Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A bélférgek ellen jó a fokhagy...

A bélférgek ellen jó a fokhagyma, a gránátalma és a kurkuma fűszer ebből mi igaz?

Figyelt kérdés

Három hónapja elkezdtem egy fokhagyma kúrát nem féregírtási szándékkal mert ennek nem volt semmilyen jele aztán a fokhagymaevés után kb 2 héttel megjelentek a cérnaférgek a székletemben utánna olvastam és az írták hogy a fokhagyma ezt atípusú férget kitessékeli a szervezetből. kb végeztem a fokhagyma kúrával el is tűnt az összes féreg jól is érzem magam .Ezután rákaptam a gránátalmára az íze miatt és kiderült hogy ez is féregírtó habár ezt sem olyan célzattal kezdtem el enni ezért mikor megjelentek az élősködők újra utánna olvastam és kiderült hogy ez is féregírtó ezt kb 3 hétig ettem és ittam különböző formákban és a tünet teljesen elmúlt .

A minap valaki felvetette a családban hogy legyen kurkumás étel egész hétvégén azt eszegettem mert ízlett és nagy meglepetésre azt vettem észre hogy a kis fickók újra megjelentek azon a helyen ahová a király is gyalog jár tehát kérdem én az lehetséges hogy mind a három felsorolt növény féregírtó de esetleg már olyan mélységekben írtják a férgeket ami már haszontalan ?

a másik kérdésem pedig az hogy ezek a dolgok mikor és hogyan ürülhetnek ki a szervezetből mert már kezd elegem lenni belőlük de sajna mostanában nincs időm elmenni orvoshoz mert egyetemre járok .tehát valaki írna egy tuti biztos megoldást hogyan szabadulhatnék meg a kis fickóktól


2012. dec. 9. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát most komolyan, egyetemre jársz, de nem bánod, ha férges vagy? :P


Lehet hogy nincs sok időd, én is egyetemista vagyok, tudom milyen az, de ezzel el kell menni dokihoz, aki ír fel gyógyszert.


Nincs más út.


Ráadásul csak mást is megfertőzhetsz velük. Undorító.

2012. dec. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetemre járok, de orvosra mindig, minden körülmények között van időm! Akkor is, ha holnap három ZH.

Tényleg jó a fokhagyma, de végleges megoldást gyógyszer hoz, amit viszont az orvosod fog felírni neked. Ennyi.

A tuti az, ha elmész hozzá.

2012. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én is ettem mindent, nem végleges megoldás!

dokihoz kell menni mert csak akkor döglenek ki

2012. dec. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De hát nem zavart, hogy úgymond viszketett a s*gged? :D Vagy milyen tüneteid voltak?
2013. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Czakó Lajos válasza:
55%
én töbször voltam dokinál de semmit sem ért megvizsgálták a székletemet és nem találtak benne.Ha kaptam is gyógyszert az sem hatott mindkét esetben ugyanúgy éreztem és láttam is.ami nekem a leghatásosabb volt és neked is beválhat mindegy mivel de jól meg kell fosatni magunkat.étgyomorra kegyetlenül kellemetlen 3-4 kanál ricinus és sok fojadék kaja nélkül pl:tej dinnye de akkor maradj otthon amíg nem múlik el ennek a hatása.látni fogod hogy több ezer ment ki belőled!!!!! már az naptól nem fogod érezni.De akkor se hidd hogy minden kiment!!!! mert a bélcsatornákra ragasztott peték még csak utánna fognak kikelni!! És amikor újra észre veszed és ujra elkezded a terápiát ugyanígy jársz mert azok is újra lepetéztek benned !! tehát ezt a fosatást 2-3 naponta érdemes megismételni mert az ujjonan kikeltek csak így fognak kimenni.Így teljesen kitisztulhatsz.De akkor se bízd el magad!! Ha nem fertőtlenited ki a körülötted lévő sűrün használt dolgokat vissza fognak beléd költözni!!pl: ágynemű wc ülőke alsóneműk amik több napja a szennyesben hevernek,sőt azokkal érintett ruhák stb.a köröm ágyásba is rengeteg pete rejlik.sok ember hülye szokása a fikázás amivel az orrán keresztül juttatja be ezeket a petéket a szervezetbe.tehát a körmöt is sűrübben érdemes tisztogatni. A tökmag magába semmit sem ér de érdemes azt is enni a terápián mert segít a bélfarról leszedni az erősen megkapaszkodott élősködőket.ezt úgy kell elképzelni amikor a kéményt vasporral dióhéjjal pucolod.de ha mást is eszel vagyis nem okozol magadnak hasmenést akkor semmit sem ér!! de erre kó a mogyoró dió stb is !! NA SZÓVAL KELLEMES FOSÁST KÍVÁNOK ÉS EREDMÉNYS GYÓGYULÁST :D
2014. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Czakó Lajos válasza:
51%
hozzá szeretném tenni az előző jegyemhez hogy a gyógyszer is valóban kiirtja a férgeket de a petéket nem!!!!!
2014. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Iváncsi József válasza:
El ne menj orvoshoz! Gyűjts össze a kis gilisztákat dobozokba és vidd be egy horgászboltba csalinak! Nagy pénzt kaszálhatsz vele.
2018. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!