Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akinek volt tüdőgyulladása...

Akinek volt tüdőgyulladása mik voltak a tünetei?

Figyelt kérdés
1 hete vagyok kovidos, bár első pcr teszt a tünet első napján negatív volt. Orvos elfogadta később sem kértek ismétlést, de mai napon egyértelmű pozitív a nyálteszt. Hívtam is asszisztensnek elmondtam,hogy lényegében már hőemelkedés sincs, csak a köhögés, gyenge se vagyok nem is voltam egyáltalán. Egyedül amin pánikolok, hogy hébe-hóba apró tűszurkálásszerű szurkálást érzek mellkasomban. Az elmúlt, de most szegycsont körül érzek enyhe nyomást. Asszisztens mondta,ha jelentkezik légszomj akkor lehet hívni a mentőt bevisznek és röntgenen megnézik a tüdőmet. Nem érzek ilyesmit, de azért csak meg vagyok ijedve. Túlságosan ráparázok.

2022. ápr. 26. 15:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
45%

Magas láz (kb. 38 fok), közepes mértékű köhögés, és amikor súlyosabb lett, nehezen kaptam levegőt.

Tüdőgyulladás nincs magas láz nélkül.

2022. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Nekem első napon volt 38,7 a lázam, alsó végtagfájdalommal. Második napon 38 körül lázcsillapítót nem vettem már be. Aztán harmadik nap szépen lecsökkent hőemelkedésre aztán már az is megszűnt. Jött a torokfájás, rá két napra a köhögés, ami nekem sem vészes. Csak ha elkap a fulladás, inkább este lefekvéskor, de már előző este kevesebbet köhögtem. Napközben meg alig.

Érdekes ,hogy azt olvastam, hogy lehet tüdőgyulladás láz nélkül is. Na de legalábbis hőemelkedés csak jelezné..

2022. ápr. 26. 15:30
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem volt lázam, nem is tudtam, hogy tüdőgyulladásom van, a röntgen mutatta ki a kórházban, enyhe hurutos köhögésem volt és náthás voltam.
2022. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
Én is covidos vagyok most, a 11.napon vagyok, és ezen agyalok, hogy remélem nincs tűdőgyulladasom. Néha köhögök, remélem nem lesz baj veled sem. Most hogy vagy?
2022. ápr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Tegnap délután estig éreztem szegycsontnàl a szurkàlàst, de kezdett gyanús lenni hogy az a savtól van, mert éreztem már a napokban hogy ég a nyelőcsövem. Útifű szirupot iszom már jó pár napja, meg ugye szedem az emelt c vitamin. Enni nem tudtam rendesen, úgyhogy ettől szúrt. Gondolom ha láz nincs is csak romlana a légzés , vagy csak észre lehetne venni levegő vételekor.
2022. ápr. 27. 08:27
 6/32 A kérdező kommentje:

Utolsó

Hogy érzed magad? Nem lesz baj. Szorítok neked is 🙂

2022. ápr. 27. 08:54
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Az a fura, hogy nekem sem lázam nem volt, sem erős száraz köhögés,mellkasom sem fájt, inkább enyhe hurutos köhögés, és a véroxigén szintem is mindig magas volt 97-98-99 %-os, ha nem csinálnak tüdőröntgent, ki sem derült volna a tüdőgyulladás.
2022. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Utolsó, de hogy jutottál röntgenre? Hány napja voltál beteg?
2022. ápr. 27. 09:23
 9/32 anonim ***** válasza:

nekem 10 éve volt, magas láz erős köhögés mellkasi fájdalom

Most influenzás voltam vagy bocsánat már covidnak átnevezték, akkor 2 röntgenen is voltam de negativ szóval mindn ok szerencsére

2022. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Pozitív teszttel nem mehetek röntgenre se. Ez kiakasztó. Ez érdekel csak hogy mi a helyzet a tüdőmmel. Vicc, mert már most megtudhatnàm és nem kéne rettegnem. 😕
2022. ápr. 27. 09:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!