Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez kullancscsípés lenne?

Ez kullancscsípés lenne?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldonteni és nagyon zavar, viszonylag nagy folt, a kép nem adja át, szabályos kor ami piros

Ma vettem észre reggel, hogy faj, közepén kemény is egy kicsit, viszont kullancsrol nem tudok hogy lett volna bennem

Azért írtam ki a kérdést, mert nem tudom hogy anélkül lehetséges - e hogy megcsipett volna, mivel nézegettem képeket melyik rovar csípés hasonlít rá és erre jutottam

Egesznap zavar, remélem nem lesz belőle baj :(


Kép: [link]



2022. aug. 15. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem az.
2022. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kezdődő Lyme-kórnak tűnik.

Menj dokihoz.

2022. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy kullancscsípés. Nekem is volt. A kertben kertészkedtem, én sem vettem észre, a kullancs már messze jár zömmel, amikor megjelenik a folt.

Érdemes bőrgyógyászhoz menni, aki meg tudja állapítani. Ilyenkor még kezelhető, de 10 év elteltével nagyon durva dolgokat csinálhat, ha most nem kezelik ki.

2022. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oh basszus :( én is Lyme-kórra gondoltam.

Hat ez azért elég szívás, mert pár hónappal ezelőtt mononukleozisom is volt, viszonylag durva lefolyású, szóval ez megint pont kapora jött, de azért még reménykedem :(

2022. aug. 15. 22:17
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem kell parázni, előző válaszoló vagyok, neikem is volt. Kaptam rá gyógyszert, be kellett venni, 2x mentem kontrollra, és kimutatták, hogy meggyógyultam. Parán hangzik, de ha rendben kezelik, akkor tulajdonképpen semmit nem fogsz belőle érezni. :)
2022. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, azért nyugtató egy picit, de most nagyon rám jött a para :( héten akkor meg eljutok valahogy bőrgyógyászhoz vagy orvoshoz

Ma vettem észre, azt olvastam ha nem az par nap alatt elvileg eltunik azt szerintem meg megvarom

2022. aug. 15. 22:21
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várj, ha tudsz, mej el mielőbb. Majd az doki kivizsgálja, ezzel megelőzheted az utólagos parát is, h ha eltűnik, akkor azon idegelheted magad, hogy mi van, ha mégis az volt? Jobb félni, mint megijedni.
2022. aug. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben, hallgatok rád, köszönöm szépen
2022. aug. 15. 22:26
 9/15 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen nezesd meg magad es menj el orvoshoz, nem azert irom, amit irok, hogy lebeszeljelek rola.


Csak nem tudom ez melyik testreszed, a combod vagy a karod, de nekem eleg kozponti helynek tunik. Ha ott kullancs lett volna, szerintem eszrevetted volna, a helybol adodoan. Osszekeverhetetlen massal, ha kullancs van benned.


Plusz amikor bennem kullancs volt parszor, (volt a koldokomben is, tehat ilyen lehetetlen helyeken) mindig arra lettem figyelmes, hogy egy ponton viszket az adott terulet es altalaban ekkor lattam/ tapintottam meg a kullancsot, meg picike allapotaban, tehat meg annyi ido se telt el, hogy megszivhatta volna magat.

2022. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Combom, én is erre gondoltam, hogy észrevettem volna ha ott egy kullancs de mégis úgy néz ki mintha az lett volna.

Csak mar az a baj annyira beleolvastam a témába, meg egesznap ezen kattogtam hogy már nem tudom mi lenne tünet meg mi nem

Amióta kiirtam a kérdést az a labam úgy zsibbad mint a kva élet 😅 izgulok miatta, de rejtély számomra hogy történhetett ha kullancs lesz tényleg.

2022. aug. 15. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!