Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy mégis ártalmas a...

Kopasz55 kérdése:

Lehet, hogy mégis ártalmas a tisztálkodás?

Figyelt kérdés
Negyvenes férfi vagyok, már a nyolcvanas években sorkatona koromban hadgyakorlatok után észevettem / többször két hétig sem volt lehetőség fürödni / hogy a bőröm nagyon sima, pattanásoktól meg minden hibától mentes. A korpásodás is állandó problémám, ilyenkor jó ideig ez is megszűnt. Két hónapja hosszabb túrát tettem, és nem volt lehetőség tisztálkodásra egy hétig. Csodák csodája, most megint megszűntek a bőrproblémáim. Azt tudom, hog a mindennapos fürdés még a hetvenes években sem volt "divatban" évtizedekkel vagy évszázqadokkal korábban pedig hónapokig nem fürödtek az emberek....

2013. ápr. 11. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem is fürödtek akkor az emberek, de napon ta lavorban lefürödtek, de akkor volt egy sima mosószappan és semmi mást nem kent senki a bőrére, valamint egészségesebb tálálékok voltak.
2013. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ehet. ha felborul a bőr baktériumkultúrája akkor könnyen bejuthatnak a kórokozók, amik okozhatnak fertőződést. Illetve egyes szappanok és tusfürdők is szárítják a bőrt.
2013. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom...azt én is hallottam hogy ha nem izzad ki az ember annyira,néha nem baj ha nem minden nap mosakodik meg.Állítólag fürödni kifejezetten nem szabad minden nap mert a bőr egy védelmi rétegét az sérti(lemossa?) ezért ajánlják inkább a zuhanyzást.Az is biztos hogy a víz a mai világban tele van klórral,nem csodálnám ha régebben elég volt 1-2 x mosakodni hetente,vagy akár jóval ritkábban...:)
2013. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem leírni, hogy az ókori görögök és a rómaiak a fürdőzést ugyan gyakorolták de inkább mint a társasági élet részét. A mindennapokban oliva olajjal kenték be magukat és azt sarló alakú "késekkel" lehúzták magukról. A kérdés persze teljesen elméleti, hiszen a szagok miatt nem engedhetjük meg magunknak hogy ne tisztálkodjunk naponta.
2013. ápr. 11. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!