Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Romlott ételtől mennyi idő...

Romlott ételtől mennyi idő után leszek, lehetek rosszul?

Figyelt kérdés
Csütörtök este evett a család romlott ételt. Nem volt rossz szaga, semmi. Ajándékba hozta egy rokon, elvileg előző nap csinálta és hűtőben volt. Feleségem éjszaka már hányt, hasmenése van azóta, láza, nekem hányingerem volt de nem hánytam, lázam nincs. Bátyámnak hasmenése és láza van, Anyámnak is. Apósoméknak semmi baja, én azóta parázok mert többször érzem hogy wcre kell mennem, de normális a székletem. Elképzelhető, hogy rajtam később fog kijönni? Vagy már megúsztuk akik nem lettek hamar rosszul?

2023. jan. 1. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi volt a kajában. De általában néhány órán (max. 24) szokott jelentkezni. Miután a többieken végig ment, te valószínűleg megűszod.
2023. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olvastam ilyet, hogy shigella baktérium, ami 3-4 nap után is előjöhet. Ettől tartok.
2023. jan. 1. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég ritka. Főleg mert a többieken már kijött.
2023. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szalmonella is lehet.
2023. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit etettek. Mi volt a romlott étel neve?
2023. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha nincs lázam és hasmenésem akkor rendben vagyok elvileg?

Olyat olvastam, hogy e coli és shigella lehet, amik véres székletet okoznak meg valami nyálkát. Ettől parázok, hogy egyszercsak kijön ez a tünet.

2023. jan. 1. 17:21
 7/9 A kérdező kommentje:
A kaja hús volt, gyümölcsökkel töltve és sajtba tekerve. Aki csinálta, most vallotta be, hogy már hasmenéses beteg volt amikor készítette. A kézmosás lehet, hogy nem az erőssége.
2023. jan. 1. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerintem már nem lesz semmi bajod, hogyha eddig nem voltál különösen rosszul. És a Coli és Shigella meg egy nagyon nagyon ritka betegség. Tehát nem fogod elkapni, nyugi. Nem leszel rosszul.


#5-ös válaszoló vagyok.

2023. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kicsit megnyugodtam. Holnap már mennem kell hajnalban külföldre dolgozni, nem lenne jó ott átvészelni ezt egyedül.
2023. jan. 1. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!