Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szalmonella fertőzésem lehet,...

Szalmonella fertőzésem lehet, vagy "csak" gyomorrontás?

Figyelt kérdés

Tegnap szalonnás tojás-rántottát ebédeltünk a barátommal, aztán este rendeltünk pizzát - egy olyan helyről, ami most nyitott és alapból kínai kajákat árul, de van náluk pizza is. Már a 2. szelet után éreztem, hogy nem esik jól (a tésztája ragacsos volt kicsit), nem is ettem meg a többit. Barátom persze befalta mindet, neki ízlett is (én meg szörnyülködtem, hogy tudja megenni, de ez nem ide tartozik... :D )

A lényeg, hogy ma reggel nagyon émelyegtem és egész délelőtt forgott velem a szoba - nem hánytam, hasmenésem sincs, csak nagyon émelygek és szédülök és ráz a hideg (lázam sincs).

Szerintetek ez szalmonella, vagy csak elcsaptam a gyomrom?

És ilyen tünetekkel már menjek orvoshoz, vagy még várjak esetleg holnapig, hátha jobban leszek...? Mit csináljak?? :(

Köszi!


2012. jún. 12. 16:07
 1/9 A kérdező kommentje:
* Ja, bocs, azt nem írtam, hogy a barátomnak semmi baja sem lett, csak én vagyok kutyául...
2012. jún. 12. 16:11
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem gyomorrontás.

Szalmonella tünetei


Hányinger

Hányás

Hasmenés

Fejfájás

Köldök körüli hasi fájdalom

2012. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És akkor tehát ezek a tünetek egyből kijöttek volna?

Vagy mennyi idő után jelentkezik, ha valakinek szalmonellás fertőzése van...?

Mit lehet csinálni ezzel a hülye émelygéssel, szédüléssel? Mert ez a legrosszabb benne... :S

2012. jún. 12. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon gyakran előfordul, hogy egy ilyen (vagy hasonló) fertőzés csak az egyik embert betegíti meg (én ugyanígy voltam a Campylobacterrel), de szerintem ez egy "szimpla" gyomorrontás. Tudom javasolni Neked ha "nehéz kaját" eszel, a Cholagol cseppet (evés után egy kávéskanálnyi cukorra 10-15 csepp, vény nélkül kapható), amely megindítja az epe termelést és elfolyást, hisz az emésztéshez az kell elsősorban. Így gyorsabban "lemegy" a kaja. A szédülésre és a hányingerre szintén vény nélkül tudsz venni B6-vitamint (a Cerucal is jó, de az úgy tudom vényköteles). Elképzelhető az is, hogy egy enyhe epehólyag-gyulladásod is lett a sok és nehéz kajától. (Ha netán nem múlik, vagy esetleg belázasodnál, menj orvoshoz, de szerintem magától megoldódik a dolog 1-2 napon belül.)
2012. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

B6-ot vettem be végül, most már kicsit jobban vagyok, nem szédülök, csak émelygek továbbra is, de már azt sem annyira...

Már úgy néz ki megmaradok... :) Csak azért voltam annyira ráparázva, mert amúgy én tényleg nem vagyok ilyen rosszul-levős típus, nem szoktam elrontani a gyomrom, kb. 15 éve hánytam utoljára és így nem tudtam, hogyan kell lereagálni, ha ilyen van.

Mindenesetre megtanultam a leckét? most egy ideig tutti nem eszem annyit, mint az elmúlt napokban... :S

2012. jún. 12. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :) Örülök, hogy jobban vagy!
2012. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Áá, ma elmentem orvoshoz, mert ma reggel is ugyanúgy voltam és kiderült, hogy valami vírus... :S Azt mondta a doki, hogy az evést ne erőltessem, ha hányingerem van, akkor az se baj ha egy-két napig nem eszek, de azért utána szép lassan kezdjek el diétásan étkezni (keksz, ropi, rizs, stb.) és, hogy sok-sok folyadékot kellene innom, mert ki fogok száradni és akkor kórház...

Úgyhogy most 10 percenként iszom a szénsavmentes ásványvizet és délutánra a hőemelkedés is itt van, juppyyy!! :S

De a Cerucal bejött, amit írtál, azt írt fel a doki. :)

2012. jún. 13. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Jobbulást kívánok :) (sok ilyen fertőzés van manapság) :(
2012. jún. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem! :)
2012. jún. 14. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!