Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sürgős! Sose voltam ennyire...

Sürgős! Sose voltam ennyire rosszul. Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap 6:00-kor már gyomorgörccsel keltem fel és kaptam be B6-ot, Normaflore-t és Nospát, és ettem egy falatnyi zsemlét. A gyógyszerek nem hatottak egy órára kihánytam mindent. A toaletten 12-szer voltam és mint a víz úgy megy a hasam. Majd kaptam be szénkapszulát és szintén kihánytam. Összesen 4-szer hánytam. Felhívtuk az orvost ezek után felmentünk. 6 ml-es injekciót(B6, Normaflore, Nospa) adott, amitől annyira rosszul lettem, hogy lelilultam és félrebeszéltem. Hazajöttünk és nem hánytam csak a hasam ment/megy. Belázasodtam 38,7 fokos volt a lázam. Egész nap csak aludtam. Mára jobban vagyok de nagyon hányingerem van és megy a hasam. Nincs étvágyam, és a hátam, vese-derék tájékán is nagyon fáj. Mi lehet a bajom ?
2011. febr. 18. 11:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
annyit kihagytam, hogy a fejem is rettentően fáj.
2011. febr. 18. 11:07
 2/11 anonim ***** válasza:

Tegnap olvastam, hogy ilyenkor van a Rota vírus szezonja, gondolom belefutottál.

Ha kitisztul a szervezetedből, hamar túl leszel rajta.

2011. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szióka! Kb. egy hónapja elkaptam egy vírust, két napig hánytam, azt hittem belepusztolok. Hívtunk ügyeletet, másnap házi orvost, de a vége mentő lett. Mivel cukorbeteg vagyok teljesen kiszáradtam a sok hányástól. A sürgősségin kaptam három nagy puttony infúziót, amitől észhez tértem. Már én is félrebeszéltem a rosszulléttől. Szerintem jobb lenne, ha kihívnátok az orvost.
2011. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
írtam, hogy kaptam 6 ml-s injekciót
2011. febr. 18. 11:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztos valami vírus, ha hasmenésed van és hánysz a folyadékot pótolni kell és diétázni, pihenni. Szenet ne vegyél be a aminek ki kell jönni az jöjjön ki. A 6 ml injekció nem pótolja az elveszett folyadékot, ásványi anyagot, cukrot stb., ilyenkor infúzióra van szükség 1 literre minimum, ha nem rendeződik menj be a fertőző ügyeletére ott ellátnak. Jobbulást!
2011. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az injekciót azért kaptam, mert nem maradt bennem a gyógyszer mindent kihánytam. nem azért kaptam, hogy pótoljuk a folyadékot
2011. febr. 18. 14:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudom. Jobbulást.
2011. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Csak azt nem értem, miért nem mentél vissza az orvoshoz? Annyira sz*rul mégsem lehetsz, ha ide tudsz irkálni. már bocs. Hasmenésre: főtt rizs, főtt krumpli. Ht keksz. Inni pedig egy nagyon picit sós vizet igyál. Helyreállítja a vízháztartást, plusz nehezebben szárad ki a szervezet. Apró, picike kortyokat igyál, és nagyon lassan. (még mielőtt valaki leszedné a fejem a sós víz miatt, barátnőmék pár hete voltak benne a rotában, és ezeket a tanácsokat adták. ők infúzión is kaptak folyadékot).
2011. febr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ki lehet ezt kerülni valahogy,vagy bárki simán elkapja a metrón,villamoson,iskolában? Pl. ha öcsém hazajön a suliból,és az iskolában épp járvány van? Vagy ezt meg lehet előzni?
2011. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves utolsó! sajnos a rota és a hozzá hasonló vírusok nagyon hamar fertőznek, és sajnos ellenállóak is, ami azt jelenti, hogy sokáig "elélnek2 szabad levegőn, így gyakorlatilag folyamatosan tudnak fertőzni. Gyors lefolyásúak. Igazán a gyerekere és az idősekre nagyon veszélyesek(hamar kiszáradást okoznak náluk).

Megelőzheted, ha metrózás, utazás, bevásárlás után kezet mosol, mikor haza érsz(minimum 20 mp-ig kell szappannal-lehet fertőtlenítős is kezet mosni, majd gondosan öblíteni), amíg nem mostál kezet, orrodhoz, arcodhoz, szemedhez, szádhoz ne érsz. A lehető legkevesebb dologhoz érj hozzá. Mivel suliba elkerülhetetlen, hogy hozzányúlj valamihez, arra találták ki a kézfertőtlenítő zseléket. Lehet kapni minden nagy áruházban, dm-ben, rossmann-ban. Pár száz forint az egész, és víz nélkül fertőtleníti a kezedet.

2011. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!