Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüdőgyulladás esetén mit...

Tüdőgyulladás esetén mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja lappang bennem, de az orvos azt mondta, nem kell antibiotikumot szednem.

Folyton fáradt vagyok, lázas, fáj a hasam, hasmenésem van, hideg ráz.

Nem akarom hogy komolyra forduljon, drága gyógyszerekre meg nem nagyon telik.

Hiába pihenek sokat, sok folyadékot iszok, köptető teákat, így sem enyhül, az orvos meg semmi értelmeset nem mondott.


2012. jan. 2. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem telik drága gyógyszerekre, de mindenképpen kéne egy normális kivizsgálás, mert a tüdőgyulladásba bele is lehet halni! (a nagybátyám is így halt meg)Kell egy tüdőröntgen, abból meg tudják állapítani, hogy van-e gyulladás. Ha egy hónap otthoni kísérletezés után nem múlt el, akkor mindenképpen orvoshoz kell menni. A háziorvososodtól kérj beutalót a tüdőgondozóba, hamár ő ilyen tehetetlen! Ha gyógyszert írnak fel, akkor mondd meg nekik, hogy szűkösek az anyagi körülményeid. Elvileg ezt amúgy is figyelembe kéne, hogy vegyék. Nagy különbségek vannak az azonos hatóanyagú, de más gyártó által előállított gyógyszerek áraiban. Az orvos a gyógyszerkönyvben meg tudja nézni, hogy melyik a legolcsóbb!
2012. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már voltam, és asztmára írtak fel egy 7E ftos gyógyszert, amit nem vettem meg, de az asztmától nem is lesz az ember lázas meg hasmenéses, nem rázza a hideg, meg nem egyik napról a másikra jön, ez szerintem tüdőgyulladás, fölösleges, veszélyes és drága dolog lenne asztmás szteroidot szedni.

Orvost 2x is akartam váltani de elutasítottak, az eddigiek meg nem érzem egyáltalán, hogy komolyan vennék a dolgot.

2012. jan. 2. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!