Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ecet mennyire jó lábgombára?...

Ecet mennyire jó lábgombára? Canesten nem segít. Mást ugyan nem próbáltam.

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
sztem próbáld a betadine kenőcsöt. az sokkal erősebb gombaölő. 800 ft körül van.
2009. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt lábgombám és semmilyen krém nem használt. 2 hónapig kenegettem, semmi változás. Utána elkezdtem sós-ecetes vízbe áztatni napi egyszer, és 4-5 nap után teljesen elmúlt. Úgy csináld, hogy beáztatod a lábad, utána meg bekened valamelyik gombaölő krémmel vagy sprayvel. Ha Canestennel kentem volna továbbra is, még ma is kenegethetném!
2009. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy hallottam,hogy az ecet hatásos.
2009. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
94%

Kedvesem, a lábgombára egyetlen hatásos gyógyulás: naponta moss alaposan lábat, tisztítsd a köröm alatti részt, és kend be kenyérvirág, más néven körömvirág kenőccsel. A gyógyszertári körömvirág keverési aránya miatt (több a hordozó krém benne)nem hatásos. Legjobb a saját készítés, akinek lehetősége van rá. A virágokat napos időben kell lecsípni a szárról, megszárítani (nem tűző napon), majd tiszta forró zsírban megfonnyasztani, míg szép sárga lesz. Minnél sárgább a kenőcs, annál több a virág hatóanyaga. Garantált gyógyulás rendszeres használat esetén. A szálkás köröm újra kinő és egészséges lesz.

Üdv: Szakáli Anna

2009. aug. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Csak óvatosan az ecettel!

Nem mindegy, hogy mennyire van már sérülve a hámszövet. Még a honvédség idején az egyik társam lábát sikerült kezelni ecettel. Neki már boka fölött is sebes volt a lába! Valaki szerzett az akkori erdőkémia vállalttól 80 %-os ecetsavat, ez volt az alap. Az első nap egy edénybe vizet tettünk, és lassan, pipettával csepegtettük bele az ecetsavat. Egy vattacsomó segítségével teszteltük a sérült lábon a szer erősségét. Amikor már kezdett csípni, még egy-két csepp ecet az edénybe. Bekentük ezzel az eleggyel a sérült lábat, majd nylon zacskót húztunk rá. Így marad az első esetben egy félórát, később fokozatosan emeltük az időt egy óra hosszára. Persze az ecet oldat erőssége is napról napra erősödött. A dunsztkötés eltávolítása után alaposan, szappanos vízzel kell lemosni a lábat, majd teljesen szárazra törölni. Kb másfél hét után, mintha nem is lett volna gomba!

A sima háztartási ecet 10-20%-os is jó, csak ha először próbálod, akkor feltétlenül hígított formában kezd!!!!! Első alkalommal ne lepődj meg, ha lehámlik a felső hámréteg a lábadról.

Utána alaposan mosd meg szappanos vízzel, és ami a legfontosabb, szárazra kell törölni még a lábujjak között is! Ezt soha ne feledd el. Ha erre odafigyelsz, soha nem fog előjönni a gombád. Naponta egyszer, ha kell akkor többször is mosd meg a lábad. Ha izzadékony vagy, akkor a lábujjak közé tehetsz kis párnácskákat vattából.

2009. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért az sem árt, ha mondjuk veszel még egy pár cipőt, és naponta váltogatod, melyikben vagy éppen. Ezen felül a műszálas zoknikat dobd ki! Vagy vegyél olyat, ami kevert ugyan, de van benne antibakteriális ezüstszál. JPress pl nekem nagyon bevált.

Krém meg ecet is persze, de ezek elmulasztják, a többi meg azért, hogy ne is jöjjön vissza ;)

2009. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. válaszoló. A Betadine az egy olyan kenőcs, hogy a sebeket lehet vele bekenni, hogy ne fertözzön el, gombára nem jó :)
2016. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Betadine az egyik legerősebb gombaölő krém amit recept nélkül kapni lehet. Próbáltam(ronda gombás fertőzésen), három nap precíz használat után teljesen eltűnt a gomba.
2016. okt. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Canesten krém... nem betadine XDDDDDDDD
2017. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!