Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan hely a világon ahol...

Van olyan hely a világon ahol nem léteznek légúti fertőzések? Nátha? Mandulagyulladás, influenza stb? Olyan hely, ahol nem élnek meg ezek a tetves vírusok? Grönland? Izland?

Figyelt kérdés
október óta naáthásak a gyerekeim. folyamatosan taknyolnak köhögnek. minden féle csodaszer ellenére. ez az undorító mérsékelt övi éghajlat a legrosszabb ami lehet. most is kinézek és elkap a hányinger. sár, köd, dzsuva.
2011. febr. 20. 11:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

1. Pont írtam, hogy nem kötözködni akartam. Azt is írtam, hogy direkt nem bunkó akartam lenni.

2. Általánosságban írtam, amit írtam.

2011. febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Előző, szerintem a kérdező anyuka nekem válaszolt elsősorban és nem neked :-)


Mellesleg kedves anyuka, nem kötelező itt élni, megszoksz, vagy megszöksz. Szerintem Magyarország gyönyörű, és a rohadt hideg északhoz, vagy a gatyarohasztó meleg délhez képest rendkívül kellemes. Szerintem, te nem sokat járhattál külföldön, nálunk kifejezetten kellemes a helyzet sok tekintetben, a cseheknél és szlovákoknál például iszonyat sokat esik, fent északon ott az állandó téli sötétség és depresszió, az angoloknál mindig köd van, az olaszoknál nyáron meglenni se nagyon lehet az iszonyat meleg miatt. Az európai országok közül rengetegben hasonló idő van, mint itt. Bizonyára nagyon szar hely Magyarország, hú sajnos van elég kajánk és vizünk, sajnos nincs túlnépesedés, nincs, sajnos viszonylagos jómódban élünk, habár ezt sokan észre sem veszik, csak sírnak, elárulom, ennél lehetne sokkal szarabb a helyzet. Gyönyörű természeti környezetben élünk, csak sajnos az embereknek nincs szemük meglátni azt. Ilyenkor télen néha nekem is elegem van, és legszívesebben elköltöznék, csak eszembe jutnak a Bakony hegyei, a tanúhegyek, a Balaton, a szőlők, a pincék, a kis falvak és öreg városok, eszembe jut a téli hógolyózás, és a nyári fürdés valamelyik tavunkban, vagy termálfürdőnkben. Eszembe jut, hogy milyen szép itt a tavasz, és milyen jó illata van a mandulavirágnak, milyen zöld minden májusban és milyen hangulatos tud lenni egy kirándulás itthon még ilyen szutyok időben is.

Én a helyedben nagyon szégyellném magam kedves kérdező, egyrészt, mert falun élsz és mégis fényévekre vagy a természet megértésétől, másrészt, mert ilyen könnyen leszarhelyezed az otthonod.

2011. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
abból van elegem hogy a szegény gyerekeim egész télen náthásak betegek emiatt a szutyok miatt ami itt októbertől áprilisig tart. tulajdonképen az év fele a szutyokról szól. el kéne olvasni a kérdésemet mielőtt lefikázol nem? milyen jogon írsz ilyet egy felnőtt embernek hogy szégyelld magad? ja és nem nagyon voltam külföldön mert nem telik rá sajnos.
2011. márc. 10. 14:05
 14/19 A kérdező kommentje:
olyan emberek véleményére lettem volna kíváncsi aki már jártak olyan helyeken ahol nem terjed így a fertőzés pont az éghajlati adottságok miatt. nagyokosok.
2011. márc. 10. 14:07
 15/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező elolvastam a kérdésedet és válaszoltam is rá. Kétszer is. Az, hogy egyszer sem jutott el a szürkeállományodig, hogy betegségek mindenhol vannak, sőt sokszor sokkal veszélyesebbek, mint nálunk már nem az én problémám. Tudod szövegértés. A nedves kontinentális éghajlat pedig kifejezetten a kellemesek közé tartozik, habár erről nem foglak tudni meggyőzni, az a baj, hogy nálad nem csak az utazás hiányzik, hanem a földrajz és biológia alapműveltség is hagy némi kívánnivalót maga után, pedig az internet korában ez már szinte ingyen megszerezhető.

Annak pedig aki, minden rossz hely közül a legrosszabbnak nevezi földrajzi adottságai miatt, azt a földet ahol több mint ezer esztendeje élnek az ősei, korra, nemre, rangra való tekintet nélkül bármikor a szemébe mondom, a szabad véleménynyilvánítás jogán, hogy mélységesen szégyellje magát!

2011. márc. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
esküszöm nem értelek. én teljesen más irányból akartam megközelíteni ezt a témát de te már a hazaárulásnál tartasz. gratulálok. vagy nincs gyereked még vagy nagyon ráérsz.nálam nagyobb nemzeti öntudata nem sok embernek van és a gyerekeimet is ebben a szellemben nevelem. nem az országommal van bajom hanem az éghajlattal. még mindig nem olvastad el rendesen a kérdést.a 10 hónaposomat mandulaműtétre viszem mert az enyhe idő miatt ismét tombolnak a vírusok. hol esik hol fúj reggel -5 délután +20 érted már? tegnap havazott ma elolvadok a melegtől. érted már? ahol mindig hideg van ott gondolom kevesebb az ilyen probléma. érted már?
2011. márc. 11. 13:29
 17/19 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm hogy ilyen nagy figyelmet szenteltél a kérdésemnek de kérlek többet ne írj, mert idegesítesz. tudod van egy olyan régi magyar közmondás: okos enged szamár szenved.
2011. márc. 11. 13:40
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves anyuka elsőre is értettem, hogy mi a problémád. Drága gyerkőc beteg, és te ezt az időre kened. Tőlünk pedig elvárod, hogy sajnáljunk őt, és istenítsük a csodás skandináv éghajlatot ahol gyakorlatilag fél évig TÖK SÖTÉT ÉS HIDEG van, bacik ugyanúgy vígan élnek, az év többi részében, pedig felzabálnak a szúnyogok (habár a táj az legalább szép). Tudom voltam kint.

A magyar klíma sokkal jobb. Egyébként mindezt most írom le, és fejtem ki neked HARMADSZOR. ÉRTED!!!!? Az már nem az én problémám, hogy nem csak földrajzból, de szimpla szövegértésből sem jeleskedsz.

A gyerek betegsége miatt pedig nem az időjárást kellene okolni, hanem például a rossz géneket, mert nekem ne mondja senki, hogy az időjárás tehet arról, hogy egy tíz hónapos csecsemőn mandulaműtétet kell elvégezni, ennyi erővel senkinek nem lenne Magyarországon mandulája öt éves korára. Persze egyszerűbb a problémákat az időjárásra kenni, mint bevallani, hogy a gyerek egy kicsit tápos (félreértés ne essék ettől még kiváló ember válhat belőle).

Részemről a vita itt lezárva.

2011. márc. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
hagyjuk!!!!
2011. márc. 12. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!