Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit gondoltok erről? 👇

Mit gondoltok erről? 👇

Figyelt kérdés
A kötelező oltásról. Én magam 3db Pfizer oltást kaptam , most voltam covidos igaz a 3. oltást 4,5 hónapja kaptam már. 4 napig voltam igazán beteg , asztmás vagyok és nagyon féltem hogy majd fulladni fogok , szerencsére nem így lett , amit én az oltás védelmének tudok be! Viszont ugye a covidot bárhányszor el lehet kapni , sajnos az Omikron ellen pedig a mostani vakcinák csak részlegesen védenek, ezért elvileg hamarosan lesz Omikron specifikus oltás. Viszont az is kiderült hogy nem kell súlyos covidosnak lenni ahhoz hogy hogy után nyögd a post covidot (főleg oltás nélkül), szetroncsolja az ereket, tönkreteszi a szívet/vesét. Viszont pont attól lesz egyre több mutáció hogy nem hajlandóak az emberek beoltatni magukat , így a vírus akiket megfertőz könnyen mutálódik újra és újra , így pedig tényleg soha nem lesz vége.. Viszont ha mindenki teljesen be lenne oltva akkor már nem tudna kit megfertőzni , vagy csak elenyésző szinten (lásd kötelező védőoltás) , nem tűnt el a kanyaró sem , csak egyszerűen nem okoz tüntet /meg se fertőz hiszen mindenki be van oltva ellene , így kialakul egy “átoltottság”. Ott ahol ez nem kötelező , ott mai napig vannak kanyaró járványok! A koronavírus RNS vírus , ami azt jelenti hogy nincs benne DNS-repair , vagyis ha történik egy mutáció az RNS-be , akkor az azonnal kifejeződik a vírus felszínén (tüske fehérje ) . Pl az influenza vírus , mely szinten RNS vírus a felszínén tüske helyett hemagglutinin “H” és neuraminidáz “N” van a felszínen. Mivel nincs hibajavitás , nagy számú genetikai rekombináció megy végbe , így született a H5N1 mint madár influenza , vagy H3N2 madár influenza alvariáns. Ezek nem újkeletű dolgok , mégis az emberek úgy viselkednek mint az őrültek h “Jajj oltás “ stb.. Nyilván hosszú távon nem az a megoldás hogy 4 havonta újra oltsuk magunkat hanem hogy specifikus oltást csinálni hogy elég legyen egy éve egyszer! Viszont pont az emberiség okozza az újabb mutációkat mert a vírus mindekit elér és aki nincs beoltva , abba sokkal hosszabb a vírus generációs ideje , így matematikailag nagyobb az esélye egy újabb mutáció kialakulására! Furcsa hogy az emberek ezt nem értik meg és az egész emberiség a saját vesztébe rohan! (Nem csak a vírus tekintetben hanem környezetszennyezés stb ).. minden átitat a politika , és tökfej politikusok hoznak szakmai döntéseket az egész világban! Az mRNS minden élő szervezetben benne van , hiszen e nélkül nem lennének aminosavaink ami értékes fehérjéket építenek stb.. DNS-ről mRNS másolat készül , az kikerül a citoplazmába , arról a riboszómák fehérjét állítanak elő az mRNS által kódolt aminosav sorrend szerint. Az mRNS nagyon bomlékony ezért védi 3’ végén PolyA farok és 5’ végén 7-methilguanozin cap. Emberi testben 48-72 óra alatt eltűnik , és NINCS olyan receptor ami vissza viszi a sejtmagba hogy aztán ott “módosítsa a DNS-t”! Oltásnál meg a tüske fehérjét kódoló mRNS részt oltják be , ami bekerül a sejtek citoplazmájába a riboszómák ugyanúgy fehérjét - tüske fehérjét állít elő — tehát antigént , amit az immunrendszer észrevesz , és antitestet termel ellene , az mRNS meg eltűnik a rendszerből. Vagyis maguk a funkcióképes mRNS 2 napig van bennük kb amiről tüske fehérje keletkezik aztán az el is tűnik. Szerintem bámulatos h 2 nap alatt termelődik annyi antitest hogy hónapokig , esetleg 1 évig is elég legyen. A kérdést nem provokatív jelleggel írtam ki , csak kiváncsi vagyok mások véleményére , és hogy az emberek mennyire vannak tisztába alávető biológiai folyamatokkal , ma 2022 ben az internet és az okos eszközök világában!

2022. jan. 22. 12:18
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
71%

Akkor kezdem én, bár kétlem, hogy tudod értelmezni őket:


USA, esetek és halálozások oltási státusz alapján, korcsoportokra bontva:


[link]


Kórházba kerülés oltottsági státusz szerint:


[link]


Egyesült Királyság:


[link]


Izrael:

[link]


EU:


[link]


Hajrá.

2022. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
0%

#31 vagyok, már várom a #29-es gyenge kifogásait:


-Az USA-t és Izraelt a Pfájzer fizeti !!!

-Hazudik a CDC és a NHS

-Mindegy milyen statisztikát linkelsz, a "reprezentatív" környeztem más mutat, nekem meg ne mondja meg senki, hogy ez nem igaz.

-Az oltás okozta a haláleseteket, nem a covid

-Amúgy is csak hülye vagy, nem vitatkozok.


Nézzük :DD

2022. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
68%

Nem állítottam, hogy semmire sem jó csak azt, hogy nem hatásos, kevés.


Ehhez nem kell tudomány, de adok egy rövid magyarázatot:


"Hatásos":


- nem véd meg a fertőzéstől


- nem állítja meg a járvány terjedését


- nem véd a középsúlyos megbetegedéstől (orosz rulett, mint oltatlanként is)


- nem véd a súlyos/halálos megbetegedéstől (orosz rulett, mint oltatlanként is)


- 4-6 havonta meg kell ismételni az oltást (egyelőre ez az intervallum), hogy talán érjen valamit



Biztonságos: Több ezer/millió mellékhatást tapasztaltak, az enyhétől a kevésbé kellemesen át a súlyosakig, egy részük halállal zárult (pl. szívizomgyulladás vagy vérrög kialakulása miatt). Ahogy telik az idő, újabb és újabb részletek derülnek ki a mellékhatásokkal kapcsolatban, sok esetben olyanok, amelyekre előtte azt mondták, hogy "nem az oltás miatt van".



Egyébként nem vagyok "oltásellenes". Covid vakcinában kételkedőnek mondanám inkább magam. Az oltásellenes elutasít MINDEN oltást, elvből. Én csak az általam hatástalannak vélteket. Ettől még senki nem válik oltásellenesség.


Egy rövid megjegyzés meg:

Örültem, amikor kiderült, hogy gyorsan lett a covidra "megoldás" oltás formájában. Szerettem volna, ha ez a "rémálom" véget ér hamar, de azért kivártam, hogy mégis milyenek is valójában az oltások. Telt az idő, egyre több oltott lett, a vírus meg ugyanúgy "él és virul" (pl. Gibraltár egy olyan példa volt, ahol gyakorlatilag minden felnőttet beoltottak 2x, sokakat 3x is de mégsem javult a helyzet - mostanság nem néztem, hogy mi a szitu de gondolom ugyanaz).


Utána jött, hogy 2x oltott, antitesttel rendelkező ismerősöm meghalt covidban. 2x oltott ismerőseimet sorra döntötte le a lábáról a covid. Oké, nem reprezentatív, de ez jellemző a világon. Persze oltatlanok is ugyanúgy megszenvedhetik.


Szumma-szummárum, nem tudott meggyőzni egyik covid vakcina sem. Ígéretek voltak csak, amelyek nem teljesültek. Nyilván emiatt én vagyok a h*lye. :D


Egyébként nem célom senkit, semmiről meggyőzni, egyéni véleményem. Én elfogadom, ha valaki oltat bármilyen indokból. Azt is, ha nem. Azt viszont nem, ha valakit emiatt megbélyegeznek és támadják. Nyilván ilyenkor én is "támadó" módon lépek fel. :)

2022. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
52%

#33


Ne a vakert nyomd, hanem próbáld meg tételesen bizonyítani az állításaid. Eddig csak durrogtattad a nagy szavakat, hogy neked van igazad, semmilyen bizonyítékot nem láttunk az értelmetlen fecsegéseden kívül. Hajrá!

2022. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
2022. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Továbbra is felhívnám mindenki figyelmét hogy EGY LÉTEZŐ OLTÁS SEM 100%!!! EGYIK VÉDŐ OLTÁS CÉLJEM SEM AZ , hogy ne kapd el hanem hogy ne dögöljön bele az ember!! A régi oltások mindössze 50-70%-osak , csak az átoltottság miatt a fertőzés incidenciája és ezáltal a mortalitása szinte 0! Ha ezt valaki nem tudja felfogni az tényleg gyenge elméjű! Hiába van beoltva 6 millió ember ha 4 millió meg szarik rá , ebből soha a büdös életébe nem lesz átoltottság..
2022. jan. 22. 22:39
 37/51 anonim ***** válasza:
44%

Folytatom:


""Hatásos":



- nem véd meg a fertőzéstől



- nem állítja meg a járvány terjedését



- nem véd a középsúlyos megbetegedéstől (orosz rulett, mint oltatlanként is)



- nem véd a súlyos/halálos megbetegedéstől (orosz rulett, mint oltatlanként is)



- 4-6 havonta meg kell ismételni az oltást (egyelőre ez az intervallum), hogy talán érjen valamit"


Tételesen nem igaz, lásd #31


"Biztonságos: Több ezer/millió mellékhatást tapasztaltak, az enyhétől a kevésbé kellemesen át a súlyosakig, egy részük halállal zárult (pl. szívizomgyulladás vagy vérrög kialakulása miatt). Ahogy telik az idő, újabb és újabb részletek derülnek ki a mellékhatásokkal kapcsolatban, sok esetben olyanok, amelyekre előtte azt mondták, hogy "nem az oltás miatt van".


Valóban vannak az oltásnak mellékhatásai (bár ugye a láz, izomfájdalom, rosszullét NEM AZ).


Lassan 5 milliárd embert beoltottak legalább 1 adaggal. Ha extrém módon mondjuk azt mondom, hogy 10 millió embernek lettek súlyos, élethosszig tartó problémái (legalább 5-10x a valós számhoz képest), az akkor is csak 0,2%.


"(pl. Gibraltár egy olyan példa volt, ahol gyakorlatilag minden felnőttet beoltottak 2x, sokakat 3x is de mégsem javult a helyzet - mostanság nem néztem, hogy mi a szitu de gondolom ugyanaz)."


Gibraltáron jó ideje olyan stabilan 0 a halálozások száma mint a svjáci frank.


Az esetszámokat meg napi szinten közlik, oltottság és életkor függvényében:


[link]


Pár napot visszanéztem, kb 50-50% a megoszlás az oltott-nem oltottak között, csak vedd figyelembe, hogy az a kevéske oltatlan annyi esetszámot produkál, mint a másik 90% oltott ember.


"Utána jött, hogy 2x oltott, antitesttel rendelkező ismerősöm meghalt covidban. 2x oltott ismerőseimet sorra döntötte le a lábáról a covid. Oké, nem reprezentatív, de ez jellemző a világon. Persze oltatlanok is ugyanúgy megszenvedhetik.



Szumma-szummárum, nem tudott meggyőzni egyik covid vakcina sem. Ígéretek voltak csak, amelyek nem teljesültek. Nyilván emiatt én vagyok a h*lye. :D



Egyébként nem célom senkit, semmiről meggyőzni, egyéni véleményem. Én elfogadom, ha valaki oltat bármilyen indokból. Azt is, ha nem. Azt viszont nem, ha valakit emiatt megbélyegeznek és támadják. Nyilván ilyenkor én is "támadó" módon lépek fel. :)"


Saját környezet nem reprezentatív, ha van diplomád, ezt jól tudod (bár ezek szerint nincs).


Próbálkozz újra, jobb kifogásokkal.

2022. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
82%

A tények makacsok, ez van. :)


"Saját környezet nem reprezentatív, ha van diplomád, ezt jól tudod (bár ezek szerint nincs)."


Ember, tudsz olvasni? :D Segítek, ezt írtam az imént:

..."Oké, nem reprezentatív, de ez jellemző a világon. Persze oltatlanok is ugyanúgy megszenvedhetik."



"Próbálkozz újra, jobb kifogásokkal."

Nem kifogások, konkrét tények. Persze nehéz velük vitatkozni,, aláírom, mivel ezek a valóságon alapulnak, nem összehányt dolgokon.

Semmilyen cáfolatot nem adtál egyikre sem, amit írtam. A linkjeid nem bizonyítanak semmit, torzított statisztikákkal bárki, bármit össze tud állítani. :)


Nem vitatkozom tovább, mindenki éltesse a saját igazát, ahogy akarja. :) További szép estét nektek! Ellenben veletek én covid/betegségmentes életet kívánok! És reméljük hamarosan vége lesz ennek.

2022. jan. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
20%

"Semmilyen cáfolatot nem adtál egyikre sem, amit írtam. A linkjeid nem bizonyítanak semmit, torzított statisztikákkal bárki, bármit össze tud állítani. :)"


ÉÉÉÉÉÉÉÉSSSSSSSSS Pontosan ahogy #33-ban leírtam, hogy mit fog dobni a kifogásgenerátor.


"Nem kifogások, konkrét tények."


XDDDDD


A saját ömlengéseden kívül semmit nem linkeltél, hivatkoztál. A gyakori felülete sok gyökérséget kibír, én meg azt mondom, hogy a föld valójában fánk alakú. Ha nem hiszed el, hülye vagy, hiszen még 3 másik ismerősöm is látta :). Kb ennyit ért amit leírtál.


Persze rögtön visszavonulót fújsz, bele sem állsz a vitákba, csak elintézed, hogy "nem vitatkozom tovább" (= elismered, hogy rohadtul nincs igazad, és nincs már semmilyen érved, csak trollkodni jársz ide).

2022. jan. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
28%

Na egy utolsó komment, utána hagylak benneteket puszilkozni tovább egymással:

Nem visszavonuló, értelmetlen a vita (leírtam a nézetem/véleményem), minek folytassam? Te nem hiszed, amit írok, én meg amit Te. Nekem nem célom a meggyőzés, Te próbáltál, de felsültél. Sajnos nem vagyok képes elfogadni ezt, csak úgy gondolod, hogy neked lehet igazad. Tények, valóság mindegy, a lényeg a saját igazad. :) Innentől kezdve meddő vita lesz az egész.


Nem mondtam, hogy igazam van egyébként, így nincs is semmit elismernem. Véleményem volt. Trollkodni pedig sajnos az oltásfanatikusok járnak ide, hergelik az embereket, naponta több kérdéssel is. Nem tudom ez mire jó egyébként, biztos valamilyen testi/lelki kielégülés egy ilyen kérdést kiírni. :D


Jók legyetek, győzködjétek egymást tovább! Pá. :)

2022. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!