Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen vas nélküli multivitami...

Milyen vas nélküli multivitamint lehet kapni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Külön vedd meg a fontosabb vitaminokat vagy érdeklődj a gyógyszertárban
2011. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes vas nélkül szedni multit, ugyanis akármilyen probléma esetén jó ha olyan nagyobb dózisú készítményt szedsz, amiben pl. C-vitaminból min. 1000mg, vasból 18 mg, kalciumból 500mg, magnéziumból 250 mg van

Megkérdezhetem hogy miért nem akarsz vasat szedni? Hátha segíthetek.

2011. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vasat azért nem szeretnék szedni,mert így is székrekedéssel küzdök a vas meg még jobban visszafogná........
2011. máj. 16. 11:28
 4/8 knifemaster válasza:
Egyél több rostos ételt aztán nem lesz székrekedésed.
2011. máj. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tegnap 20:29 vagyok.

A vas csak abban az esetben okoz székrekedést, ha a többi vitamint és ásványi anyagot nem szeded mellé, tehát ha önmagában adják.

Szedjél egy nagy dózisú multivitamint (ez olyan készítmény, amiben megfelelő arányban, és elég mennyiségben vannak mikrotápanyagok ) valamint ha székrekedéses vagy akkor érdemes a C-vitamin bevitelt még a multivitaminban lévőn túl is megnövelni, ami jelenthet akár 2-3ezer mg-ot is, vagy még többet naponta.

Emellett pedig ügyelj arra, hogy legalább 2 liter vizet megigyál egy nap, mert a kevés folyadék fogyasztás miatt a szervezet, (mivel a működéséhez mindenáron hozzá kell jutnia elég folyadékhoz) ha nem kap eleget, akkor szinte kiszippantja a székletből a még benne lévő nedvességet, és olyan lesz a széklet mint a kőszikla.

A másik fontos dolog, mint ahogy előttem már írta valaki, több rostokban gazdag ételeket (zöldségek, zöldséglevek, gyümölcsök, lenmag, zabpehely...)kéne fogyasztani.

Ha így teszel, napokon belül rendeződik a problémád, és nem kell semmiféle drasztikus beavatkozást tenni. Mellesleg a jó vitamin készítmény annyi energiát is ad majd, hogy teljesen megváltozik a közérzeted, és szép lassan (ha van más problémád is,) minden más kellemetlenség helyre áll.

2011. máj. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 18. 06:53
 7/8 anonim válasza:
Engem is érdekelne, hogy létezik-e olyan multivitamin,a miben nincsen vas! Én nem szedhetek és nem ehetek semmi vastartalmú dolgot, mert vasanyagcsere rendellenességem van (hemokromatózis). 2-26 helyett 50 a vas értékem, de nem szeretnék 27 féle vitamint külön szedni, ezért érdekel, hogy létezik-e vas nélküli multivitamin.
2012. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsónak üzenem, hogy olvassa el Szendi Gábor ide vonatkozó írását a vas-ról. Ezt Szendi Gábor honlápján találod meg, keress rá a témák közt.
2012. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!