Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Plazmaadók! Ti tapasztaltatok...

Plazmaadók! Ti tapasztaltatok bármilyen negatív egészségügyi mellékhatást plazmázás után? Lehet negatív hatása?

Figyelt kérdés

Én nagyjából olyan 10-11 alkalmat voltam. Sokszor heti 2 alkalommal voltam plazmát adni, mert úgy voltam vele, hogy segíteni is szeretnék másokon, meg némi pénzt is kaptam érte.

Időközben elkaptam a vége felé valami betegséget, belázasodtam, orrfolyás, ahogy lenni szokott. Majd ez elmúlt, 1 héttel később torokfájásom lett 37 fokos hőemelkedéssel nátha nélkül. Eléggé gyengének és enerváltnak is érzem magam egy ideje.

Ezután pedig másfél-2 hétig intenzív száraz köhögést tapasztaltam, nagyon durva köhögési rohamok jöttek rám, amik nem akartak elmúlni, már lecsengőben van. A kérdésem a következő: lehet, hogy legyengült az immunrendszerem?

Lehetséges, hogy plazmaadás során a tűn keresztül fertőzött vérrel érintkeztem és elkaptam valami súlyos fertőzést, TBC-t, HIV vírust, vagy Aids-et?



2022. márc. 16. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Biztos hogy nem kaptál el semmit.

De igen több ismerősömön is kijöttek azok a panaszok amiket írtál plazma után..

Maga az egész plazmázás is aggályos szerintem.

2022. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Az immunrendszered nagyon meggyengült. Tulajdonképpen egészséged adod el gombokért
2022. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2: Muszáj volt. Kellett a pénz.
2022. márc. 18. 13:00
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget.


Ha nagyon költséghatékony akarsz lenni akkor multivitaminokat, C vitamint ilyesmit


Ne gyógyszertárban vedd, hanem DM vagy Rossman ilyesmi helyen olcsóbb sokkal a sajátmárkás


Értem, hogy kellett a pénz.


Ezzel sem vagy egyedül


Erősödj fel


Kitartás

2022. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg fél évente lehetne maximum adni ha azt szeretnéd hogy ne gyengüljön immunrendszer, de plazmacégek nyomására nem igazán van róla szó.

Minél többször és gyakrabban adsz annál rosszabb következmények lehetnek, ha ezt átléped

2022. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan gyengíti az immunrendszert, mi az oka vagy a hatásmechanizmusa móricka szinten?


Előbb elképzelem, hogy enyhe vashiány, magnéziumhiány stb alakul ki és pl picit jobban hulló haj, nagyon pici fáradékonyság alakul ki.

2022. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Pl a rendszeres járás után a karja úgyfog kinézni hegesedni mint egy volt drogosnak.

A plazma levétel pedig a tápanyag kiszürésével jár a vérből, tulajdonképpen kirabolják a testet és az üres vért visszaengedik, amit egy egészséges szervezet regenerálni tud fél év alatt.

Az adás után közvetlenül megnő az esélye infarktusnak, betegségeknek, fáradékonyság stb.

Nekem nem lenne elfogadható hogy kapok érte 5 ezret amig a cég milliókat kereset rajtam, ez undorító, ráadásul az egészség mindennél nagyobb kincs.


Volt már ismerösöm aki évente nagyon sokat járt, végül kórházba került annyira kimerült a szervezete, sok vitamin pihenés gyógyszer amig rendbe jött, az orvosa meg is jegyezte nem csak plazmázgatni jár? amikor látta milyen alacsony értékei voltak vérben

2022. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7: Nos, én igazából idén döntöttem el, hogy belekezdek. Alapvetően 2 motivációm volt: segíteni akartam beteg embereken, mert elvileg a plazmámból olyan vérkészítményeket állíthatnak elő, ami segít a különböző vérproblémákkal küzdő betegeken.

A másik pedig nem vagyok álszent, a pénz volt. Ugyanis abban az időben nem találtam sehol munkát, így gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal.

Voltam vagy 10 alkalmat, sokszor heti 2 alkalommal, majd mondták, hogy az egészségügyi értékeim nem megfelelőek, magas a pulzusom.

Illetve a vége felé belázasodtam, majd ezután torokfájás és most meg már 2 hete állandó száraz köhögésem van és azt vélelmezem, hogy esetleg lehet köze a plazmaadáshoz, hogy legyengült az immunrendszerem tőle...

2022. márc. 18. 23:10
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

3 hónapos szünet lenne a minimum alkalmanként, de 6 hónap ajánlott.

Persze igen lehet egy darabig csinálni mint ahogy te is tetted de előbb vagy utóbb baj lesz, mindenféle egészségügyi probléma fog kialakulni. Legalább most már tisztában vagy az okkal.

Tényleg csak akkor adj ha nagyon segíteni akarsz és 3 hónapos szünet alap.

Az a 5 ezer forint még a kaját sem fedezi amire szükséged van visszaszerezni a leszivott tápanyagokat, ami nem egy-két hét hanem hónapok

2022. márc. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Több éve csinálom, semmi gond nem volt.Pedig ötvenes vagyok. Szedek vasat,magnéziumot, D3-at és néha multivitamint.

Sokat iszom,és semmi zsírosat nem eszem.

Sokkal fittebbnek érzem magam,mint előtte. Nagy túrákat teszek, nem őszülök,és a kedélyem is jobb.

Voltam háziorvos által is és munkahelyi okból is teljes felülvizsgálaton.

Minden okés, a leletek is megvannak. Persze,lehet, genetika is.

2022. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!