Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Évek óta tartó hasmenés?...

Évek óta tartó hasmenés? Elegem van! Mondjatok valamit!

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok.

kb már 4-5 éve hasmenésem van: van h napi 2x híg széklet de türhető, nem kell rohannom, de van h napi 3-4x erős inger jön hirtelen és akkor alig érek el a wc-hez. Még jó, h a közelben van a melóhelyem így napközben is haza tudok sprintelni a klotyóra.

Voltam orvosnál persze, azt mndta a súlyom miatt (175 cm, 105-106 kg) nem dolgozik jól a májam, ezért fosok úgymond, fogyjak le. ennyi volt! A gond, h meló és az otthoni teendők mellett (apámmal élek, de magam látom el) egyszerűen nincs időm sportolni, sokat és hizlalót nem eszek, csak ritkán. Olykor kondizok, ritkán futok, a szomszéd faluba gyalog járok ami kb 2-2.5 km, ezt van h heti 2x is megjárom. Mégis mi a francot tegyek? Elegem van totálisan! Félek h a hasmenés nagy károkat okoz bennem :(



2013. aug. 6. 11:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

nálam is ez volt, aztán váltottam..egészen más étkezés, bizonyos ételeket, élelmiszereket nem eszem..


mint a varázsütés...eltaláltam.. fogytam vagy húszkilót, és nem volt hasmenésem(sem) ritkán, és masszív..


szóval valamiket feleslegesen eszel, amit a gyomrod, és a bélrendszer nem szeret..

ez ilyen egyszerű..csak magad oldhatod meg..diéta, diéta..diéta..zsír, cukor, alkohol, torta, csoki, sütik,nagy darab zsíroskenyerek szalonnával..nos ezek felejtősek..


a sok gyaloglás az kimondottan jó..cukros italokat, szószokat, cukrászati termékeket felejtsd el..


meglátod helyreáll..ha visszafogod magad, akkor esténként egy aktimel, vagy natúr kefír... ezek pótolják a kifosott baktériumokat, amik kellenek az egészséges emésztéshez..


sok sikert.

2013. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! köszönöm :)

nem eszem sok hizlaló kaját, viszont olajba sütött dolgokat ritkán, de fogyasztok. Kicsit többet mozgok majd és meglátjuk mi lesz :)

2013. aug. 8. 08:21
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Huha ez nagyon régi, de kiderült, hogy mi okozta neked?

Nekem 2 hete kezdődött el ilyesmi, most akarok vele már dokihoz menni, nem akarok várni vele. Vérképet és intolerancia tesztet szeretnék csináltatni. De lehet kapok egy antibiotikum kúrát rá, hátha fertőzés.

2020. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!