Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Évek óta tartó hasmenés?...

Évek óta tartó hasmenés? Elegem van! Mondjatok valamit!

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok.

kb már 4-5 éve hasmenésem van: van h napi 2x híg széklet de türhető, nem kell rohannom, de van h napi 3-4x erős inger jön hirtelen és akkor alig érek el a wc-hez. Még jó, h a közelben van a melóhelyem így napközben is haza tudok sprintelni a klotyóra.

Voltam orvosnál persze, azt mndta a súlyom miatt (175 cm, 105-106 kg) nem dolgozik jól a májam, ezért fosok úgymond, fogyjak le. ennyi volt! A gond, h meló és az otthoni teendők mellett (apámmal élek, de magam látom el) egyszerűen nincs időm sportolni, sokat és hizlalót nem eszek, csak ritkán. Olykor kondizok, ritkán futok, a szomszéd faluba gyalog járok ami kb 2-2.5 km, ezt van h heti 2x is megjárom. Mégis mi a francot tegyek? Elegem van totálisan! Félek h a hasmenés nagy károkat okoz bennem :(



2013. aug. 6. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

az orvos ki is vizsgált vagy csak ennyit mondott

kéne egy vérkép, allergiateszt, szűrni kéne tejcukorra, tejfehérjére, lisztérzékenységre, megnézni a pajzsmirigyedet

valami oka van a hasmenésnek, nem hiszem, hogy a túlsúly miatt lenne

2013. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem, szerintem ha évek óta tart, akkor igen is komoly a baj... Nekem az öcsém járt ugyanígy, ő "megúszta" egy sor vizsgálat után egy "kis" vastagbél műtéttel... Tudod itt a vastagbéllel van a gond (persze nem feltétlenül, de szerintem nagyon esélyes vagy rá, főleg ha a hasad is fáj wc-zés közben). Van két betegség: a colitis ulcerosa és a chron, talán olvass utánuk. Persze lehet, hogy nem ez a bajod, de szerintem egy vastagbél tükrözés hasznos lehet!! Vállad be, mert ha ez a problémád, nagyon súlyos következményei lehetnek!!

Egyébként öcsémen kívül 2 másik ismerősömnek is hasonló problémája van, és ugyanúgy ez a betegségük..:/

2013. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
szia... a páromnak is hasonló gondja van/volt.. elmentünk a gasztroenterológiára, ahol gyógyszert kapott rá, és 10 év után először nem megy a hasam már vagy 2 hete. szerintem ne hagyd annyiba hogy a súlyod miatt van, mi is sok orvost megjártunk már, mindegyik mást mondott, de ha legelőször ehhez a dokihoz jövünk, talán megúszta volna a tükrözést, ami elmondása szerint fájdalmas és megalázó volt. szerintem beszélj a háziorvosoddal, kérj beutalót a gasztroenterológiára és kiderül.. lehet hogy gyulladás van a bélrendszeredben, azzal meg nem igazán jó várni.
2013. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

hát most konkrétan majd' kiugrik a szivem a tükrözés hallatán, de... ha muszáj :/

2013. aug. 6. 11:46
 5/13 anonim válasza:
100%
azt már csak akkor javasolják ha már nagyon muszáj vagy ha ultranhang vizsgálaton látnak valamit.. nem hiszem hogy ezzel kezdik, de inkább készülj fel erre is.. fel a fejjel, szerintem futás dokihoz, ha ez az orvos nem csinált semmit, akkor keresni kell másikat..
2013. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Sok minden lehet. Gondolom szexuálisan aktív vagy. Voltak egy éjszakás kalandjaid? Ne ijedj meg! AIDS szűrés miatt kérdezem.
2013. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért annyira ne ijedj meg! Úgy tudom az öcsémnek altatással csinálták a tükrözést, szóval nem érzett belőle semmit. Egyébként meg fontos, mert tényleg az alapján tudják megmondani, hogy van-e olyan bajod, amiket fent felsoroltam. Ha nem annyira súlyos még a helyzet, akkor kapsz gyógyszereket, amiktől egy idő után eláll a hasmenés.. Egyébként egyfajta diétára is át kell esetleg állnod (nem ehetsz zsírosat, fűszereset, nem dohányozhatsz, stb.) Amivel tünetmentes lehetsz akár évekig is. De mindenképpen figyelned kell magadra, és minél előbb keress fel orvosokat, ahogy mások is tanácsolták!!! Esetleg mondhatod neki, hogy mire gyanakszol! (Crohn vagy colitis ulcerosa, vagy a vastagbél gyulladás, ilyesmi..), ne hagyd, hogy lerázzon az orvos!
2013. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló panaszok miatt voltam tükrözésen. A kínos szituáción kívül nekem más nem volt, nem fájt, kaptam szurit. A Crohn-sok és a colitis ulcerosa-sok éjszaka is mennek wc-re. Én is ezekre gondoltam,hogy nekem is ez van. Nekem reggel és délelőtt lezajlott ez a hasmenéses széklet ürítés, amiből az első még egész jó állagú volt, utána már lazább. Sokszor még az ajtóból vagy a lépcsőház elől is fel kellett jönnöm.

Negatív lett a tükrözés eredménye. IBS / irritábilis bél szindróma/ diagnózist kaptam, pár hónapig szedtem rá a Dicetel tablettát. Igazából akkor múlt el, amikor kihagytam a tejet, szóval a laktóz intolerancia kezdeti szakaszában is csak hasmenés van, később jön a hasfájás és a gázosodás.

2013. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

mielőbb sort fogok keríteni a dokira, bármi ís legyen!

#6. aids-es lehet szűz is? mert én még nem szexeltem.

2013. aug. 6. 21:50
 10/13 anonim válasza:
Akkor felejtsd el amit írtam. Ha nem volt szexuális kapcsolatod, akkor elméletileg 0%.
2013. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!