Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melóban egy rozsdás szög ment...

Ivan Drago kérdése:

Melóban egy rozsdás szög ment a talpamba (nagylábujjam alá). Éreztem, hogy megszúrt, és egyből levettem a cipőmet, (amit átvitt rendesen) de nem volt véres. Esetleg kell tetanus?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én biztosan kérnék, jobb félni mint megijedni.
2011. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
rozsdás szög..Bizony nem árt egy tetanusz oltás.
2011. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ment már ilyen szög,a sarkamba,elindult a piros csík,ami fertőzést jelent és kellett tetanus.
2011. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sebhelyet nem találtam, még 1 bőrkinövést sem.
2011. júl. 14. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben akkor lennék "viszonylag" nyugodt, ha a szúrás helyén alaposan kivérzett volna, mert akkor a vér kimosta volna a sebből az esetleg bekerült szennyeződést.

De azt írod, hogy nem vérzett, tehát ettől kezdve bármi lehet.

2011. júl. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fontos a tetanusz, de sérülés azért kell hozzá. Csak mellékesen: A kicsi, alig vérző seb vagy horzsolás nagyobb eséllyel fertőződik, mint egy mély, erősen vérző.
2011. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ez a poén, hogy nem is vérzett, csak éreztem, hogy megszúrt.
2011. júl. 14. 19:18
 8/8 anonim válasza:
Ajánlom én is a tetanus-t.Vagy nézesd meg legalább egy dokival és Ő majd eldönti.
2011. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!