Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV fertőzött vagyok? Bővebben...

Krisztike20 kérdése:

HIV fertőzött vagyok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Közösüléshez mindig, minden esetben használtam óvszert (és nem is lyukadtak ki) a partnereimmel (igen, kalandhívő vagyok) de orális szexhez nem. Egyetlen egyszer történt h elment a számba a partner, aki már amúgy idősebb 30as. Nem tudom, mert azt írják h nagyon minimális az esély hogy orálisan fertőz a vírus ha egyáltalán fertőzött a partner (nem tudom), meg hogy állítólag az előváladék is fertőz, valaki azt mondja az nem, mert annyi vírust nem tartalmaz, hogy fertőzni tudjon. Voltam már teszten,de nem engedték, hogy anonimként végeztessem, még flegmán nekem állt két dokinő...! Nem tudom, mi tévő legyek. A HIV-betegek szörnyű kúrán mennek keresztül életük végéig, a gyógyszereiknek számtalan mellékhatása van (fogyás, hasmenés, stb.) így is vagyok alig 50 kg... biztos hogy inkább a halált választom és kiélvezem addig az életem. Na jó, bocsánat, már másfele tereltem a témát. Tapasztalat ilyennel valakinek van?

19/L



2013. máj. 31. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Fertőzhet az előváladék is, ha van mikrosérülés a szádban vagy a nyelőcsövedben.


Tetszik a szinonimád: kalandhívő... hehe ez az én olvasatomban ribanc.

2013. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem valószínű, hogy HIV-es lennél. Alapból Mo-n. kevés a fertőzött, orál útján meg igen nehezen terjed.

Mindenesetre az ÁNTSZ-nél tudsz anonim vizsgálatot végeztetni. Kórházakban, nemi beteg gondozókban nem anonim a szűrés!

És talán kicsit érdemes lenne elgondolkodnod az életmódodon. Oké, hogy "kalandhívő" ember vagy, de vajon megéri?

2013. máj. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Persze, lehetséges. Nem sok rá az esély, de ki tudja.


"Kalandhívő," ezt az eufémizmust. Az én szótáramban is "ribanc."

2013. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most mi a kérdés? Hogy HIV-fertőzött vagy-e? Vagy tudod, hogy az vagy, és a kérdés, hogy mit csinálj most? Az elsőre az a válasz, hogy fogalmam sincs, a másodikra meg az, hogy a dokik meg fogják mondani.


Egyébként a halál nem választás kérdése, mindannyian ott kötünk ám ki...

2013. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 válaszíró: Igen, elgondolkoztam már, miután elsőnek megijedtem (ez volt január környékén) azóta egy pasival vagyok és MINDENT óvszerben csinálunk... Lehet, rászánom magam a szűrésre, de az ember amilyen hipohonder tud lenni, én is félek nagyon :S
2013. máj. 31. 16:17
 6/12 A kérdező kommentje:
A többiek meg megtarthatják a bántó véleményüket!!
2013. máj. 31. 16:18
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

"de az ember amilyen hipohonder tud lenni, én is félek nagyon :S"


Hát attól, hogy homokba dugod a fejed, nem fog elmúlni ha esetleg fertőzött vagy.

Jobb, ha minél előbb kiderül, legalább lehet kezelni.

Én találkoztam már HIV fertőzött nővel, akin semmi nem látszott, pedig kezelik.


Szóval ez a "nem megyek szűrésre mert félek" kb. olyan, mint mikor az ember nem csinál terhestesztet, mert fél, hogy terhes.

Attól, hogy nem lesz róla egy bizonyítéka, még ott lesz a gyerek a hasában, nem tűnik el attól, hogy nem vesz róla tudomást:D


De mint mondtam, igen kicsi az esélye. Szóval majdnem 100%-ra mondom látatlanul is, hogy nem vagy fertőzött.

2013. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Cospgs válasza:

Szia!


Mindenképp ezt ajánlom, vizsgáltasd ki magad, ha nem vagy biztos a fertőzöttségedben, borzasztó kétségek közt élni, én ezért mentem hozzájuk:

[link]


Ők rendesek, és teljesen anonim, csak egy jeligét kell megadnod, hogy majd azon keresztül beazonosítanak. Én 2011-ben voltam és azt hiszem 2-3 hét alatt volt eredmény, felhívnak telón és bemész és személyesen közlik, jót-rosszat.


Ingyen van a vizsgálat, de van egy bödön kirakva adakozóknak, és abból a pénzből is teszik lehetővé, hogy másoknak is ingyen legyen. Remélem segítettem!

2013. jún. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Egyébiránt meg: a HIV-ről elég komoly tévhitek vannak forgalomban.


Egyrészt számos egyéb betegség van, ami éppoly veszélyes, és sokkal fertőzőképesebb.

Másrészt: a HIV-pozitív embert, ha jól kezelik, gyakorlatilag tünetmentesen és fertőzésképtelen állapotban lehet tartani! Tehát a szervezetében annyira le lehet csökkenteni a vírusok számát, hogy pl. védekezés nélkül sem fertőz.

A kezeletlen betegekkel van a legnagyobb baj.

2013. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia

Ekkor baromságot honnan szedtél linkeld már be.Nem is tudom hogy röhögjek vagy szörnyüködjek


A HIV-betegek szörnyű kúrán mennek keresztül életük végéig, a gyógyszereiknek számtalan mellékhatása van (fogyás, hasmenés, stb.)

2013. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!