Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszős mandulagyulladás? Mi...

Tüszős mandulagyulladás? Mi van akkor ha?

Figyelt kérdés
Eléggé úgynézem hogy tüszős mandulagyulladásom van/lesz.. viszont eléggé gázos a helyzet a suliban főleg a gyakorlati hiányzások miatt (jövőhéten meg ugye suli...). Mi van akkor ha nem megyek el orvoshoz, amugyse akarok antibiotikumot szedni.. mennyi idő alatt gyógyulok meg így?
2010. dec. 30. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog,hogy az iskolában végigfertőzöl mindenkit,de antibitotikum nélkül gennyes (tehát bakteriális) mandulagyulladásból nem fogsz egyhamar felépülni.

Nekem 3 hét volt a rekordom,úgy gondoltam "majd elmúlik" .. te ne legyél hülye.

Egyébként a bakteriális gyulladásokkal sokkal jobban kell vigyázni mint a vírusos eredetűekkel,sokkal többféle komoly szövődményük lehet.

2010. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is azt mondom, hogy ne legyél hülye, hanem menj el orvoshoz és szedd be a gyógyszert, amit ír. Az ilyen nem játék! Én is egyszer lábon akartam kihordani egy hasonló betegséget és szívizomgyulladás lett a vége, amitől akár el is patkolhattam volna.
2010. dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, pontosan milyen szövődményei lehetnek? Úgyérzem hétfőn irány a doki...
2010. dec. 30. 23:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Például szivizomgyulladás,ahogy a második irta. Egyébként meg a gyulladás tulajdonképpen elzárja a bacikat a test többi részétől (lobgáttal). Ha te sokáig huzod halasztod,az immunrendszer meggyengül,a kórokozok áttörik a lobgátat és szépen megfertőzhetnek más szerveket a vér/nyirokárammal utazva
2010. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megfázásom volt...nem vettem komolyan.

Rá 1 hétre mandulagyulladás lett belőle,nem vettem komolyan.

Rá szintén 1 hétre már hörghurut gyulladás lett belőle,ezt se vettem komolyan!

Pár nappal később elkezdtem fuldokolni és alig kaptam levegőt...kiderült szövődményem lett,amikhez asztmás rohamok társulnak(ez volt szeptemberben)...azóta minden megfázásnál előjönnek a rohamok és a pipa nélkül el se indulok! (2 hónapig szenvedtem vele...azóta folyamatosan beteg vagyok,mert legyengítettem az immunrendszerem..most kötőhártya gyulladással töltöm az ünnepeket)

Még 1 példa:

A tüdőgyuszit se vettem komolyan...tény először azt hitte az orvos,h megfáztam...a jobb oldalról átment a balra is...3 hónap volt mire rendbe jöttem,minden megfázásnál nagyon fáj a tüdőm és nagyon könnyen beteg leszek,ha nem figyelek oda (ennek már 4 éve)

Nyáron szintén tüdőgyuszim lett a megfázásból...de elmúlt 1 hónap alatt,mert komolyan vettem és oda figyeltem magamra és szedtem a gyógyszereket,pedig utálom őket és el felejtem bevenni.

Jobban jársz,ha elmész orvoshoz,mert a betegségek nem játékok és súlyosabb is lehet,ha nincs időben kezelve vagy sehogy se!

2010. dec. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ment a zöld gomb for all :)
2010. dec. 31. 12:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mandulagyulladás? Nem játék az sem, és más betegség sem. Nekem nemrég volt. Annyira bedagadtak a manduláim, hogy majdnem megfulladtam, és nem tudtam nyelni. Kell az neked?
2011. jan. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!