Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet macska karmolásból...

Lehet macska karmolásból komolyabb baj?

Figyelt kérdés

Húgomat a mai napon 14:30 körül megkarmolt egy macska. Csak meg szerette volna simogatni, de véletlen megkapta, amikor az ülébe ugrott és feljebb szeretett volna megkapaszkodni.

Előtte nyalogatta a kezét, karját és utána történt a karmolás.


Volt nálam kézfertőtlenítő, csak azt tudtam neki a sebre adni. Eléggé elkezdett egy karmoláshoz képest vérezni, de szerencsére elállt.


Tavaly Augusztusban kutya harapás miatt kapott tetanus elleni oltást, de nem tudom, hogy az még védené-e egy lehetséges veszettség ellen.


Illetve nem tudom, hogy valami más betegséget elkaphat-e attól a cicától. Nem láttam rajta nyakörvet, de nem tűnt betegnek. Szép macska volt, nem látszott koszosnak/ápolatlannak sem.


Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne háziorvost ezzel felkeresni? Vagy kihez/hova kellene fordulnunk ezzel?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2022. aug. 23. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Lehet. Jobb lenne orvoshoz menni minél hamarabb, amíg nem késő.
2022. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

A tetanus(oltás) a tetanus (beteség) ellen véd. [link]


Veszettség ellen NEM.


Sajnos ez egy nehéz ügy lesz. A gazdáját gondolom nem tudjátok megkeresni a macskának, mert az nagyon jó lenne?


Mindenképpen orvos!! És ő majd megmondja, hogy mi a teendő. (Én is ettől tartok a legjobban, mert kutyánál egyértelmű: ha van gazdi és van oltási könyv és abban igazolás, hogy be van oltva, akkor veszettség kizárva. Ha nincs gazdi, akkor jöhet a veszettségi elleni védőoltás-sorozat. De macskánál még ha van gazdi, akkor sem biztos, hogy megtalálod ill. nem biztos, hogy veszettség ellen oltva van {a macska}.)

2022. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*betegség
2022. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azonnal le kell mosni, meleg szappanos vízzel majd Betadine oldattal lekezelni gyorsan!
2022. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azóta elment fürdeni és utána amikor égzett természetesen még egyszer lefertőtlenítjük majd.
2022. aug. 23. 15:36
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

4

Az nem elég. Mert lehet, hogy a macska veszett.

2022. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Évek óta nem regisztráltak veszettséget Magyarországon, de bizony van rá esély, hogy az volt, még ha kicsi is. A tetanusz oltás nem tudom hat e még, kérdezzétek meg a dokit.
2022. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Még ma értesítem a háziorvosomat. Remélem tud segíteni és nem veszik félvállról.
2022. aug. 23. 15:55
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Az elözö tetanusz még valószínüleg hat. (Rémlik, h 2-3 èvig jó.)


AKÁRMILYEN kicsi az esély, hogy a macska veszett, utána KELL járni.

2022. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
(Ismétlem: a tetanusz betegség és a veszettség NEM ugyanaz. És a rájuk kapott védőoltás sem.)
2022. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!