Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi okozhatja a viszkető...

Keksz kérdése:

Mi okozhatja a viszkető érzést az egész testemen?

Figyelt kérdés

Az érettségi alatt megbetegedtem, fájtak a manduláim, a derekam, és lázas voltam, el is mentem vele orvoshoz, egy hétig antibiotikumot kellett szednem +normaflore-t. A betegség tünetei az első antibiotikum adag után szinte teljesen megszűntek. Miután beszedtem az egyhetes előírt adagot, és az orvos megállapította, hogy minden oké, viszont szinte rögtön ezután elkezdett égni a nyelvem, olyan volt, mint amikor valami forró étellel\itallal leforrázom. Tegnapra ez is elmúlt, helyette kaptam az egész testemre kiterjedő viszketést, teljesen véletlenszerű helyeken. Hol itt, hol ott viszket, éjjelre elviselhetetlenné válik. Gondoltam rá, hogy talán valahol rámtalált a rüh koma, de nem arra vallanak a tünetek. Pár órával ezelőtt alig észrevehető, színtelen kiütések is megjelentek rajtam. Ráadásként szintén pár órával ezelőtt kijött rajtam a herpesz is (a számon).

Orvoshoz egyelőre nem tudok menni, azért írok ide, mert eléggé kínzó ez a viszketés. Ha esetleg van valami ötlete valakinek, hogy mi okozhatja ezt, annak örülnék.



2013. máj. 19. 19:36
 1/3 A kérdező kommentje:

Oh még annyit hozzátennék, hogy csütörtökön estefelé megcsípett egy szúnyog, a csípés maga is rettenetesen fájt, és utána akkora helye maradt a csípésnek, amit magamon még nem láttam, iszonyatosan viszketett. Talán kialakulhatott nálam valamiféle allergia a szúnyogcsípésre?

Ja igen, és mégvalami: Hat-hét évvel ezelőtt már volt ilyen viszketéses jellegű problémám úgy két hétig, aztán nyom nélkül elmúlt.

2013. máj. 19. 19:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Allergiás reakciónak tűnik.

igyál kálciumot, zuhanyozz le

2013. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt antibiotikum szedése után viszketés, meglepetésszerűen, hol a talpam, hol a karom, hol pedig a fejem búbja viszketett. Hűsítő krém és antihisztamin segített nekem, meg a kálcium.
2013. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!