Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Romlott ételtől lehet bajunk?

Romlott ételtől lehet bajunk?

Figyelt kérdés
Az mindegy, hogy mennyire romlott? Nagycsaládosok figyelem!

2020. aug. 24. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Romlott vagy lejárt ételről beszélünk? Mert egy effektíve rothadó, büdös, penészes valamit ki enne meg? A lejárt az más kategória. Én már kaptam hasmenést 1 napja lejárt ivójoghurttól, de pl. ha csoki vagy hasonló jár le, az még akár néhány hétig ehető. Egyébként ha a minőségmegőrzési időt lépi túl a termék, akkor ha nincs látható, érezhető baja, akkor egy ideig még fogyasztható. Viszont ha az van a csomagolásra írva, hogy fogyasztható: vagy felhasználható: ha átlépi azt a dátumot, akkor ki kell dobni a biztonság kedvéért.
2020. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem fogjátok elhinni, a Pennyben vettem egy csomag szeletelt valamilyen teljes kiőrlésű kenyeret, aztán megfeledkeztem róla és 3 hónap múlva került elő.

Olyan friss volt, hogy akár meg is lehetett volna enni.

Mutattam a szomszédomnak, az kibontotta és megkóstolta. Azt mondta teljesen jó.

2020. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Konkrét helyzet az, hogy ha megbuggyan valami étel, teljesen mindegy főtt/vagy kész pl. felvágott, hogy mennire veszélyes. És légyszi segítsetek, hogy a szagukat hogy lehetne eltűntetni. Sajnálom kidobni természetvédő vagyok
2020. aug. 24. 15:56
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Lehet bajod, és nem feltétlen lehet észre venni egy ételről, amikor már ételmérgezést is tud okozni. (azaz már "frissen" is okozhat bajt, ha meg már szaglik, színesedik, akkor rég kukába való)


Ne természetvédő legyél, hanem felelős ember, aki sem saját magát sem pedig másokat nem sodor veszélybe romlott kajával.

2020. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Te konkrétan arra kérsz tippeket, hogy a romlott, büdös kaját hogy egyed meg természetvédelem címén?

Az eszem megáll!

Az ilyenek miatt nézik aztán totál elmebetegnek az igazi természetvédőket!

Első lépésben ne halmozz fel annyi kaját, hogy rád rohadjon, második lépésben dobd ki a pi.sába, mert amennyi ivóvizet a vécén le fogsz húzkodni, amikor telibeszarod a vécét, azzal egy afrikai falu hónapokig ellenne.

Utána lehetőleg még kórházba is kerülsz, ahol használnak rád mindenféle kegyszereket-vegyszereket, fogyasztod az energiát, lekötöd az orvosokat!

Idióta!

2020. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Ami konkrétan "megbuggyant" az csak annyira veszélyes, hogy akár hosszabb időre kórházba is kerülhetsz.
2020. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább dobd ki a saját egészségd érdekében. Ételmérgezéssel kórházba, infúzióra kerülni, hidd el nem vicces.
2020. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom ételt kidobni a természetbe semmilyen környezetkárosítással nem jár. Szépen lebomlik és táptalaj lesz belőle.
2020. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Akérdező valoszinü trol. Amúgy meg agyon füszerezed és újra sütöd / fözöd. pl telitolod csipöspaprikával. A paprikán kivül nem sok mindent fogsz érezni.
2020. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Olvastam cikkekben, hogy éttermekben is mindenféle trükkökkel tüntetik a hát nem odavaló dolgokat, meg a szakácsok trükközéseivel mennyi mindent ki tudnak még vinni. Ne haragudjon meg senki, de gondolom mindenki érti a cigánypecsenye hús mibenlétét;
2020. aug. 24. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!