Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti nem vagytok szkeptikusak...

Ti nem vagytok szkeptikusak ezzel kapcsolatban (lent)? Illetve, titeket mennyire befolyásolnak a reklámok?

Figyelt kérdés

A reklámok az immunrendszer erősítésének fontosságáról szólnak. Ezekben szerintem nemcsak egy adott rész a reklámfogás, hanem 100%.


Nem hinném, hogy az immunrendszert igazából stimulálni lehet, de ha igen, az is csak a kárunkra válna - lsd. például az allergiát.

És ha lehet is, és nem is lenne kárunkra, akkor se bizonyos készítményekkel lehet, hanem egészséges (vagy ahhoz közelítő) életmóddal.

És ha sikerült is stimulálni, akkor se leszünk védettebbek a fertőzésekkel szemben, maximum gyorsabban lezajlanak, már ha...


Mindettől függetlenül - talán valahol a fentiekkel ellentmondásosan, de igazából magam se tudom, mit higgyek - szerintem a lelki dolgoknak nagy befolyásuk van arra, hogy megbetegszünk-e, ha igen, mennyi idő alatt gyógyulunk, allergiára, stb. És most itt nem csak a stresszre gondolok, hanem a betegségekhez ill. a saját szervezetünkhöz való hozzáállásra.


Mit gondoltok? Háziorvosotoktól mit hallottatok (ha megkérdeztétek)?


Kicsit fórumszerű kérdés, de remélem nem gond, úgyse annyira nagyon forgalmas ez a kategória.


2011. jún. 10. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem, te aludtál a biológia tanórákon....
2011. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem aludtam.

De erre a kérdésre nem adott választ.

Amiről szó volt, az inkább a szkeptizmusomat erősítette.

2011. jún. 10. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. nem nezek tv-t igy a reklamok elkerulnek; nem mintha adnek fabatkat is arra amirol szolnak.

2. sokat olvasok egeszseges eletmod, egeszseges etkezes stb temaban es a bevitt taplalekkal segitem az immunrendszerem munkajat.

Orvost utoljara akkor lattam mikor valami igazolas kellett kernem hivatalos papirok intezesehez.


Sajat magamon tapasztalom, hogy kis odafigyelessel milyen eredmenyek erhetoek el es ha nagyon hegyezem a fulem, akkor "meghallom" a testem beszedet. Egy gyomor moraly, egy bufi, egy puki, fejfujodas stb. - ezek mind annak a jelei, hogy valami nem tettszik neki. Mikor rajovok mi az es kizarom az etrendembol, apro dolgokkal halalja meg, mint fenyesebb haj, puhabb bor stb.

2011. jún. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én immunrendszerem is épp elég izmosan védekezik a fűpollenek, macskaszőr meg egyéb dolgok ellen. Mondjuk eddig a betegségektől is elfogadhatóan megvédett. Valamit valamiért?

Szerintem többnyire nem az a gond, hogy túl erős( ilyen talán nincs is) vagy gyenge az immunrendszer, hanem hogy "meghülyül", ld. autoimmun betegségek, allergia....

2011. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak immunrendszert "erősítő" (moduláló) szerek, például interferonok, kolóniastimuláló faktorok, interleukinek és "egyéb" szerek (BCG, IRS-19), de ezeket nem otthoni használatra szánják és jól körül van írva az alkalmazási körük (pl. kolóniastimuláló faktorokat akkor adnak, ha valakinek a kemoterápia miatt alacsony lesz a fehérvérsejtszáma). Szóval, ha a kérdés az, hogy léteznek-e immunrendszert erősítő szerek, akkor a válasz egyértelmű igen.


Az viszont másabb kérdés, hogy milyenek azok a készítmények, amiket bárki vény nélkül vehet szinte bárhol (patika, biobolt, szupermarket) és rájuk van írva, hogy "immunerősítő". Mert ugyebár az bizonyított tény, hogy számos vitaminnak (pl. a közismert C-vitamin) és nyomelemnek a hiánya gyengíti az immunrendszer működését (és egyéb tüneteket is okoznak, de itt most az immunrendszer a téma). Vagyis, ha én gyártok egy "varázsfőzetet" ami vízből, kevés eukaliptusz olajból (hogy "gyógyszer" íze és illata legyen) és egy jó adag A és C-vitaminból (és egyéb vitaminmixből) áll és én ezzel a varázsfőzettel csinálok egy "tudományos" kutatást, amiben egy mondjuk 100 emberből álló alultáplált afrikai populációt veszek mintának. Ebből a mintából 50 kapja a varázsfőzetet, 50 pedig semmit sem (vagy placebót) kap. Ha történetesen ebben a populációban kitörne egy influenza járvány (akár azért mert "szándékosan" fertőztem meg a falut, ami nem etikus; vagy pedig csak várok 2 évet, hogy magától felbukkanjon a járvány), akkor az eredmények azt mutatnák, hogy a varázsfőzetet kapók között szignifikánsan kevesebben betegednek meg és a megbetegedettek közül, aki kapja a varázslét szignifikánsan hamarabb gyógyul fel.

Vagyis, tudományosan alá van támasztva, hogy az én "varázsfőzetem" milyen k.rva jó, és innentől már csak a pofámon levő bőr vastagságától függ, hogy milyen marketingeszközökkel kommunikálom ezt a fogyasztók felé, de arról mélyen hallgatok, hogy ez egy szimpla multivitamin a lényegét tekintve... És nem is hazudok!

2011. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hozzászólásodat olvasva rájöttem: tényleg totál össze vagyok zavarva!

De rávilágítottál pár fontos kérdésre ezzel kapcsolatban, úgyhogy köszönöm!!

2011. jún. 27. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!