Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Crohn betegseg mindenkepp...

Crohn betegseg mindenkepp hasmenssel jar?

Figyelt kérdés
2023. aug. 8. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de mivel szinte biztos, hogy többé kevésbé érinti a vastagbelet, gondolom ezért gyakori tünet a folyamatos hasmenés. Egy alaposan elvégzett ultrahang mutathat amúgy gyanús jeleket. Járhat bőrtünetekkel, szemtűnetekkel, végbélnyílás körüli tünetekkel is, sokszor ez utóbbi az első jel.
2023. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Inkább úgy mondanám, hogy hasi panaszokkal, igen.

Én legalábbis akiket ismerek és ilyen betegséggel küzdenek, azoknál a wc-re rohangálás, fájdalom, puffadás stb jelkemző tünet. De akár székrekedést is okozhat, sok mindentől függ.

Miért kérded?

2023. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*jellemző
2023. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a puffadás inkább SIBO-ra, intolleranciára jellemző, azt nem árt tudni. No meg a puffadás is fájhat a gázok miatt. Így alarm tünetek nélkül nem az IBD a legvalószínűbb. Mint mondtam korábban, egy alapos UH segíthet és jóval valószínűbb, hogy valakinek IBS-e legyen.
2023. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy ezek a tünetek crohnra utalnak, hisz nem ez volt a kérdés, hanem hogy crohn esetén ezek a tünetek jellemzően előfordulnak.
2023. aug. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat hoszas antibiltikum kura utan puffadnak a beleim ball bordaiv alatt nagyon faj illetve a jobb borda iv alatt iy belenyilal. Viszont hasmensem nincs, rutin nagylabor rendbe van , 1honap mulva van idopontom gasztrodokihoz. Most vagy felborult a bel floram vagy kialakult valami betegseg az antibiltikum miatt. Csak ilyenkor talalgat az ember. Azerr gondoltam chromra mert beleim fajnak nem a gyomrom.
2023. aug. 9. 18:03
 7/14 anonim ***** válasza:
Ohh. Hosszas antibiotikum kúra okozhat SIBO-t. Legalább két hónap Protexin vagy Biokult kúra kellene. Addig felesleges dokihoz menni, ő is ezt javasolná. Meg esetleg egy Normix kúra.
2023. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát azért ettől "több kell" a crohnhoz. Az antibiotikum köztudottan okozhat ilyen panaszokat, de normális táplálkozás mellett ennek szerintem helyre kellene állnia. Mióta tart?
2023. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszőnöm a valaszokat. 3hetig szedtem aktill dout bar szedtem melle enterolt. Vegul is azert hagytam abba amiota panaszain lettem. Azota vettem savanyu kaposztat, protexint, lactiv pluszt ez kb 2hete tart de javulast nem nagyon erzek fajdalmam van meg puffadas. Remeljuk hogy helyre all magatol. Esetleg tudtok meg jo probiltikus eteleket?
2023. aug. 9. 19:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát azért az rendben, hogy elvileg a bélflórának jó, de magában a káposzta is okozhat puffadást, így ilyen tünetek mellett talán nem a legjobb ötlet azt enni. Inkább nem puffasztó gyümölcsöket, zöldégeket próbálj meg enni MÉRTÉKKEL, normális mennyiségű folyadékot igyál.

Figyelj arra is, hogy ne egyél gyorsan, illetve egyszerre sokat.

Szénsavas italokat, kávét és tejet kerüld.

Lényegében kerülj mindent, ami puffaszthat és nézd meg hogy lesz-e így változás.

2023. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!