Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 kerdesem lenne: ma azt...

2 kerdesem lenne: ma azt hallottam hogy el lehet kapni 2x vagy többször is a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés
a másik meg az lenne, hogy rendszeresen 2-3 hetente kijött a számon a herpesz. most 4 hónapos terhes vagyok, és mióta babát várok nem jelentkezett (hál1 Isten). lehet valami összefüggés?
2012. szept. 5. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól hallottad, de nagyon ritka eset.

A herpesszel nincs összefüggésben. A vírus valami hasonló (nevű), de a herpesz nem bárányhimlő, ha így értetted.

2012. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tudom, hogy nem ugyan az a kettő :))

az összefüggést a várandósság és a herpesz között értettem :)

2012. szept. 5. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor lehet elkapni ismét a bárányhimlőt, ha előzőleg nem jött ki rendesen, azaz nagyon gyenge lefolyású volt. Ellenben a bárányhimlő vírusa (varicella zoster) okozhat övsömört, ami nagyon kellemetlen betegség. A deréktájon jelentkeznek a bárányhimlőhöz hasonló kiütések, ugyanúgy kipattannak a hólyagok, majd pörkösödnek, de a viszketés mellet fájdalmasak is a kiütések. A kérdés második részére nem tudok válaszolni, de attól, hogy nincs a szádon herpes, a vírus a szervezetedben van, ezt gondolom tudod.
2012. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

tudom, sajnos kisgyerek korom óta rendszeresen jön ki.

az övsömört ismerem, nagyapámnak volt (sok egyéb betegség miatt)

köszönöm a választ :)

2012. szept. 5. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!