Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HIV-et/AIDS a fertőzés után...

Princzes kérdése:

A HIV-et/AIDS a fertőzés után 6-8 hét múlva mutatja ki a teszt. Mi van, ha tegnap megfertőződtem és holnap elmegyek véradásra. Akkor azok is megfertőződnek, akik megkapják a vérem? Vagy van más módszer is, amiből rögtön kiderül h fertőzött vagyok-e?

Figyelt kérdés
Szakemberek véleményére is kiváncsi vagyok! :)

2012. aug. 8. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Igen, akkor megfertőzöd azt is, akinek beadják a véred. A véradáskor levett vérrel is ugyanazt a tesztet tudják megcsinálni, mint szűrésen. Ergo az sem mutatja ki előbb.

Várd meg szépen azt a pár hetet, aztán menj el szűrésre.

2012. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Belegondolva igen, úgy van, ahogy az első válaszoló leírta.


Azért most egy kicsit megdöbbentett, hogy akkor elvileg ha valaki kórházi kezelés során vért kap, benne van a pakliban, hogy HIV-fertőzött lesz.

2012. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig benne van a pakliban. Ezért is van előtte ilyen kis kitöltős kérdőív, hogy az alapján már szűrjenek.

De én meg azon döbbenek le, hogy vkinek az ut eszébe, hogy "talán HIV-es lettem, gyorsan elmegyek vért adni"...

Van már anonim teszt, miért nem megy arra?

2012. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez kockázatos azért..:( Egy hete barátnőm tetováltatott, és neten olvasgatott a kockázatairól. Hepatitis B, HIV stb., és most bekattant neki, hogy megfertőződött. Elment a háziorvoshoz,és ő beküldte vérvételre. A beutalón kalcium,magnézium szint, vizelet, vércukorszint,meg egy csomó minden volt írva. Lehet hogy ő így meg tudja mondani? Ha nem is azt hogy HIV fertőzött, de azt igen,hogy nem tiszta a vére?!
2012. aug. 8. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy sima vérvételből semmi ilyen fertőző betegség nem derül ki.
2012. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mi az az anonim teszt?
2012. aug. 8. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
véradáson amit külön levesznek ampullákba vért azt megvizsgálják fertőzésekre, csak bemondás alapján jó hogy nem adják be másnak a véred
2012. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

77%-os: A probléma melyik részét nem érted?

A HIV fertőzés bizonyos idő után (pár hét) mutatható ki. Ha elmegy a fertőzés után egy héttel véradásra, hiába veszik le külön ampullába a vért és vizsgálják meg, mert még nem lehet kimutatni.,..,

2012. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!