Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehetek szifiliszes...

Mitől lehetek szifiliszes szex nélkül?

Figyelt kérdés
Fürdésnél már többször észrevettem furcsa kiütéseket a lábam közt, azt hittem vmi cucc ami eltünik, de aztán utánaolvastam, azt irják szifilisz és hogy csak nemi uton terjed, NEM volt senkivel nemi kapcsolatom se nagyon közeli érintkezés... Ha valaki tud segiteni irjon nagyon fontos (15 éves vagyok nem is mertem volna még szeretkezni...)
2009. ápr. 1. 19:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ha tényleg bepált vagy mi amit mondtál, akkor mi a teendő? szellőztessem? :)
2009. ápr. 1. 20:13
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A szifilisz ma már elég ritka betegség, (és kezdeti stádiumban teljesen gyógyítható). Biztosan nem szifiliszed van,de azért menj orvoshoz, ha néhány nap alatt nem múlik el. Lehet gomba, vagy valami irritáció. Háziorvoshoz is mehetsz,az is tud segíteni.

A férfiakkal foglalkozó orvos az andrológus.

Szerintem nem érdemes vele kezdeni, különösen, ha utazni is kell, hogy elérd.

Háziorvos is segít, ha egyáltalán szükséged lesz rá.

A szifilisz egyébként nemcsak nemi úton terjed, hanem a beteg ember bármilyen váladékával történő érintkezés során. A szifilisz fénykorában pl.szülésznők kapták el, amikor a kezükkel segítettek szifiliszes nő szülésénél.

De a mai világban már nincs ilyen ... De ha elkezded a nemi kapcsolatot, amivel felesleges sietni, ne feledkezz meg a gumióvszerről !! Ma inkább a HÍV vírustól kell félni, nem a szifilisztől.

2009. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
feltétlenül védekezni fogok ezek után, nagyon remélem ,hogy elmulik, akk nemkell égnema szülők előtt meg az orvosnál vetkőzni, pláne h a háziorvosom nő és eléggé ciki még ilyen gyerekfejjel...
2009. ápr. 1. 20:17
 14/17 A kérdező kommentje:
Amúgy igazás jó látni a sok segítőkész embert, köszönöm a tanácsokat:)
2009. ápr. 1. 20:18
 15/17 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz,az a legbiztosabb. Ne félj,de menj el minél előbb.
2009. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

jól mosd meg szappannal.

meghát amikor teheted szellőztesd. énis amikor hazaérek suliból 1 szál boxerban mászkálok a család előtt is.

és ha mégse múlna el v csillapodna. muszály lesz a körzetihez fordulni attól meg ne félj h ciki v sem. :)

a lényeg úgyse látszik alsónaciban.:D

2009. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Sziasztok

Velem is hasonló dolog történt 1 piros fájdalmatlan foltot vettem észre a nemi szervemen a makon és annak tövében de el tűnt. De most megint elő jött és mintha vándorolna és a számban a nyelvemen és az inemen egy piros folt jelent meg a széle pedig fehér ez kicsit fáj is állítólag a szifilisz egyik tünete a szájban is jelentkezik.

Szifiliszes lennék? : ( én se szeretkeztem még mi lehet ez orvosnál még nem jártam vele nem mertem még el menni.

2011. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!