Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megbetegedtem. , gyors gyógymó...

Megbetegedtem. , gyors gyógymód? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés
Már pár napja fáj a torkom,és nagyon folyik az orrom.Az orrfolyás miatt köhécselek is. Hosszú hét áll előttem és meg kell gyógyulnom.Mit tehetnék amivel hamar meggyógyulhatnék?
2012. márc. 17. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
én innék egy neocitrant,aztan lefeküdnek aludni.nekem az mindig bejön,és egy septofort tabletta.
2012. márc. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

most egy coldrex-et vettem be.,meg orrspray.,csak reménykedek hogy kipihenem.Ilyenkor jó a forrófürdő? :o

(köszi a választ )

2012. márc. 17. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt 3 algopyrin és esetleg még egy aszpirin! Jól betakaródzol, izzadni fogsz, mint az állat, későn kelj! Utána pedig forró zuhany és vissza. Hétfő reggelre alig fogod érezni. Ha nem vagy lázas, elmúlik. (Tapasztalatból mondom.)
2012. márc. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Igyál necitránt, vegyél be aspirint. sok-sok tea, és nyugodtan aludd át az egész napot!

Én szerda este éreztem, hogy kezd előjönni a megfázás, csütörtökön már folyt az orrom, lefeküdtem idpben, benyomtam vagy két liter forró teát, másnap reggelre sokkal jobban lettem. Már csak a hangomon érződik, illetve néha ki kell fújnom az orrom, de már a fejem sem fáj, és erőtlen sem vagyok. :) Jobbulást!

2012. márc. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nektek. !!
2012. márc. 18. 00:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Most a sok gyógyszer csak terheli a szervezeted, azt a benyomást kelti, hogy tettél a gyógyulásért közben kb. semmit, és csillapítja a hőemelkedést, ami gyógyítana pedig...

A szervezeted gyógyítja önmagát, csak segíteni kellene neki.

Gyógyszert csak a legvégső esetben! Én most voltan náthás, hát, kevés gyógyszert szedtem.


Népi gyógymódokhoz kell nyúlni:

- Ilyenkor nagyobb a szervezet vitamin- és nyomelemigénye, azt kellene kielégíteni. Több zöldség-gyümölcs, vitamintabletták, C-vitamin!

- Sok-sok tea, mézzel! A mézet nem szabad a forró teába rakni, de amit már épp innál, az már jó hőmérsékletű. A mézben nyákoldó, vírus- és baktériumölő és egyéb hasznos anyagok vannak.

- A hagymában is sok erős vírus- és baktériumölő anyagok vannak. Én betegen meg szoktam enni minimum két gerezd fokhagymát naponta, ha megyek aznap valahova, akkor csak utána, este, amúgy napközben is.

- A lándzsás útifű jó köhögéscsillapító (mondjuk csillapítani csak akkor szabad, ha szárazan köhögsz). Vehetsz szirupot, de mi szoktunk nyáron szedni útifüvet, megszárítjuk, ilyenkor abból teát főzünk.

- A Salvita Mentás-eukaliptuszos cukorka nyugtatja a torkot, jól esik ilyenkor.


NAGYON FONTOS:

- Ha tele van az orrod, akkor infralámpázni kell, gőzölni, orrot öblíteni. Orrot sós vízzel kell öblíteni, de jó Salvus gyógyvízzel is, ha van otthon.



Aztán 38 fokos láz felett (az alatt nem csillapítjuk), ha valamid nagyon fáj vagy ha nagyon rosszul vagy, akkor persze gyógyszer, de egyébként ne nagyon!!

2012. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen válaszod :)
2012. márc. 19. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!