banda stb és emiatt még hátrább van az egész. illetve kötelezik az eüst, a tanárt, meg nem tudom még kiket hogy vagy beoltatja magát vagy felfüggesztik a munkaviszonyát, holott maguknak meg megszavazzák hogy ne legyen kötelező...


[link]


van aki beoltatta magát mert hisz abban hogy jó, van aki kényszerből mint pl az eüsök, tanárok, de ismerek olyat aki "tartózkodik", nem ellenes hanem pl nem döntötte még el.

eleinte az volt hogy két oltás, aztán három, most már négy meg ötöt adassál be... mint ha még ők se tudnák mit hogy kéne, mi lenne a jó.

aki eddig bizonytalan volt az még bizonytalanabb

2022. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
57%

Én azt nem értem, hogy ha az oltatlanokban alakul ki a mutáció, hogy lehet, hogy az oltásokig nem lettek mutációk? Miért csak a tömeges oltás megkezdése után jöttek a mutációk?

A másik, amit nem értek, hogyhogy 2020 ban, mikor nem volt oltás, nem volt itthon többlethalálozás, 2021 ben, mikor a felnőtt lakosság döntő részét minimum 2x beoltották, akkor meg jócskán?

Ezt a 2t meg tudná magyarázni a biológus? Kulturáltan, anélkül, hogy szitkozódna.

2022. jan. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
62%

#44


Nagyin egyszerű, a variánsok 2020-ban jöttek létre, az oltások előtt. Az omikron pedig az alacsony átoltottságú Dél-Afrikában :


[link]

2022. jan. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
#44 te se ezen a Földön jársz.. Az Alfa (brit ) mutáns oltás előtt alakult ki . A Béta és a Gamma mutáns is bár ez EU-ba nem volt jellemző. A Mü mutáns is ha jól tudom Kanadába alakult ki ahogy akkor nagyon alacsony volt az átoltottság, és igen az Omikron is Dél-Afrikából ahol szinten nagyon alacsony volt/van az átoltottság. Összességében elmondható hogy ott alakul ki újabb mutáció ahol alacsony a beoltottság , hiszen a vírus generációs ideje hosszabb az oltatlan emberekbe (én 3 oltassal 4 nap után negatív lettem ), viszont az oltatlanok 7-10-14 napig képesek fertozni , így matematikailag sokkal nagyobb bennük levő vírusok “mutációs rátája “.
2022. jan. 24. 10:32
 47/51 A kérdező kommentje:
Továbbá ha be vagy oltva , és van B sejtes immun válasz tehát antitest akkor memoria sejt is lesz . T sejtes immun válasz is fontos , de a B sejt biztosítja az immun memóriát. Vagyis ha beoltanak és utána találkozol a vírussal, de már nincs annyi antitest a szervezetedbe akkor a memoria sejtek “emlékezni fognak rá” és míg normális esetben 1,-1,5 hét az antitest legyártása ebben az esetben 1-2 nap így a termesztes immun rendszer (makrofágok , DC-k, NK stb..) ami amúgy is pár órán belül “válaszol” az adaptív immunredszerrel (T és B sejt) együtt egy időben sokkal hatékonyabban tudják eliminálni és egyszerre “felfalni” a vírussal fertőzött sejteket illetve neutralizálni a vírus fehérjét (antigént ). Pont ebben rejlik az oltás óriási előnye ezzel rövidebb a vírus generációs ideje =sokkal kisebb a mutáció esélye +rövidebb szenvedés /tünet =hamarabb és szövődmény mentes gyógyulás..
2022. jan. 24. 10:43
 48/51 anonim ***** válasza:
57%

Hát azért megint sikerült beszólnod,pedig még te írtad, hogy nem provokatív jelleggel tetted föl a kérdést.

És a halálozasi statisztikára mi a magyarázat?

2022. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Ez nem provokáció , ha Te tájékozatlan vagy , arról én nem tehetek! 🙂 Biológia tényeket írtam le nem statisztikákra hivatkoztam , amúgy milyen statisztika? Magyar , külföldi , vagy milyen? Imádom hogy sokan a netről szedett információkból lesznek hirtelen “szakemberek “. Én nem fogok vitatkozni hiszen egy “fegyvertelennel” nem illik. :)
2022. jan. 24. 11:52
 50/51 anonim ***** válasza:
57%
Ksh statisztika magyarországi elhalálozasok. Gondolom, sikerül egyedül is megtalálni. Itthoni többlethalálozásokról beszéltem, olvasni elvileg biológia szakon is kötelező tudni.
2022. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!