Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért vagyok ilyan sokszor beteg?

Miért vagyok ilyan sokszor beteg?

Figyelt kérdés

Szinte minden héten beteg vagyok.

Múlthéten hasmenés miatt hagytam ki egy napot a suliból.

Most pedig azért vagyok itthon mert be van gyulladva a mandulám és még lázas is vagyok tőle.

Szinte mindig van valami bajom. :( És ez miatt nagyon sokat hiányzok suliból. :(

Talán az immunrendszerem lenne ilyen gyenge? Mit tehetnék ellene?


2011. nov. 16. 08:30
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat.


*ILYEN

2011. nov. 16. 08:32
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, az immunrendszer egy nagyon érzékeny dolog és ha valami nem működik jól, sajnos nem tud védekezni megfelelen. Segítened kellene neki...
2011. nov. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vegyél a bioboltban méhpempős mézet és egyél meg naponta 1 mokkáskanálnyit 1 hónapon át, erősíti az immunrendszert, megvéd a fertőzésektől és egyéb jótékony hatásai is vannak.
2011. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem alkati, több oka is lehet.


Én nagyon szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy kellene az immunerősítés orrba-szájba, és az "erős" immunrendszer megvéd és nem leszel beteg stb. Mert ez nem így van.

Viszont valamilyen szinten mégis... Mostanában egészségtelenül éltél?

Stressz?

2011. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát kedves utolsó ahogy így mondod.. Lehet hogy tényleg a stressz játszik rá. Mert pl nyáron, szinte semmi bajom sincsen, elvagyok 3 hónapig, nem vagyok beteg, nem gyulladt a torkom.. a hajam se hullik. Mert tényleg ilyenkor még a hajam is hullik és zsírosodik.. Pattanások erőteljesebben jelennek meg.. Szvl lehetséges.. nem tudom :( Most is olyan módon be van gyulladva a mandulám hogy injekcióra járok. :S
2011. nov. 17. 09:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen injekció?
2011. nov. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gyulladáscsökkentő van benne. A dokim szerint ettől hamarabb rendbe jövök.
2011. nov. 17. 20:59
 8/10 anonim ***** válasza:

De ugye legalább nem szteroidos?

Mert annak azért vannak mellékhatásai. Bizonyos esetekben jól jönnek a kortikoszteroidok, életet is menthetnek, de én úgy látom, nagyon sok esetben alkalmazzák őket... Igaz, laikus vagyok, de el nem tudom képzelni, hogy annyi esetben kellenek, mint amennyiben adják őket.

2011. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem szteoridos, semmiféle mellékhatása sincsen. A mandulám pedig jelentősen javult. Sokkal jobb. :)

Most már tényleg csak valami immunerősítő kellene. Persze olyan ami tényleg hat és jó...

2011. nov. 18. 09:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Az orvos mondta, hogy nem szteroidos? Mert akkor jó.
2011. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!