Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szifilisz furcsa tünet?

Szifilisz furcsa tünet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 26 éves férfi vagyok. Azt gyanítom, hogy elkaptam a szifiliszt kb fél éve(ha elkaptam akkor csak akkor kaphattam el). Viszont egy valamit nem értek, hogyan lehetséges az , hogy már egy hónapja kb olyan tüneteket érzek magamon aminek csak a késői/harmadlagos szifiliszre kellene hogy jellemző legyen? (Lüktető hasi aorta , vegtagzsibbadas/bizsergés/hangyamászásszerü érzés. Természetesen tisztában vagyok vele hogy létezik neuroszifilisz is ,de nekem akkor is furcsa hogy kicsivel több mint fél év után hogyan lehetségesek ezek a tünetek. Előre is köszönöm a választ/válaszokat.
2023. aug. 2. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Diagnózist kaptál orvostól? Mert ha nem, akkor lehetséges, hogy csak hipochondria.

Látható tüneted van? Pl a fekélyek megjelentek?

2023. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Balanoposthitisem van már hónapok óta,két orvosnál is voltam ,abban nyilvánul meg , hogy a makkon kis sötét barnás foltok vannak össze vissza,a makk alatt pedig bőrszínü ovalis szelein kisse kiemelkedő elváltozások. Hiv tesztet már csináltam,mert sokáig attól féltem,az negatív lett. Az egyik orvos mondta, hogy csinaljak szifilisz tesztet is ,ami majd most fog megtortenni. Egyébként felírt Travocort krémet egy hete, de még nem nagyon van tőle változás.
2023. aug. 2. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Egy volt munkatársunk elkapott valami afrikai szifilisz törzset, amiből alig tudták kigyógyítani, mert nem volt rá európai gyógymód, amire reagált volna. Röviddel utána jelentkeztek a Kaposi szarkóma és az AIDS tünetei is.
2023. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném , hogy nálam ez állna fent mert sem a Kaposi szarkóma tüneteit sem az AIDS tüneteit nem tapasztalom.
2023. aug. 2. 19:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a munkatársad akkor valószínűleg HIV fertőzött is volt a szifilisz mellett , mert azt én is olvastam,hogy ha valaki mindkettőt elkapja akkor annak elég durva lefolyása van.
2023. aug. 2. 20:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha két gyorstesztem is negatív lett attól még fennállhat hogy elkaptam ??
2023. aug. 24. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!