Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik a legjobb allergia...

Melyik a legjobb allergia elleni gyógyszer? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés

2013. ápr. 12. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Az amelyiket az orvos ir fel. Nem mindegy, hogy milyen allergiád van. A szemed gyullad be, orrod dugul el, kiütéseid vannak, vagy esetleg még fulladsz is. A recept nélkül kapható allergia gyógyszerek szerintem csak pár napos szedésre jók, enyhitik a tüneteket.

Minden képpen ajánlom, hogy menj el allergia vizsgálatra, és akkor a neked megfelelő gyógyszert fogják felirni.

2013. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A triviális válasz az, hogy amelyik beválik.

Nekem például csalánkiütésre írt a doki egyfélét, vényköteleset, drágát. Nem vettem észre hogy használt volna, sőt egyre durvábbak lettek a tüneteim közben.

Erre írt egy másikat (nem vényköteles, de szintén drága), ami eddig beválni látszik.

A hatásmechanizmusa nagyjából mindegyik allergiagyógyszernek ugyanaz, van köztük elég sok vény nélkül kapható, ha a generikus szereket veszed nem a márkás drágát ugyanazzal a hatóanyaggal, akkor még nem is drága a havi adag.


A lényeg: nincs legjobb, és ha hosszan fennálló tüneteid vannak, amik gyógyszertől sem javulnak, akkor mindenképpen beszélj orvossal. Nem csak azért mert esetleg felír olyan szert, amit nem vehetsz meg csak úgy, hanem azért is mert tisztázni tudja az allergia pontos okát.

2013. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!